Blacksunrise

Moderátor: littlewitch

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Blacksunrise

Příspěvekod Dismembered » 17. únor 2009, 9:26

Obrázek

Obrázek

Žánr: Melodic death metal

Blacksunrise je bohužel již rozpadlá portugalská kapela založená roku 2002.
Mají dvě plnohodnotná alba, jedno EP a demo. Melodický death metal
produkovaný touto bandou měl něco do sebe a věřím, že se někomu zalíbí.

Historie kapely
Kapela byla založená v září roku 2002 bratry Padinhovými (João Pedro a João Francisco), prvními a jedinými zbylými původními členy. Byly zapáleni do hardcore DIY (do it yourself) scény, takže popadli kytaru a bicí, pozvali pár přátel a začali hrát agresivní muziku jako pozadí pro pozitivní a uvědomělý podtext. Hlavní myšlenkou bylo vhodně zkombinovat Heavy metal se společensko-politickou problematikou. João Padinha, João Pedro, Gazua a Chucky jsou sestavou zodpovědnou za první demo Born In The Cradle Of Death. Demo mělo velký úspěch, který od party kluků nikdo nečekal (bicman João Pedro byl v té době pouze šestnáctiletý mladík!) – především se jednalo o uvědomělý a dospělý názor v textech jejich písní.

Klukům to ale nestačilo, chtěli víc. Místo hledání nějakého vydavatele se prakticky ihned pustili do příprav jejich prvního plnohodnotného alba a to také ve studiu na vlastní pěst nahráli. Album Azrael mělo osm skladeb a bylo více dospělé a více agresivní, než předchozí demo. Z části za to mohla i změna členů: Chucky a Gazua skupinu opustili, Samuel zaplnil prázdné místo na postu baskytaristy, Paulo se stal novým zpěvákem a do skupiny přibyla druhá kytara v podání Carlose Azeitony. Blacksunrise se vydali hledat producenta, kterého nakonec našli – Azrael vyšel pod křídly španělské společnosti Conviction Records.

Kapela se od té doby vydala na dlouhé turné po Portugalsku a do zahraničí a hráli na festival po boku takových kapel jako Slayer, System Of A Down, Entombed, Morbid Angel nebo Grave. Zároveň pořádali nespočet malých vystoupení, někdy i víckrát denně. V této době si Blacksunrise začala budovat silnou reputaci, kterou ani druhá změna ve složení kapely nemohla poškodit. Kvůli neshodám ohledně hudebního stylu a nedostatku času odešli Samuel a Paulo, které nahrazují Ruben (basa) a Sérgio (zpěv).

Aby dokázali fanouškům, že je kapela ještě silnější než dřív, vstoupili do studia podruhé a nahráli EP se dvěma skladbami, ukazující nový, více epický styl jejich hudby. Právě v době, kdy se kapela chystala na promoci nového EP se odehrály další změny na postech baskytaristy (Ruben) a zpěváka (Sérgio), kteří se nikdy necítili jako skuteční členové kapely. Nastupují Nuno Vicente a André Matias na post baskytaristy, respektive zpěváka.

Od té doby se kapela stala mnohem pevnější v základech a začaly práce na novém albu, později pojmenovaném Engulf The World In Frozen Flames. Tvorba alba zabrala celých devět měsíců. Na vině byl především chtíč všech členů zakomponovat do muziky hudební vkus každého z kapely – od Death metalu po Black Metal, od Sludge/Doom metalu po Thrash Metal a samozřejmě Melodic Death Metal/Gothenburg. S třinácti skladbami vstupují do studia, kde chtějí nahrát album od zvukaře a přítele Miguela Marquese (Generator Studios) s tím, že by se mastering provedl někde v cizině. V tom přichází na scénu Ricardo Espinha (RedClip Studios), který s bandou pokusně nahraje jednu skladbu. Jakmile slyší zvuk členové skupiny, okamžitě uzavírají dohodu s Ricardem. Po nahrání nového alba se ještě provedla poslední změna na postu baskytaristy, kterého vystřídal Fernando Costa.


Poslední známá sestava:
Andre Matias - Vocals
João Padinha - Guitar
Carlos Azeitona - Guitar (Men Eater, Mary Reilly)
Fernando Costa - Bass
João Pedro - Drums

Diskografie:
Born in the Cradle of Death Demo, 2002

The Azrael Full-length, 2004
Obrázek

Smashed Rose EP, 2005
Obrázek

Engulf the World in Frozen Flames Full-length, 2007
Obrázek

Odkazy:
Encyclopaedia metallum
Myspace
last.fm

K poslechu:
Blacksunrise - In The Land Of The Blind...Příjemný poslech!
Naposledy upravil Dismembered dne 18. únor 2009, 15:32, celkově upraveno 6
"Violent selfdestruction is the only perfect option."
Uživatelský avatar
Dismembered
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 43
Registrován: 16. únor 2009, 22:55

Zpět na Melodic Death/Gothenburg Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků