Brutal Assault představuje další zajímavé formace!

Oznámení o živých vystoupení kapel v ČR, SK nebo blízkém okolí

Moderátor: Redaktoři

Brutal Assault představuje další zajímavé formace!

Příspěvekod Jespe » 30. březen 2012, 12:49

Obrázek




Obrázek

Před pár dny zakončili své česko-slovenské turné, během něhož dostaly do varu zaplněné kluby ve všech koutech obou republik. Došlo i na představení zbrusu nového alba „Utilitarian“, která již krátce po svém vydání sklízí nadšené reakce široké veřejnosti. NAPALM DEATH jsou zkrátka v neuvěřitelné formě a stylovým vyústěním jejich letošních česko-slovenských koncertů bude velká show pro tisíce přihlížejících v josefovské Pevnosti.



Další nově potvrzenou kapelou se stává americká sludge metalová formace CROWBAR. Jedna z nejzásadnějších kapel neworleanské metalové scény, vedená Kirkem Windsteinem (mj. Down), bude čerpat také z poslední desky „Sever the Wicked Hand“.



Třetím dnešním přírůstkem jsou Francouzi ALCEST. Původně blackmetalová formace, v současnosti hodně ovlivněna směry post-rocku a shoeagaze, představuje svou aktuální, epicky rozmáchlou, hudební tvář na zbrusu nové desce „Les Vyages de l’Ame“.



Dosavadní line-up:
























































Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: Brutal Assault představuje další zajímavou várku kapel!

Příspěvekod Toustík » 30. březen 2012, 21:21

Alcest? :x Proč zrovna Brutal a ne třeba MoR nebo Metalfest :cry:
Uživatelský avatar
Toustík
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Middle of nothing
Příspěvky: 346
Registrován: 20. červen 2010, 9:41

Re: Brutal Assault představuje další zajímavou várku kapel!

Příspěvekod dronda » 30. březen 2012, 21:25

Třeba proto že na Metalfestu byli loni?
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Brutal Assault představuje další zajímavou várku kapel!

Příspěvekod Ježura » 30. březen 2012, 22:34

A na MoRu by je vidlácká alkoskvadra nejspíš vypískala...
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Brutal Assault představuje další zajímavou várku kapel!

Příspěvekod Toustík » 30. březen 2012, 22:57

Arakain a Steelwing by tam nejradši dali 2x v jednom ročníku.
Tak proč ne Alcest po roce? :D
Uživatelský avatar
Toustík
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Middle of nothing
Příspěvky: 346
Registrován: 20. červen 2010, 9:41

Re: Brutal Assault představuje další zajímavou várku kapel!

Příspěvekod DeToX » 31. březen 2012, 0:15

Taktéž se musím přidat k brečícím na téma Alcest, a proč zrovna na BA. Tahle skupina si mne absolutně získala plackou Souvenir's D'un Autre Monde. Pláču nad tím, proč zrovna musí přijet na brutal, který jde jako celek žánrově více-méně mimo mě... No, snad budu mít štěstí někdy jindy :)
Somewhere between birth and death lies desire, desire for life, desire for love, for everything good. And this is the source of all suffering...
Obrázek
Uživatelský avatar
DeToX
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 536
Registrován: 13. červenec 2010, 18:14

Re: Brutal Assault představuje další zajímavou várku kapel!

Příspěvekod mIZZYchal » 31. březen 2012, 0:27

To co píšete je blbost. Právě na BA se Alcest hodí ze všech zmíňovaných festů nejvíce.
Zaprvé, kapely podobného stylu tam sice nejsou až tak moc zastoupené, ale jsou. Co se post-rockovo zaměřených kapel týče, tak mě teď napadli zrovna Jesu, kteří tam hráli předloni a celkově ty klidnější a atmosferčtější věci tam jsou. Si už jednou taky zapamatujte, že BA není jen black/death fest.
Na Metalfestu sice byli, ale byli tam jako pěst na oko a taky to dopadlo tak, jak dopadlo, že hráli v nejdebilnější hodinu co mohli. No a MOR, ten raději ani neřeším.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 58
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Brutal Assault představuje další zajímavou várku kapel!

Příspěvekod Stick » 31. březen 2012, 6:54

Souhlasím s Izzyášem, na BA se hodí Alcest ze všech festů nejvíc a mohli by dostat celkem slušnej čas. Na MORu by hráli o jedenácti, což by bylo stejně v prdeli jako na Metalfestu.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Brutal Assault představuje další zajímavou várku kapel!

Příspěvekod Garion » 31. březen 2012, 7:52

Já nevim, co řešíte. Ano, k jejich muzice se hodí více tma a měsíc v úplňku, ale na festu je mi to asi jedno. Kdo tu kapelu zná a chce jí vidět, přijde na ní i v poledne a užije si tu nádheru tak jako tak. Možná lepší, než kdyby hráli před Dimmu Borgir a člověk se přes čekající děcka nedostane tak blízko, jak by chtěl a jen by kolem sebe viděl otrávený obličeje a slyšel stížnosti, co má co dělat tahle kapela na festu. Já osobně odhaduju jejich set na čas mezi šestou a sedmou, tedy ještrě za plného světla.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Brutal Assault představuje další zajímavou várku kapel!

Příspěvekod mIZZYchal » 31. březen 2012, 8:08

Ono ani nejde tolik o to, kdy budou hrát, ale mezi čím budou hrát.
Na BA podle mě taky nedostanou žádný lukrativní čas. Přeci jen tolik známí nejsou a jen kvůli tomu, že se hodí do noci, tak v noci hrát nemusí. Vemte si loni Draconian.
Ale prostě mezi celkové zaměření Brutalu se hodí mnohem více, než na MF, či MOR.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 58
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Brutal Assault představuje další zajímavou várku kapel!

Příspěvekod Kezir » 31. březen 2012, 9:49

Na MOR se Alcest nehodí vůbec....na MF.....to už je něco jiného, ale skrze čas....to bylo takové zvláštní, ale moc fajn vystoupení, užil sem si ho....na BA se hodí hodně, vždyt tam je či bylo, mnoho pomalejších , atmosférických věcí....
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2996
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Brutal Assault představuje další zajímavou várku kapel!

Příspěvekod ov42 » 31. březen 2012, 10:11

Ježura píše:A na MoRu by je vidlácká alkoskvadra nejspíš vypískala...

No nemyslím si, že by se na Brutalu zrovna abstinovalo a převažovali intelektuálové z hlavního města :-P
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Brutal Assault představuje další zajímavou várku kapel!

Příspěvekod Garion » 31. březen 2012, 10:22

Nechci mluvit za Ježuru, ale vidlácká není myšleno "nepocházející z hlavního města" a alkoskvadra bude patrně znamenat, že hlavní motivace návštěvy MORu je se zlejt a kapely je až motivace druhotná. V tomto se MOR od BA podle mě odlišuje. Aspoň doposud na BA jezdili lidi primárně za muzikou a dalšími lidmi než za chlastem. A jejich cíl není udělat bordel (asi až na některé zahraniční sousedy)
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Brutal Assault představuje další zajímavou várku kapel!

Příspěvekod ov42 » 31. březen 2012, 10:35

Já si myslím, že se v tom Ježourovi tak trochu snoubí dvě věci. Jistý pocit povýšenosti obyvatel Prahy nad zbytkem země a taky jistý pocit být něco víc než posluchači třeba bigbítu, punku, hevíku od vyznavačů extrémní či tzv. progresivní hudby.
Zažli jsem zájezd na Behemoth a spol do Abatonu, kde se několik členů zrubalo do bezvědomí tak, že si pomatovalo pouze první a částečně druhou předkapelu a po koncertu je bylo nutno najít a odvést k dodávce i spoustu lidí, co si koncert U.D.O. ve stejných prostorách užilo naprosto v střízlivém stavu.
Tohle klišé, že příznivci hevíku lejou jak carský dogy a přiznivci ostatních žánrů jsou na výši je absolutně mimo.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Brutal Assault představuje další zajímavou várku kapel!

Příspěvekod Garion » 31. březen 2012, 10:44

No do toho bych se nerad šťroural. Možná umíš číst mezi řádky víc než já, jsi empaticky nadprůměrně vnímavý nebo máš psychologické vzdělání. Já Ježuru znám osobně, na několika akcích jsme se potkali a prokecali nejeden večer a s tvým závěrem bych nesouhlasil. Jeho vyjádření k tomuto bude samozřejmě subjektivní, ale moje ber jako objektivní, nijak Ježuru nemiluju a nemám zaslepenou potřebu se ho zastávat. Jen jsem to jeho vyjádření zřejmě pochopil jinak než ty a proto jsem se ho rozhodl uvést na podle mě pravou míru.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Brutal Assault představuje další zajímavou várku kapel!

Příspěvekod highlander » 31. březen 2012, 11:34

Garion píše:Nechci mluvit za Ježuru, ale vidlácká není myšleno "nepocházející z hlavního města" a alkoskvadra bude patrně znamenat, že hlavní motivace návštěvy MORu je se zlejt a kapely je až motivace druhotná. V tomto se MOR od BA podle mě odlišuje. Aspoň doposud na BA jezdili lidi primárně za muzikou a dalšími lidmi než za chlastem. A jejich cíl není udělat bordel (asi až na některé zahraniční sousedy)

Jasná věc, všude se někdo najde kdo dělá bordel či se zleje jako kněz, ale např. na posledním BA to byli pouze jedinci, což je při velikosti takového to festu mizivé ani ne procento (chtěl jsem napsat promile, ale to měli v krvi :D ) z celkové návštěvy, a na parádní průběh festu to nemělo žádnej vliv. Spitej leží, případně spí (tudíž neotravuje a neruší) a bordelář (u nás pro tohoto jedince používaný termín kravoň, jelikož se jede na akci pouze vykravit) bývá většinou rychle umravněn ;) .
IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS, LUCIFERI EXCELSI !
Ave Voluptatis Carnis !
Metal will newer die - Ronnie James Dio
Lidstvo je nepoučitelné a slepé (Paul Ledney - Profanatica) a v České kotlině to platí dvojnásob (highlander).
Uživatelský avatar
highlander
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 56
Bydliště: Strakonice
Příspěvky: 884
Registrován: 10. říjen 2010, 10:43

Re: Brutal Assault představuje další zajímavou várku kapel!

Příspěvekod Ježura » 31. březen 2012, 13:31

ov42: Psychoanalýza ti moc nejde, člověče... Zaprvé - jsem sice z Prahy, ale snažím se na nikoho nenahlížet povýšeně, dokud mi k tomu svým jednáním nedá důvod - ať už je z Prahy, Brna nebo z Marsu. Konec konců, já bydlím na vesnici, která k Praze patří jenom statutárně, a to jenom necelých čtyřicet let. Zadruhé - necítím se být lepším člověkem na úkor bigbíťáků a heavíkářů (jestli v tom vidíš pejorativní zabarvení, tak se pleteš - není tam) jenom proto, že poslouchám, co poslouchám. Problém ovšem nastává, když takoví lidé začnou aktivně kazit zážitek z kapely, která je mimo jejich vkus (a občas i mimo jejich intelektuální obzor). Mám v živé paměti, když ožralí pupkatí džískaří věkového průměru 45 až 55 let sborově vyřvávali hesla Manowar uprostřed (dlužno dodat skvělého) vystoupení Queensrÿche, kteří jsou prostě někde jinde (ač respektuju, že starší alba Manowar mají co říct). A to je vlastně přesně to, co jsem chtěl říct svým původním příspěvkem, protože je nad slunce jasné, že na Masters jsou k tomu naprosto ideální podmínky, takže by na to v horším případě došlo, v lepším by tam přišlo jenom pár fajnšmekrů.

Doufám, že jsem se vyjádřil dostatečně jasně. Pokud ne, asi to nemá dalšího smyslu. Navíc myslím, že jsem se tady na tohle téma vyjadřoval už několikrát, a další opakováním ze sebe akorát dělám vola. A vzhledem k týhle skutečnosti mě jímá touha napsat to červenou barvou a velkým písmem...

Garion: Díky, odhadnuls' to správně :hi:
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Brutal Assault představuje další zajímavou várku kapel!

Příspěvekod danny1691 » 31. březen 2012, 14:53

ov42: co se týče ježury, tak to je kur@a sekanec vedle. Měl by jsi ho poznat blíž a pak něco psát. Věř mi.

Garion: hele, ale znáš to- jedeš primárně za muzikou, potkáš kamarády, nové lidi a pak to je - sedni si sem, dej si, napij se a ještě s ním no a dopadneme jako loni :mrgreen: :tlesk: :mrgreen: (zelení smajlové jsou plně na místě)
Obrázek
Skrytý obsah
...v pubertě se musí pořádně šo...t, ti ošklivější sportovat a úplní chcípáci dělat rámus jako paviáni v zoo.Franta Štorm

Kdo se bojí Endží nesmí do lesa

Angel.of.mine « úte 31. bře 2009 19:30:15 » jasné já sem zrovna v tu chvíli opravdu nechtěla nic jiného než k dannymu do náruče
Yumi, 22:31 Danny, můj úžasný Danny...
Bože, zachovej mi zdraví a mým manželkám schopnost pracovat

Obrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ravenholm
Příspěvky: 1961
Registrován: 8. srpen 2008, 19:31

Re: Brutal Assault představuje další zajímavou várku kapel!

Příspěvekod Ježura » 31. březen 2012, 15:33

V kempu ať třeba padaj sudy piva :mrgreen:
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Brutal Assault představuje další zajímavou várku kapel!

Příspěvekod Garion » 31. březen 2012, 17:56

danny: no nevim, neznam. To se mi ještě nestalo :lol: :mrgreen: :tlesk: :mrgreen:
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.


Zpět na Koncerty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron