Nightwish - Imaginaerum

orchestral metal / 2011

Recenze alb a DVD

Moderátor: Redaktoři

Re: Nightwish - Imaginaerum

Příspěvekod Andrew_Deer » 8. prosinec 2011, 21:05

Nightwish je pro mě celkem novinka, ač jsem tedy o nich slyšel, nikdy jsem je aktivně neposlouchal. Přesto už mám něco malililinko naposlouchaného a z toho, ač pravděpodobně dostanu sodu od ostatních (ne, nechci se hádat), se mně začla líbit mnohem víc Anette než Tarja. Nevím, prostě v ní vidím "tuctovou zpěvačku," narozdíl od Anette. Ale možná to tím není a má to jinej důvod. :D Každopádně Anettin výkon mě silně nadchl a určitě se mně líbilo Storytime a dost Scaretale.
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: Nightwish - Imaginaerum

Příspěvekod Ellrohir » 8. prosinec 2011, 23:00

Andrew_Deer píše:mně začla líbit mnohem víc Anette než Tarja. Nevím, prostě v ní vidím "tuctovou zpěvačku," narozdíl od Anette.


hodně štěstí na útěku před rozzuřenými fanoušky :twisted: :lol:
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Nightwish - Imaginaerum

Příspěvekod Kain » 9. prosinec 2011, 17:15

hodně povedená recenze. Ačkoliv jsem novým NW moc šancí nedával, jsem nadšený a taktéž mě uchvátila zejména druhá polovina alba, zejména skvostná Scaretale). Nová deska je takový postmoderní hybrid desítek hudebních a kulturních vlivů, ale pořád to má ksicht NW okořeněný jiskřivým výkonem Anette. Opravdu povedené dílo :palec:
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Nightwish - Imaginaerum

Příspěvekod Arny » 25. březen 2012, 10:44

Já jsem si album nechal pod stromeček a jen tak tak jsem to vydržel do Vánoc ho neotevřít. Po prvnim poslechu jsem si řikal "co to má bejt?!" a byl jsem z toho nervozní. Po druhym, třetim, xtym poslechu ale můžu jen tleskat. Je tam hodně melodie i dost metalu. Je tam taky dost experimentů, ale neni to tak úplně na škodu, člověka nutí některý pasáže prostě vypnout a zapřemejšlet se nad tim, co se v albu odehrává. Ghost river, Turn Loose the Mermaids, Storytime... u těhle přestávám dýchat. A ten monolog na konci Song About Me mě dostal do kolen, když si uvědomíte, co se tam říká. Nemůžu nic, než souhlasit.

Dle mýho názoru hodně povedené album, stálo to za to si na něj počkat takovou dobu. A asi jsem jeden z mála, co mávnou nad Tarjou rukou, protože je mi to buřt, jsou to prostě Nightwish a nerozlišuju jestli před nebo po Tarje. 8-)
Uživatelský avatar
Arny
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Tábor + Praha
Příspěvky: 71
Registrován: 1. říjen 2010, 21:29
Aktivní v kapele: Thenemis

Re: Nightwish - Imaginaerum

Příspěvekod Nurikabe » 26. březen 2012, 23:31

Na Imaginaeru mi vadí několik věcí:
* Muzikanti většinou zahálejí, orchestr je až moc utlačuje (kytarista by se měl bát o flek - jako jsou bicí automaty, dal by se pro mnoho z jeho partů vytvořit automat doprovodněkytaristický)
* Tapiserie stylů je místy až moc přeplácaná (Turn Loose the Mermaids - keltoidní lidovka, která v bridgi přejde ve spaghetti western. SRSLY?)
* V některých momentech, které by měly být spíš intimní, je nemístně bombastická (typicky Rest Calm)
* Orchestrální outro je mírně řečeno nejapné. Když už to muselo být, fungovalo by IMHO o dost lépe naopak jako overtura.

Jinak je to ale slušný nářez, který nezapře velkou dávku vložené tvůrčí energie. TH podle mě lépe než na Dark Passion Play ukázal, že umí dát svému rozdrásanému nitru poslouchatelnou formu.

Ale ten film bude určitě nádherný trapas, na to se tak škodolibě těším! :D
So you ride yourselves over the fields
and you make all your animal deals.
And your wise men don't know how it feels
to be thick as a brick... two.

光は闇を裂き、風は雲を散らす、万象の力よこの両手の力と変!
Uživatelský avatar
Nurikabe
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ósaka, ČR
Příspěvky: 20
Registrován: 26. březen 2012, 19:21

Re: Nightwish - Imaginaerum

Příspěvekod Arny » 27. březen 2012, 9:11

Člověče, nemyslim si, že bude ten film trapas, protože hvězdy takovýho formátu si to nemůžou dovolit. Holopainen je tušim docela megaloman a puntičkář a nevypustí do světa něco, co by se mohlo označit za naprosto brakovej kus umění. Nicméně o tom filmu vim absolutní kulový, takže jen domněnka. Tak jako tak se půjdu do kina mrknout.
Uživatelský avatar
Arny
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Tábor + Praha
Příspěvky: 71
Registrován: 1. říjen 2010, 21:29
Aktivní v kapele: Thenemis

Re: Nightwish - Imaginaerum

Příspěvekod Nurikabe » 27. březen 2012, 9:22

Já bych si samozřejmě přál, aby to tak nebylo. Jen se hodlám škodolibě bavit, když bude :) Ale právě v tom megalomanství a puntičkářství vidím největší kámen úrazu, na to už dojel bezpočet filmových produkcí. A navíc členové kapely mají hrát jakási svá alterega... v klasickém českém snímku Trhák si sice povšimli, že "nezpěváci jsou nějak slabší" jako herci, ale obávám se, že to v praxi tak úplně neplatí. Ale jsou to zatím jen teoretické obavy. Jsem hodně zvědavý.
So you ride yourselves over the fields
and you make all your animal deals.
And your wise men don't know how it feels
to be thick as a brick... two.

光は闇を裂き、風は雲を散らす、万象の力よこの両手の力と変!
Uživatelský avatar
Nurikabe
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ósaka, ČR
Příspěvky: 20
Registrován: 26. březen 2012, 19:21

Předchozí

Zpět na Recenze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron