Arch Enemy

Moderátor: littlewitch

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Arch Enemy

Příspěvekod Asha » 18. březen 2014, 17:45

Teda to je překvapení :shock: . The Agonist mám hodně ráda a poslední deska je perfektní. Jsem zvědavá jak bude zní jejich nová zpěvačka. AE mě nikdy moc nebrali, ale třeba nová deska s Alissou to změní.
Uživatelský avatar
Asha
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 29
Bydliště: České Budějovice
Příspěvky: 20
Registrován: 17. únor 2014, 8:35

Re: Arch Enemy

Příspěvekod Hooya » 18. březen 2014, 19:56

Pokud pro mne byl někdo někdy u Arch Enemy symbolem, tak pouze a jedině Johan Liiva se svým naprosto svébytným a nenapodobitelným sedláckým hulákaním, které dodávalo hudbě Arch Enemy naprosto specifické aroma, které později s Angelou vyvanulo. Není divu, že se už nikdy k "Burning Bridges" a především "Stigmata" kvalitativně nepřiblížili. Jestli se něčím Angela stala, tak symbolem úpadku. Alba s ní nejsou špatné, ale neprošly zkouškou času, které naopak díla s Liivem hravě zvládla. Kdyby neměla kozy a frndu, ale stál místo ní nějaký obyčejný growler (což ona je, ale je to ženská že), tak po ní nikdo neslintne.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Arch Enemy

Příspěvekod matotu » 18. březen 2014, 20:09

Tak já musím veřejně vyjádřit svůj nesouhlas. Angely projev mi nepřijde furt stejnej, její growling mám fakt rád, sedí mi a líbí se mi víc než Johanův. Alba s angleou se mi dost líbí, stejně je to hlavně v tom zbytku, v nástrojích riffech a sólech. Její pro mě přijemnej growling je další plus.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1643
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Arch Enemy

Příspěvekod Hooya » 18. březen 2014, 20:18

Johan nikdy "nepěl" growlingem, prostě hulákal. A to bylo na tom nejlepší - nikdo nehuláká jako on. :) Bohužel jeho skladby v podání Angely jsou otřes, čehož je důkazem "The Root of All Evil". Ty songy úplně ztratily koule, atmosféru a veškeré kouzlo, staly se z nich obyčejné hevymetalovky s nevariabilním growlem, jakých stvořily s Angelou desítky. To jenom potvrzuje, jak byl pro AE Liiva nenahraditelný.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Arch Enemy

Příspěvekod matotu » 18. březen 2014, 20:33

To zní jako kdyby u tebe neměl šanci nikdo, kdo neni výjimečnej, jako kdyby každej musel bejt hlavně originální. ;) Já nemám za potřebí řešit tuctovost, když se mi to "prostě líbí". Holt 100 lidí, 100 chutí.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1643
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Arch Enemy

Příspěvekod ov42 » 18. březen 2014, 21:56

Hooya píše:Johan nikdy "nepěl" growlingem, prostě hulákal. A to bylo na tom nejlepší - nikdo nehuláká jako on. :) Bohužel jeho skladby v podání Angely jsou otřes, čehož je důkazem "The Root of All Evil". Ty songy úplně ztratily koule, atmosféru a veškeré kouzlo, staly se z nich obyčejné hevymetalovky s nevariabilním growlem, jakých stvořily s Angelou desítky. To jenom potvrzuje, jak byl pro AE Liiva nenahraditelný.

Pozdější kariéra kapely ukázala, že byl nahraditelný více než dobře.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Arch Enemy

Příspěvekod HiJack44 » 18. březen 2014, 21:59

Já vám nevim, ale pro mě byli AE hlavně o tom sólování. Pravda, ta baba mě zaháčkovala, ale ty kytary,....ty kytary.
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Re: Arch Enemy

Příspěvekod matotu » 18. březen 2014, 22:22

Právě jsem psal, že je to hlavně o těch nástrojích. Je to hodně kytarová hudba a to se mi zamlouvá, ty riffy, sóla... :palec:
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1643
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Arch Enemy

Příspěvekod Hooya » 19. březen 2014, 0:52

matotu: Mýlíš se zcela jednoznačně. Mám rád tucty neoriginálních hlasů/growlů, pokud svým způsobem padnou do hudby. Když jsem ve svých šestnácti objevil Arch Enemy, působili na mne jako zjevení hlavně díky Angele. Lámal jsem si hlavu, jak tak něžné stvoření může takto mručet. A i díky tomu si ji (a celou kapelu) oblíbil. Čas hrany otupil a stejně mě otupil její čím dál stejnější a čím dál nudnější projev. Právě když mě začínal nudit její growl, hrnul se mi pod kůži Liivův neobvyklý řev, který dával hudbě Arch Enemy nasranost, živelnost. Vedle něj Angelin sice profi, ale sterilní growl neustále blednul a musím říct, že po x-letech našeho prvního seznámení mi už dávno nepřijde nijak zajímavý, ba naopak jej považuji za nejslabší článek. To je celé. Mám rád tucet growlerů, nemusí být každý John Tardy, ale Angela mezi ně zkrátka nepatří, svým projevem nepřidavá žádnou hodnotu, naopak jí cosi ubírá. Věřím tomu, že kdyby místo ní stál chlupatý Bill Robinson, nikdo by nespílal.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Arch Enemy

Příspěvekod Andrew_Deer » 19. březen 2014, 2:03

matotu píše:To zní jako kdyby u tebe neměl šanci nikdo, kdo neni výjimečnej, jako kdyby každej musel bejt hlavně originální. ;) Já nemám za potřebí řešit tuctovost, když se mi to "prostě líbí". Holt 100 lidí, 100 chutí.


Tak o co teda jde, když ne o originalitu? Relativně naivně jsem si myslel, že být originální/mít nápad/pokusit se o pokrok je důvod, proč lidi skládají vlastní hudbu a dělají skupiny, teda až na revivaly, ty obecně moc nechápu, ale asi jsem se mýlil. Heršvec teda...

Arch Enemy byli originální, páč měli Angelu, si myslím, alespoň já jsem je tak považoval (nakonec, byli první skupina s growlařkou, kterou jsem poznal, dělám snad dobře, když nepočítám Doro :D ), ale to byl jen vizuální buff a postupem času se mi zdá, že na to začli spoléhat nějak moc... a už mě nebaví Arch Enemy celkově, vlastně kvůli tomu.
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: Arch Enemy

Příspěvekod Angaroth » 19. březen 2014, 17:24

Tak díky téhle nečekané změně dostává nová deska zcela nový rozměr :) . Nicméně Arch Enemy pro mě jsou hlavně o instrumentální složce než vokální. Poslední dvě desky byly více méně průměr a pravdou je, že od nich nic zvláštního nečekám. Ohledně Liivy tady souhlasím s Hooyou, když si člověk na to jeho hulákání zvykne tak k hudbě Arch Enemy sedne víc než vokální projev Angely.
Obrázek
Uživatelský avatar
Angaroth
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Tábor, Chabrovice
Příspěvky: 713
Registrován: 11. duben 2011, 10:07

Re: Arch Enemy

Příspěvekod ov42 » 19. březen 2014, 17:40

Mě to jeho jeho "hulákání" k tý precizní instrumentální složce vůbec nesedělo.
Nová skladba bude zveřejněna zítra v 18 hodin, pro mě trochu pozdě, to už budu ve stolici.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Arch Enemy

Příspěvekod matotu » 19. březen 2014, 20:55

Hooya: OK, v pohodě. Mě holt AE s Angelou bavili.

Andrew: Originalita je fajn, jenže každá kapela nemůže vynalízt svůj vlastní novej žánr. Jasně, přehánim, ale kromě toho, nekopírovat přímo něčí melodie a tak nemůže bejt každá kapela uplně originální, vem si kolik jich na světě je. Dneska už lidi vyzkoušeli skoro všechno, těžko se vymejšlí nějaká šílenost, která tu ještě nebyla. Nevim, jestli je to nějak pochopitelný, co se snažim říct.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1643
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Arch Enemy

Příspěvekod HiJack44 » 19. březen 2014, 22:10

Je to naprosto pochopitelný. Tahle myšlenka existovala už za Beethovena :D
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Re: Arch Enemy

Příspěvekod Andrew_Deer » 19. březen 2014, 22:50

OT: Jasně, Klasicismus neměl koule, dnešní doba je má. A taky možnosti. V té době si asi těžko mohl někdo říct o orchestr a říkat jim, co mají hrát, dneska už jsou DAWka a lidi maj možnosti. Za Beethovena se lidi báli tritónů, které daly zrod heavy metalu, dřív to bylo tak strašně přísný, že skladatelé si museli do skladeb schovávat dizonance, které byly zakázané. Časy se mění a tak proč nechodit s vlastními invencemi, ač třeba malými. Neni to nakonec trochu škoda, že v česku převládají skupiny alá "hospodský rock?"

Jinak nevim, jestli už to tu nezaznělo, ale Alissu prý vykopli:

"... But, it is with great sadness that I must also announce that The Agonist as you have come to know it is now a thing of the past. I had every intention of (and had even started) writing and recording yet another killer album this year, but my former band-mates decided to choose a different path. I wish I could change the situation but the unfortunate decision was made beyond my control so I can only wish them the very best of luck now that our time working together has concluded. ..."
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: Arch Enemy

Příspěvekod HiJack44 » 19. březen 2014, 23:27

Klasicismus měl koule až na podlahu. Regoval jsem na to "Dneska už lidi vyzkoušeli skoro všechno, těžko se vymejšlí nějaká šílenost, která tu ještě nebyla.", což je myšlenka, která se traduje už dvěstě let a stále ji někdo vyvrací.
Jinak Beethoven byl na svojí dobu až skandální. Na youtube je o něm a jeho třetí symfonii hezký film. A tritóny se, pokud vím, občas použili, jen to nebyl standard.
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Vicky Psarakis a Alissa White-Gluz představují první skladby

Příspěvekod Metallum [Bot] » 20. březen 2014, 12:04

Vicky Psarakis a Alissa White-Gluz představují první skladby u svých nových kapel!
Nový článek na portálu:
http://www.metallum.cz/novinky/vicky-psarakis-alissa-white-gluz-predstavuji-prvni-skladby-svych-novych-kapel/
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Re: Arch Enemy

Příspěvekod Teiwaz » 20. březen 2014, 12:57

No Allise to v Arch Enemy podle toho klipu vyloženě sedí a určitě nám toho ještě hodně předvedou, ale ta Vicky v The Agonist, to je úplný krok vedle!!!
"Osud se odvážných bojí, drtí zbabělce!"
Uživatelský avatar
Teiwaz
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Northern Face of Moravia
Příspěvky: 22
Registrován: 27. leden 2010, 21:54

Re: Arch Enemy

Příspěvekod Orwin » 20. březen 2014, 13:52

Tak ti The Agonist s Vicky zní fakt divně, ty čisté pasáže jsou uječené a vůbec to nepůsobí tak jistě jako s Alissou. Ale přece jen to není skladba psaná pro novou zpěvačku, takže na celkové hodnocení je zatím brzo.
AE už někdo smázl a kupodivu se to znova nikde neobjevilo :-(
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1977
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Arch Enemy

Příspěvekod Kezir » 20. březen 2014, 14:01

Klip byl uveřejněn na nějakém "ruském" profilu a oficiálně by měl být klip dnes představen - dle oznámení kapely v 18:00 CET, takže ještě dnes by se měl objevit někde ofiko...jinak dle mého ta píseň nic moc, Alissa zpívá dobře o to nic, ale nekoukat se na klip, tak rozdíl od původní zpěvačky nepoznám...a pokud si to chcete poslechnout před ofiko uveřejněním, dá se to na netu najít k zapůjčení...

A ano, nová náhrada za Alissu je nezajímavá, uvidíme co písně psané na ni ale viděl jsem pár coverů od různých interpretů v jejím podání a nějak to na mě nepůsobilo...teda působilo, negativně :D
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2996
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

PředchozíDalší

Zpět na Melodic Death/Gothenburg Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron