Sledujte online dnešní koncert ruských Alkonost!

Oznámení o živých vystoupení kapel v ČR, SK nebo blízkém okolí

Moderátor: Redaktoři

Re: Sledujte online dnešní koncert ruských Alkonost!

Příspěvekod Kezir » 3. květen 2011, 20:58

Tak ten "Teplý Pták" mi nic neříká....ale tož zkouknu to :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2996
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Sledujte online dnešní koncert ruských Alkonost!

Příspěvekod Garion » 3. květen 2011, 21:03

No vzhledem ke svýmu věku jsem ještě musel maturovat z ruštiny, tak mi něco v hlavě zůstalo. Ty taky pamatuješ časy minulé nebo ses učil ruštinu někdy v poslední době? Jen mě nesedí, že podle mě je ptica ženskýho rodu, takže ta koncovka je divná. Ale zase je tam mezi tím pomlčka, takže to může znamenat Teplo-Pták :lol: Podle zvukovky to vypadá na podobnej styl jako Alkonost, jen s chlapem za mikrofonem.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Sledujte online dnešní koncert ruských Alkonost!

Příspěvekod Nef » 3. květen 2011, 21:08

ke své nezměrné radosti jsem zjišťuji, že jim tu a tam něco rozumím :D
Už zas se touláš, svojí samotou
a Tvoji přátelé, jen prázdná slova jsou.
Uživatelský avatar
Nef
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Žákava
Příspěvky: 38
Registrován: 26. listopad 2010, 11:32

Re: Sledujte online dnešní koncert ruských Alkonost!

Příspěvekod Kezir » 3. květen 2011, 21:08

No já rusky umím tak maximálně pár slov, a to ješte latinkou......takže sem v tom upe ztracen :) Ale zatím se to dá......myslím tím tu kapelu co tam teď pěje......ale zarážímě že to sleduje +- 90 lidí, soudím dle teho čísla tam.....to je hooodně málo, aspoň na Alkonost.....
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2996
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Sledujte online dnešní koncert ruských Alkonost!

Příspěvekod Вранакрик » 3. květen 2011, 21:11

Garion: jj me to napadlo, ale je fajn ze si jeste pamatujes, ja kdyz neprocvicuju jazyk, tak dost zapominam ... ale zase se rychlo do toho dostanu .)) casy minule pamatuju, ale uz jen tak lehce ... moc sem nezazil z te doby... a na jednu stranu jsem za to i rad ... no ja jsem samouk jen ... po prvnim rifu me taky napadlo hned alkonost.))
Naposledy upravil Вранакрик dne 3. květen 2011, 21:12, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Sledujte online dnešní koncert ruských Alkonost!

Příspěvekod Kriss » 3. květen 2011, 21:12

Koncert je vymazlený. Málo lidí mi tam vůbec nevadí, jde přece o výstupy kapel. ;)
Jinak Жар-Птица bych tedy přeložila jako "Pták Ohnivák" než teda "teplo ptáka" nebo jak jste to tady hodně volně překládali. :lol:
Můj sen o tvé říši, teď krvácím tvou krví. Vezmi k srdci mé ostří a bodni, vždyť život je věčný. Miluji když pomalu krvácíš, já vnímám tvou bolest skrze mou víru. Vychutnávám ten pocit tvé bezmoci, chci věřit, že nikdy nevstaneš z mrtvých. Tvé tělo ucítí chladnou zem, oheň tě stmelí v popel co živí půdu. My staneme se tím nástrojem a katem, neb black metal je zbraň v našich rukou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Kriss
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1020
Registrován: 6. září 2008, 23:01

Re: Sledujte online dnešní koncert ruských Alkonost!

Příspěvekod Garion » 3. květen 2011, 21:13

Tak mi to nedalo a hodil jsem to do gůglu a teplopták je kupodivu Ohnivák :lol: neboli Firebird. Ale souhlasim, na Alkonost to nemá, přesto poslouchat se to dá.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Sledujte online dnešní koncert ruských Alkonost!

Příspěvekod Вранакрик » 3. květen 2011, 21:14

kriss: ja si myslel, ze je to neco z mytologie .)) dnes se to tema ptakama tam jen hemzi .)) ptak ohnivak, alkonost .)))
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Sledujte online dnešní koncert ruských Alkonost!

Příspěvekod veruce » 3. květen 2011, 21:14

To je dobré ovšem! Těch málo lidí mě taky zaráží, ale zvuk super! :)
Vi døde ikke... Vi har aldri levd

blog: http://blog.veruce.cz | foto: http://photo.veruce.cz | hudba: http://metal.veruce.cz
Uživatelský avatar
veruce
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Příspěvky: 100
Registrován: 25. říjen 2010, 23:37

Re: Sledujte online dnešní koncert ruských Alkonost!

Příspěvekod Haldir » 3. květen 2011, 21:18

Jo taky mi to hezky zní, rozhodně si najdu i nějaký studiovky.... hmmm 81 z toho tak 6 lidí z OM :( dost smutný
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Sledujte online dnešní koncert ruských Alkonost!

Příspěvekod dronda » 3. květen 2011, 21:20

Haldir: já bych řekl že lidí z OM tam bude víc :)

Kriss: to je nějaký ojedinělý projekt nebo se vysílá častěji?
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Sledujte online dnešní koncert ruských Alkonost!

Příspěvekod Kriss » 3. květen 2011, 21:24

Řekla bych, že možná spousta lidí o tom ani neví, takže i proto to může mít dopad na ten malý počet lidí, kteří to sledují. ;)

dronda: To netuším. Jen jsem na internetu našla informaci o tom, že je možnost tento koncert na výše uvedené stránce zhlédnout. Blíže jsem se o tom neinformovala. ;)
Můj sen o tvé říši, teď krvácím tvou krví. Vezmi k srdci mé ostří a bodni, vždyť život je věčný. Miluji když pomalu krvácíš, já vnímám tvou bolest skrze mou víru. Vychutnávám ten pocit tvé bezmoci, chci věřit, že nikdy nevstaneš z mrtvých. Tvé tělo ucítí chladnou zem, oheň tě stmelí v popel co živí půdu. My staneme se tím nástrojem a katem, neb black metal je zbraň v našich rukou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Kriss
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1020
Registrován: 6. září 2008, 23:01

Re: Sledujte online dnešní koncert ruských Alkonost!

Příspěvekod Kezir » 3. květen 2011, 21:28

to bylo rychlé......bude ještě něco? :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2996
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Sledujte online dnešní koncert ruských Alkonost!

Příspěvekod dronda » 3. květen 2011, 21:28

Tak si tu stránku založím a občas se tam mrknu jestli něco nepoběží.
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Sledujte online dnešní koncert ruských Alkonost!

Příspěvekod Haldir » 3. květen 2011, 21:30

Kezir: No vzhledem k tomu, že v Rusku je už půl dvanáctý, tak možná už ne :)
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Sledujte online dnešní koncert ruských Alkonost!

Příspěvekod Kezir » 3. květen 2011, 21:32

Nooo to mi nedošlo :D
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2996
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Sledujte online dnešní koncert ruských Alkonost!

Příspěvekod Garion » 4. květen 2011, 10:20

Tak jsem se zamýšlel nad tímto nápadem a vyplodil jsem následující myšlenky:

Jakožto fanouška dané skupiny mě nesmírně potěšilo, že mohu vidět živý koncert odehrávající se v Moskvě, na kterýžto bych samozřejmě nejel. A teď: Pokud by se kapely vydaly tímto směrem, může to pro ně být jistá reklama, kdy si fanoušek zakusí atmosféru koncertu a bude tak víc nažhaven přijít na koncert osobně, až bude kapela poblíž jeho bydliště. Sice toto bylo jen jakési studiové živé hraní bez světelné show, přenášené po síti (asi něco jako zítra SSOGE live v rádiu), ale umím si to představit i na nějaké klubové úrovni. Základem by měl být samozřejmě kvalitní zvuk, čehož se mi včera plně dostalo. A to je první zádrhel. Jakožto zkušený harcovník vím, že nazvučit kapelu pro živé hraní a nazvučit jí pro nahrávání či přenos je něco úplně jiného. Pokud bude kapela nazvučena pro přenos, utrpí tím lidi v sále, pro které primárně by měl koncert být. Ale předpokládejme, že se problémy se zvukem podařilo vyřešit.

Druhá věc, u které bych se chtěl zastavit: Nebude přínos tohoto počinu pro kapelu spíš negativní? Neunaví se fanoušek tím, že když kapela konečně přijede k němu, tak si řekne: "Přes net jsem je naživo viděl už pětkrát, tak na to prdim." Anebo: "Hele, mě se dneska nějak nechce, copa když se na to podívam přes net..." a návštěvnost bude klesat. Dalo by se tedy udělat omezení, že např.koncert se bude přenášet jen do zemí mimo tu, kde koncert bude. Prostě jak si to kapela určí. No, já bejt manažer nějaký grupy, která má určitý potenciál, tak bych do těchhle přenosů šel. Minimálně proto, že je to věc poměrně nová, neokoukaná a mý kapele by to přineslo popularitu.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Sledujte online dnešní koncert ruských Alkonost!

Příspěvekod Kezir » 4. květen 2011, 11:17

Tak ohledně toho jesli kapela udělá online přenos, a pak po nějaké době bude, dám příklad, koncertovat u nás, tak neim jesli by to diváky/posluchače ovlivnilo na tolik že by na koncert nedošli. Vzhledem k tomu že včerejší koncert sledovalo, co sem já viděl, tak 110 lidí maximálně....což je sakra málo i na na naši zemičku. To by kapely museli zastavit i natáčení DVD. Ano DVD spíše rekapituluje uplnulé turné, ale i tak......lidi by si taky mohli říct, koupil/stáhl sem si záznam "interpret" na DVD, tak na jeho koncert nepůjdu. Myslím že spíše naopak....viděl sem dost záznamů a na koncert sem s chutí šel a tešil se jesli to bude jako na DVD.....

Taky si myslím že ty on-line přenosy sou fajná věc. Pro kapely jako Iron Maiden asi ne, ale pro ty které jsou známe maximálně ve své vlasti, ale po světě mají pár přiznivců, kteří by ovšem v dané zemi stěží naplnili nějaký klub je to možnost se zviditelnit, nebo fanouškům nabídnou své živé hraní, biď v této "nezáživné" formě, kdy nemáš ten kontakt s kapelou a ostaními posluchači, kdy sleduješ obrazovku, nadáváš že poskytoval internetu je na pytel, bo se jim to zrovna seká, aniž by se dostali do finančních problému, prtž by na tom nevidělali ani na náklady s koncertní šňůrou spojené.....

No snad to není snůška blábolů :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2996
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Sledujte online dnešní koncert ruských Alkonost!

Příspěvekod dronda » 4. květen 2011, 13:17

Garion: také se mi tato akce líbila, i když jsem předtím neznal ani jednu z vystupujících kapel.
Ovšem já bych byl spíše pro aby tyto přenosy zařizovali kluby a ne kapely. Třeba kdyby se vysílalo z Lampy tak bych si chrochtal blahem :) . Ale hlavně by mě potěšilo více takových vysílání ze zahraničí.
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Sledujte online dnešní koncert ruských Alkonost!

Příspěvekod Algis » 4. květen 2011, 13:20

Problémom je však to, že všetci zase dostanú všetko ako na tanier a ľudia zase prirodzene zlenivejú a prestanú chodiť na koncerty. Už teraz je to dosť zlé s koncertami. Už budú všetci len doma sedieť a s diaľkovým ovládaním na dialkové ovládanie si budú prepínať svoje super programy...
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

PředchozíDalší

Zpět na Koncerty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron