Skinheads

Satanismus, křesťanství, pohanství, gothic a další diskuse

Moderátor: Moderátoři

Re: Skinheads

Příspěvekod Majk » 26. říjen 2010, 18:56

Dathremar píše:No vidíš....a ešte tu existuje také slovíčko...pud teritoriálneho rasizmu, ktorý má v sebe každý človek, čo nemá vycucaný mozog konzumom a každodennou propagandou o "tolerancii".


Neříká se tomu spíš teritoriální agrese?
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Skinheads

Příspěvekod DeToX » 26. říjen 2010, 19:09

Ha, další skvělý topic! :D
-> Banda poblblých idiotů co nemá na práci nic lepšího, než si v ulicích něco dokazovat. Ve valné většině jim nejde o nic jiného, než dát někomu do huby, aby si připadali o něco lépe..(Asi?) Osobně řadím tyto "lidi" na okraj společnosti, a vadí mi jejich přítomnost. Nejsem žádný AFák nebo něco podobného, jen mi vadí lidi, co se neumí chovat. A teď prosím nějakého "true skina" aby mi sem napsal, že jsem vůl a nic o tom nevím.. :D
Somewhere between birth and death lies desire, desire for life, desire for love, for everything good. And this is the source of all suffering...
Obrázek
Uživatelský avatar
DeToX
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 536
Registrován: 13. červenec 2010, 18:14

Re: Skinheads

Příspěvekod The_Nameless » 26. říjen 2010, 19:14

:fing: Dojemné, jak se na tomhle fóru do rozběhnuté diskuze vždycky přivalí nějaký génius, který ji v mžiku rozřeší podobným "moudrem". Jak tu mohli být doteď všichni tak slepí, že?
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: Skinheads

Příspěvekod Médea » 26. říjen 2010, 19:16

DeToX: Ale jo..chovají se tak často, ale rozhodně ne jen oni..už mnohokrát jsem si všimla, že skupinová inteligence téměř jakékoli skupinky chlapů=inteligenci největšího debila z nich a pokud mají trochu upito, tak se tahle inteligence ještě sníží tak zhruba na jednu desetinu..

The_Nameless: Ot to není, tak co..
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Skinheads

Příspěvekod Ahumadus » 26. říjen 2010, 19:26

DeTox: Zajímavá teorie... Případná banda poblitých, ožralých metalistů s mastnými řepami, řvoucí kolem sebe "satanaský" hesla ti předpokládám nevadí ;) Ne, že bych byl nějaký puritán nebo abstinent, ale tohle mi přijde na zcela stejný úrovni. Když už se budeme držet rozdělování lidí/partiček na takzvaný skiny, metalisty, diskouše, rockery :?

EDIT: Btw: Nevím, jak je to jinde, ale nepamatuji se, že bych kdy potkal po Plzni bandu ožralých skinů, plešek atd. Každý, nechť si vybere to své... Ale možná jsem se pohyboval v nesprávných lokalitách...
Naposledy upravil Ahumadus dne 26. říjen 2010, 19:47, celkově upraveno 1
"But 'til we start to make a move to make a few things right
You'll never see me wear a suit of white"
Uživatelský avatar
Ahumadus
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Kousek od Plzně
Příspěvky: 87
Registrován: 30. srpen 2010, 19:39

Re: Skinheads

Příspěvekod DeToX » 26. říjen 2010, 19:37

^ Celý topic jsem nečetl, jen prvních pár postů. Takže ano, nevím jakým směrem se rozvíjí diskuse. Pouze sám za sebe říkám, že je rád nemám. To jestli s tím souhlasíš nebo ne, je už čistě tvoje věc. Netvrdím, že tomu rozumím, a vidím do toho ze všech nejlépe. Nevím, kde jsi na to došel. Jestli ti to přijde dojemné, tak budiž... Asi máme i jiný názor na to, co je dojemné.

Někde jsem tu četl něco ohledně Landy. Také pořádně nevím, co si o něm myslet. Některé jeho písničky mi přijdou i dobré. Na tom být hrdý na svůj národ a na svůj původ nevidím nic špatného. Ovšem pak jsem slyšel Bílého rytíře... CO? Člověk co tvrdí, že v žádném případě není příznivcem antisemitismu, oslavuje bílého jezdce, a ostatní označuje za špínu. A tenhle člověk si pak dovolí přezpívat některé z písniček Pana Kryla. Pro mě je Kryl vlastenec jak řemen, a Landa leda tak šašek..

Ahumadus: Asi jsem divný, ale vadí mi lidé co dělají bordel, popřípadě nějakým způsobem porušují lidská práva, nebo zákony. A nezáleží mi na tom, jestli jsou to Češi, Rómové, Skini, Afáci, Metalisti, a nebo tohle všechno dohromady. Asi se ti bude zdát, že jsem moc velký moralista.. pardon, byl jsem tak vychován.. :)
Naposledy upravil DeToX dne 26. říjen 2010, 19:48, celkově upraveno 1
Somewhere between birth and death lies desire, desire for life, desire for love, for everything good. And this is the source of all suffering...
Obrázek
Uživatelský avatar
DeToX
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 536
Registrován: 13. červenec 2010, 18:14

Re: Skinheads

Příspěvekod Вранакрик » 26. říjen 2010, 19:48

Detox: vidis ja znam zase slavne afa, ketri nebyli ani se schopni vyucit , huli travu ci nekteri fetuji , sprejuji nam v okoli baraky a napadaji lidi, clovek by si rekl ze to sou zli nackove ale ne to sou bojovnici za prava vsech a neboji se to dat radne najevio ... nebudu se bavit o tom ze zmlatit nekoho v 10 na jednoho zel.. trubkou a v kukle je fakt umeni, to sou ti hridnove poradku .... taky zde nebudu rikat jak se mala holka popichala na piskovisti protoze to tam nejaky fetak nechal jehlu a hle .... tady tito lidi se hlasi k AFA .... K tem co sou moralne vys , vys uz ani nejde byt jak oni, protoze vsemu rozumeji a mysli to se vsema dobre !!!! tak jestli je to nekdo odpad spolecnosti tak cou sou potom afa a takova luza???????? chces realitu co je AFA? pral bych ti bydlet s tim xindlem tady !!!!
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Skinheads

Příspěvekod Orwin » 26. říjen 2010, 19:49

Bílý rytíř je v pohodě. Nechápu co tě na něm může tak pohoršovat. Dle mého to má Landa v hlavě uspořádané daleko lépe než si hodně lidí myslí. Nestydí se za své názory a takových už je dneska málo. Nelze ho srovnávat s Krylem, doba se dost změnila. Pusť si od Landy 1968 a můžeš se zamyslet kde by byl a jak by to s ním bylo, kdyby se byl narodil o 40 let dřív. To jen taková trochu OT odbočka :)
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Skinheads

Příspěvekod Ahumadus » 26. říjen 2010, 19:51

DeTox: Na tom se jistě shodneme. Otázka je, co se myslí tím bordelem. Halt se stane, že někdo měl těžký den/týden a trošku víc to přežene s chlastem a pak si trochu zakřičí, popř. zvrhne popelnici. Nejni na to nic hezkého, ale budiž. Kdo je bez viny... S napadáním druhých se shodneme stoprocentně. Pokud to zajde tak daleko, tak je dotyčný hovado, které je třeba zpacifikovat. Mě zkrátka praštilo do očí to, jak jsi tyhle jevy vztáhnul na skinheady, o kterých tady byla řeč. Pominu to, že existují/existovali Skini a "skini".... Nic osobního v tom nehledej.

BTW: Odsuzovat Landu v roce 2010 za Bílého jezdce mi přijde naprosto absurdní. K tomu pánovi mám absolutně neutrální vztah. Co tak pročítám diskuze a články na tohle téma, jsem zřejmě jeden z mála tady v ČR...
"But 'til we start to make a move to make a few things right
You'll never see me wear a suit of white"
Uživatelský avatar
Ahumadus
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Kousek od Plzně
Příspěvky: 87
Registrován: 30. srpen 2010, 19:39

Re: Skinheads

Příspěvekod DeToX » 26. říjen 2010, 19:55

Napsal jsem snad někde, že schvaluji to, co dělá AFA? Naopak, řekl jsem, že je taktéž nemám rád.
Ale to, že je tu tento problém, tento bordel, neopravňuje žádnou skupinu lidí, aby vzali spravedlnost do svých rukou, a snažili se napravit svět...
A jak se pojmenují je vedlejší, jestli si začnou říkat Skinheads, Sharp nebo já nevím co, tak to nic nemění na věci že na tohle nemají nárok.
Žijeme ve státě, který se nám snaží dokazovat že je demokratický, měli by tu fungovat takové věci jako je policie a soudy. A věřím, že existují jiné způsoby a postupy, jak upozornit a bojovat proti bordelu, než dělat bordel taktéž - s tím rozdílem že v rámci jiné ideologie.

Ahumadus: Ono je dost těžké mluvit jenom a pouze o Skinech, protože spolu se Skiny tu máme další skupiny, kteří nějakým způsobem na skiny reagují.
A situace v mé hlavě se má tak, že odsuzuji veškeré extremistické ideologie. Neříkám, že jsou všichni stejní. To určitě nejsou - každý věří jiným ideálům. Ale z pohledu obyčejného člověka se stejní můžou zdát, je na nich stejné to, že představují problém pro společnost.
Somewhere between birth and death lies desire, desire for life, desire for love, for everything good. And this is the source of all suffering...
Obrázek
Uživatelský avatar
DeToX
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 536
Registrován: 13. červenec 2010, 18:14

Re: Skinheads

Příspěvekod Вранакрик » 26. říjen 2010, 20:05

obcas mi to prijde ze nejvetsi hrdinove sedi za internetem a snazi se kazat svou moudra, co by melo a ma atd... ale realita je holt jina ... je to smutne ale je to tak ... ja se jen musim smat teto diskuzi kdyz se tu pise kdo je pravy skin a kdo ne ... orlik je fajn, aj bily jezdec, nevidim na tom nic spatneho, na orliku vyrustal kazdy skin co ma kolem 30ti let a min , nic jineho tu nebylo a utvarelo to mysleni lidi ... operace artaban a nebo pilsner oiquel prisli pozde a divil by ses vsadim se ze aj oni poslouchali orliky a vim ze ruzni oi s tim sympatizuji doted, akorat to nerikaji na plnou hubu ... obcas mam dojem, ze ted je moderni byt multikulturni a humanista a za kazdou cenu se branit narceni, ze by mohl byt nacek. Oznacit nekoho za nacka je uplne to nejednodusi, AFA by mohla vypravet ....znam ve svem okoli hodne sharp ci najednou oi co byli pred par roky jeste NS a mlatili kazdeho kdo nebyl s nimi, ted se to obratilo a mlati zase mladsi nacky, preci jen starsi sou furt kamaradi .))) pekne pokrytectvi .)))
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Skinheads

Příspěvekod Ahumadus » 26. říjen 2010, 20:24

Kéž by problém či hrozbu pro společnost představovaly jen skupiny jako Afa, náckové a spol. Imho se problém neonacismu v Čechách ohromě nafukuje, viz. zákaz Dělmické strany. To byla panečku ukázka totální zvůle komplet celého aparátu, i tebou zmiňované policie a soudců :-( Trochu jsem se o tohle zajímal a opravdu mě mrazilo z toho, jaký hon na čarodějnice za hlasitého hýkání všech médií je tady v ČR možný. Hnus... Ale tohle by bylo na delší debatu a zavání to OT. Já osobně bych měl potíže se odevzdat konkrétním stanoveným ideálům jakékoliv skupiny/náboženství/hnutí. Nejde toto samozřejmě házet na jednu hromadu, ale v zásadě je to pro mě nepřijatelný. Přebírat hodnoty, pravidla atp., které za mě někdo vymyslel nebo určil. Velký průser imho je, že tak lidé činí většinou z touhy někam patřit, někam se zařadit, zapadnout mezi ostatní a nedomýšlí následky. Potom hlasí do světa kdejaké pitomosti, které si druzí vycucali z prstu. Ovšem tohle by bylo také na delší debatu....
"But 'til we start to make a move to make a few things right
You'll never see me wear a suit of white"
Uživatelský avatar
Ahumadus
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Kousek od Plzně
Příspěvky: 87
Registrován: 30. srpen 2010, 19:39

Re: Skinheads

Příspěvekod DeToX » 26. říjen 2010, 20:26

Hold mám asi moc jednoduché názory na složité věci. Prostě mi je proti srsti, mlátil někoho jen tak hecu, protože nevím co s načatým odpolednem.
Je mi 20, takže co jsem zažil, tak jsem zažil. Jak se svět díval na Landu dřív, opravdu nevím. Já ho můžu soudit až teď. Jak jsem již psal, nemám ho rád, protože ze sebe dělá (dělal) něco, co podle mě není - Vlastenec. A naopak mi přijde že je dnes hrozně cool být ten zlý, a formovat se do různých skupin. Ale dost možná se pletu.
Somewhere between birth and death lies desire, desire for life, desire for love, for everything good. And this is the source of all suffering...
Obrázek
Uživatelský avatar
DeToX
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 536
Registrován: 13. červenec 2010, 18:14

Re: Skinheads

Příspěvekod Ahumadus » 26. říjen 2010, 20:41

Jak jsi správně podotkl, co jsi zažil, to jsi zažil. Mě je 24, takže rozhodně žádný z nás nejni životem ošlehaný vlk :) A v kolika letech zpíval Landa Bílého jezdce?? Starší než my asi nebyl... A myslíš, že budeš mít za 20 let stejné názory a pohled na svět jako teď?? Myslím, že tohle ti žádný člověk na světě nezaručí... O Landu jsem se nikdy extra nezajímal, nicméně domnívám se, že od toho co před lety tak mohutně hlásal, se již distancoval. Ať mě prosím znalci poměrů případně opraví. A i kdyby tohle neudělal, v mých očích neklesne ani nestoupne. Mám ten pocit, že tenkrát jen popisoval problém, který je tu v Čechách aktuální dodnes. Akorát si v současné multi-kulti, hyperkorektní a tolerantní době nikdo nedovolí vyjádřit takhle veřejně svůj názor na plnou hubu, jelikož by se tím odepsal :( Neříkám, že způsob jakým to tenkrát dělal byl ideální a zcela správný, ale na druhé misce vah stojí naprosto pokrytecké a trapné kecy těch humanistů, kteří jsou dnes nejvíce slyšet - jak už tady naznačil Mephisto...
"But 'til we start to make a move to make a few things right
You'll never see me wear a suit of white"
Uživatelský avatar
Ahumadus
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Kousek od Plzně
Příspěvky: 87
Registrován: 30. srpen 2010, 19:39

Re: Skinheads

Příspěvekod Gotrek » 26. říjen 2010, 20:49

a tak on Orlík je v podstatě ovlivněn pozdější OI! scénou, kde se začaly právě formovat první skupinky WP... Landa a jemu podobní jsou kališníci. Jejich heslem je "co je český to je hezký".. u nich je zvláštní fenomén nemají rádi přistěhovalce, jinou kulturu, neuznávají neonacismus, komunismus, ale ani nejstarší kořeny skinheadské kultury
škaredá plešatějící opice

Obrázek

mvlti kvlti humanism

Skrytý obsah
Ganja makes me feel so nice
gives me the balance I need in my life
I said its the herbs, its the brainfood & education
against babylon and their dangerous medication

shes back in me life i cant wait no longer
full year we nah smoke so the I feel stronger
man a ganja soldier, weed song composer
singing song against the feds and police all over
them fly in helicopter, move in bulldozer
mr law enforcer your systems torture
out of babylon we come fi make a departure
take a bus, me take a plane, me take a ganja charter

ZUZANKOOOOO
Uživatelský avatar
Gotrek
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brnisko -> Líšeň (Hády / Velká Klajdovka)
Příspěvky: 1949
Registrován: 27. březen 2010, 17:02

Re: Skinheads

Příspěvekod Вранакрик » 26. říjen 2010, 21:04

ceskoslovenske hnuti skinheads sem prislo z Nemecka a ne z Anglie, a bylo uplne jine ... nekteri se odvolavali k Narodni obci fasisticke , orlik byli kalisnici , kratky proces se transformoval z nacionalistu do neonacistu juden mord ... jinak staci video z Bzence r.1991 tusim .( byl tam aj Fananek .)) ) .. btw, s tim plyvanim na Landu, David Matasek uz nevadi? ze hraje treba v serialech ci tak? a byl ci mozna je jeste clen Vlastenecke fronty? mam pocit ze se moc strasi Orlikem atd. jinak Orlik spousta neonacistu nesnasi, v tom ale taky popiraji sami sebe ... ale jejich boj ...
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Skinheads

Příspěvekod DeToX » 26. říjen 2010, 21:16

Matáska "znám" jako klučinu v brýlích na tomto videu:

Hrozně milý a nevině vyhlížející hoch, že? A mě stále k tomu jeho prohlášení nejde ten bílí jezdec.. nemůžu si pomoci.
OTT: Ten moderátor hitparády mě dostává do kolen :lol:
Somewhere between birth and death lies desire, desire for life, desire for love, for everything good. And this is the source of all suffering...
Obrázek
Uživatelský avatar
DeToX
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 536
Registrován: 13. červenec 2010, 18:14

Re: Skinheads

Příspěvekod Вранакрик » 26. říjen 2010, 21:21

no tak tenkrat byla takova doba ... bylo po revoluci ... nikdo nevedel co se muze a co nemuze ... takze v podstate takova anarchie .)) jinak sem chtel rict ze ty myslenky prisly z nemecka a ne z anglie ... staci se podivat na ceskou sodu, co vse mohlo se dovolit ...
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Skinheads

Příspěvekod Stribok » 27. říjen 2010, 1:44

Skinheads? rude boys, sharp, rash...všechno ostatní je hnusnej fašistickej póvl k***a (jsem sprosťák)!
"The first revolt is against the supreme tyranny of theology, of the phantom of God.
As long as we have a master in heaven, we will be slaves on earth." - Mikhail Bakunin
Žerte hovna, milióny much se nemůžou mýlit :)
Uživatelský avatar
Stribok
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Svitavy, Brno
Příspěvky: 698
Registrován: 9. květen 2010, 9:32

Re: Skinheads

Příspěvekod Lord Nazgul » 27. říjen 2010, 9:33

To jsme jim to dali Striboku :D
Ještě k tématu Landa - jak psal gotrek, byli to kališníci, ryze česká odnož skinheads, která neuznávala nic jiného než české... cokoliv co bylo české. Trochu by se dali přirovnat k ranné scéně White Power, která sice byla rasistická, nicméně odmítala Hitlerovský odkaz (Dneska už se to smazává a neonáckové běžně nosí nášivky WP a nějak to neřeší.) Landa sice nikdy nebyl nágl, ale do dneška jsem přesvědčen, že důvod, proč se v Čechách běžně používá slovo skinheads pro neonacisty je právě hudba Orlíku. Věřím, že to nemysleli zle, nicméně na jejich koncertech se hajlovalo a dost lidí si spletlo jejich "co je český to je hezký" s "uhajlujeme se k smrti". Oni, a to je pouze prosím čistě můj, fakty nepodložený názor, jsou příčinou masového rozšíření neonacistické scény tady u nás. Vím, že kvůli tomu Orlík skončili a vím, že se od toho Landa distancoval, nicméně myslím, že to začali právě oni. Jinak nic proti Danovi, jeho hudbu dodneška poslouchám. Jinak k Bílímu jezdci - myslím, ale nejsem si jeistej, že to není jejich song, je to nějakej WP song snad od britský kapely a myslet si, že nemá rasistickej podtext mi přijde dost naivní :D "V čistý zemi chtěl by žít..." le to je opět moje interpretace textu, nic víc.
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

PředchozíDalší

Zpět na Lidé, subkultury a náboženství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník