Okamžik smrti

Dokument

Jiné konkrétné snímky, pořady, dokumenty, atd.

Moderátor: Moderátoři

Okamžik smrti

Příspěvekod Helios » 23. květen 2011, 18:15

MOMENT OF DEATH


2008 / Dokument / 50 minut / USA


Smrt – fascinuje, děsí a ti, kteří jí čelili a přežili, se často dívají na život úplně jinak. "Explorer: Okamžik smrti” zkoumá, co se s námi děje, když umíráme, proč mrtvý neznamená vždycky "mrtvý” a jak mysl a tělo někdy – když přijde na hraniční okamžik mezi životem a smrtí – mohou zpochybnit vědu.
Zdroj: Magic Box

Trailer:




Celý dokument v češtině můžete shlédnout zde:

http://www.videobb.com/video/95pSw2AEQYGu
Human stupidity has no limitation.
Uživatelský avatar
Helios
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Vysočina
Příspěvky: 428
Registrován: 9. leden 2009, 16:24
Aktivní v kapele: Bequest

Re: Okamžik smrti

Příspěvekod Helios » 28. prosinec 2011, 20:59

Human stupidity has no limitation.
Uživatelský avatar
Helios
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Vysočina
Příspěvky: 428
Registrován: 9. leden 2009, 16:24
Aktivní v kapele: Bequest

Re: Okamžik smrti

Příspěvekod Haldir » 28. prosinec 2011, 22:50

Z individuí s názory "vše lze/musíme vysvětlit vědou" jako je Dr. Kevin Nelson mi je na nic. Nepovažuji to za nic jiného než na skrývání vlastního strachu a nejistoty.
O "posmrtném životě" jsem já osobně naprosto přesvědčen a všechny tyto případy jej poměrně jasně dokazují. Ale je každého věc čemu věří, pravdu se stejně každý dovíme až odejdeme z tohoto světa k Velesovi (Bohu/Hádovi...jak je komu libo). Ovšem připouštím i možnost, že pravda je úplně odlišná, já jsem však přesvědčen, že je takováto.
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Okamžik smrti

Příspěvekod santiny » 28. prosinec 2011, 23:08

Já zas nechápu tu teorii, že když se to někdo snaží vědecky vyvrátit, tak zakrývá svůj vlastní strach ze smrti. Je to spíš naopak - ti, co věří, že smrt není konec se bojí smrti a tímhle se uklidňujou..
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Okamžik smrti

Příspěvekod Haldir » 28. prosinec 2011, 23:13

Zcela upřímně potvrzuji bez jakékoliv přetvářky, že speciálně u mě ta víra vychází ze mě a nic si nenalhávám, proste tomu věřím, protože si neumím představit, že tomu tak není ;)
(teda docela počítám s tím, že mi to nebudeš věřit, ale mně je to vlastně jedno. Jak jsem řek, pravdu poznáme jednou všichni ;) )
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Okamžik smrti

Příspěvekod Job » 28. prosinec 2011, 23:46

Já se na ty videa teda zatím nedíval, ale toto bylo dnes na novinkách http://www.novinky.cz/koktejl/254655-ml ... tni-clanky ...

Santiny: Ty mi chceš tvrdit, že po smrti nebudu navěky chlastat a žrát po boku svých mocných otců, dědů, matek, babek, bratrů a sester, sestřenic a bratranců, oblíbeného psa a kočky, možná taky rybiček a křečka, a i té zabité mouchy co mi seděla na monitoru, v naprosto úžasné, bájné a věčně narvané knajpě??!! :shock:
Cokoli dá ti osud, to snášej, a zvítězíš nad ním (QUIDQUID ERIT, SUPERANDA OMNIS FORTUNA FERENDO EST) - Vergilius
Skrytý obsah
Šmírovat je neslušné !!
Uživatelský avatar
Job
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Pašovice (u Uherského Brodu)
Příspěvky: 444
Registrován: 18. leden 2011, 19:06

Re: Okamžik smrti

Příspěvekod Fairy » 28. prosinec 2011, 23:55

Tohle mě zajímá už léta, přečetla jsem o tom kdeco. Momentálně po Moodym sleduji hlavně knihy Bernarda Jakobyho. I já jsem přesvědčená o pokračování života po odhození těla.
santiny: To, co píšeš o utěšování je nesmysl. Existují i negativní až hororové posmrtné prožitky, nejsou závislé na způsobu smrti (sebevražda, nemoc, cokoli) a nikdy nevíme, co právě my po opuštění těla budeme prožívat. Jak se chceš utěšovat další možnou hrozbou, prosímTě?
Uživatelský avatar
Fairy
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 46
Příspěvky: 35
Registrován: 6. prosinec 2011, 14:59

Re: Okamžik smrti

Příspěvekod Dragunov » 29. prosinec 2011, 0:30

Haldir píše:Zcela upřímně potvrzuji bez jakékoliv přetvářky, že speciálně u mě ta víra vychází ze mě a nic si nenalhávám, proste tomu věřím, protože si neumím představit, že tomu tak není ;)


To je právě ono. Lidksý mozek je tak složitý, že něco jako "nic" že "není" si prostě nedokáže představit...to je prostě zaáklad, možná i pud sebezáchovy, že si to nepřipouští. Vědu nelze zpochybnit, vědu lze jen obohatit. Možná po smrti z některých lidí(nebo ze všech) zůstane určitá forma energie, ale že by tato forma měla tvoje vědomí je dost pochybný. Nějaké klinické smrti a podobně nejsou důkazem ničeho nepřirozeného.
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Okamžik smrti

Příspěvekod Haldir » 29. prosinec 2011, 0:54

Dobrá, jak bys vysvětlil ten fakt, že ten člověk viděl svého přítele jak hází šavli na zdí bez oken, nebo jak ta holka přesně věděla průběh rozhovoru těch svých příbuzných (za předpokladu, že jsou tyto výpovědi pravdivé a nesinscenované, jakože myslím, že nejsou)?

A navíc...mně na tom nejvíc vadí ten přístup, že vše musí jít nějak vědecky vysvětlit...v zásadě všechno duchovno (za předpokladu že existuje) je věda také, akorát dosud nepoznaná. Je tak těžké pro ty skeptiky říci "Současná věda není schopná tomuto porozumět, ovšem to nevylučuje, že to tak může být", místo zatvrzelého ohánění se vyšroubovanými teoriemi, jak to vysvětlit současnými (stále velmi omezenými) vědomostmi???
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Okamžik smrti

Příspěvekod Dragunov » 29. prosinec 2011, 1:56

Haldir:No proto tvrdím že nejde vědu popřít...to že něco neumíme vysvětlit ted, neznamená, že to nejde jindy. Videa sem neviděl a k podobnym věcem jsem skeptický, nicméněně se asi i mrknu.
Mozek může dokázat lecco to že něco výš, i kdybys měl předtuchy, telepatické schopnosti a kdo víc co, tak to ještě nedokazuje existeni posmrného života. Vem to logicky kdyby se to tak stávalo pořád tak kolik by takovýchto duší bylo...jednou byla v Maximu otázka "kolik už zemřelo lidí" dokážeš si představit že by všichni tihle "duchové" někde existovali, nedej bože mezi sebou nějak komunikovali?
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Okamžik smrti

Příspěvekod Daimonia » 29. prosinec 2011, 9:18

Na toto téma doporučuji docela zajímavou knížku Thanatonauti od Bernarda Werbera (Mravenci), je to dost zajímavé pojetí toho, co nás čeká po smrti. A nakonec, proč by tomu člověk neměl věřit? Na strachu ze smrti není nic špatného; lidi se odjakživa smrti báli. Pro mě je nejhorší právě představa, že by pak nemělo být nic, protože mě děsí ztráta identity, vědomí sama sebe. Takže chci věřit, že něco existuje i potom.
Uživatelský avatar
Daimonia
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 282
Registrován: 17. březen 2010, 19:47

Re: Okamžik smrti

Příspěvekod Gore » 29. prosinec 2011, 12:02

veda ze je nespochybnitelna? :lol: to je jeden zo zakladnych postulatov vedy, ze sa pripusta, ze kazdy vedecky fakt moze byt v buducnosti "prekonany" inym faktom....
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Okamžik smrti

Příspěvekod Haldir » 29. prosinec 2011, 12:49

Dragu: Tak to shlédni, pak uvidíme, jenom by bylo velmi zarážející, aby mozek který nemá kyslík a ustane v něm elektrická aktivita měl na jevy jako telepatie, které úplně nenáročné asi nejsou, energii. Navíc, nevím jestli se přesné pozorování reality dá nazvat telepatií či něčím podobným...nic to nedokazuje, ale sere mě ten přístup: " přide mi to moc fantastický, neumim se s tim vyrovnat, tak to rovnou odsuzuju jako nesmysl"...bez urážky.

Ohledně toho počtu duší to je zajímavá otázka...mockrát jsem nad tím přemýšlel a došel jsem k závěru, že ten Náv/ráj/helheim/walhalla... whatever, může mít různé roviny, zkrátka že člověk se setká jen s dušemi těch, které znal, příbuznými atp. nebo se s nimi jednodušše potkat chce. Zbytek je mu skryt a existuje paralelně, ovšm vše se může prolínat. Ono existence posmrtného života z pohledu vědy je tak neskutečná představa, že tohle už je jenom maličkost :lol: ... navíc je na tom zajímavé, že i totální skeptici tohle zažili, komunikovali s bytostmi atp. opět mi přijde nepravděpodobné, že by na tohle mozek "měl" bez přísunu kyslíku, tzn. bez látkové výměny a energie...
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Okamžik smrti

Příspěvekod Fairy » 29. prosinec 2011, 14:54

Haldir píše:Ohledně toho počtu duší to je zajímavá otázka...mockrát jsem nad tím přemýšlel a došel jsem k závěru, že ten Náv/ráj/helheim/walhalla... whatever, může mít různé roviny, zkrátka že člověk se setká jen s dušemi těch, které znal, příbuznými atp. nebo se s nimi jednodušše potkat chce. Zbytek je mu skryt a existuje paralelně, ovšm vše se může prolínat. Navíc je na tom zajímavé, že i totální skeptici tohle zažili, komunikovali s bytostmi atp. opět mi přijde nepravděpodobné, že by na tohle mozek "měl" bez přísunu kyslíku, tzn. bez látkové výměny a energie...


Ohledně počtu duší jsem kdesi četla teorii, že je stále daný počet duší, ale ten se přelévá mezi jednotlivými "světy". Zkrátka inkarnaci tady ve hmotě poptřebuje stále více duší, takže v druhém světě jich je méně a momentálně více tady. Myslím, že když jich tady bude příliš, zasáhne zase nějaká samoregulační síla (válka, choroby, hladomor, katastrofa), jako tomu bylo i v minulých staletích.
Různé roviny onoho světa jsou dnes už mnohými výzkumníky přijímanou teorií a poměrně propracovanou, Jakoby o tom píše docela detailně v poslední knížce Život po životě - co dnes víme o životech současných i budoucích. Nabízí tam i jakési shrnutí názorů od nejvýznamnějších vyýzkumníků na tomto poli.
A ano, i naprostí skeptici nebo lidi, kteří o tom nikdy nepřemýšleli, měli možnost náhlednout za oponu, mnohým to úplně změnilo nejen názory, ale i život. Je zdokumentováno i plno případů, kdy nastala mozková smrt na několik minut a přesto se dotyční vrátili do života se svým zážitkem a nepostižení. Smrt je totiž pozvolný přechod a my zvenčí nemůžeme objektivně určit bod, po kterém už není návratu, i když se o to lékařská věda neustále křečovitě snaží. Mám tu i zajímavou knížku o téměř neuvěřitelných případech přežití v hidtorii i v současnosti, třeba po oběšení, utopení, stětí hlavy...I tohle plno lidí přežilo, byť třeba viseli na šibenici nebo leželi pod vodou několik hodin!
Uživatelský avatar
Fairy
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 46
Příspěvky: 35
Registrován: 6. prosinec 2011, 14:59

Re: Okamžik smrti

Příspěvekod Haldir » 29. prosinec 2011, 14:59

Přežili stětí hlavy? :shock: to mě zajímá, máš k tomu něco blíž?
Co se reinkarnace týče, já osobn jí nevěřím, ale možné to je ;)
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Okamžik smrti

Příspěvekod Fairy » 29. prosinec 2011, 15:40

Haldir píše:Přežili stětí hlavy? :shock: to mě zajímá, máš k tomu něco blíž?
Co se reinkarnace týče, já osobn jí nevěřím, ale možné to je ;)


Ta knížka se jmenuje "Pohřbeni zaživa", napsal Rodney Davies. Vážně vynikající, i když vypadá na pohled poněkud senzačně. Tyto případy jsou v ní podrobně popsány. Mimochodem, tohle se stalo sem tam i u různých svatých mučedníků, např. u svaté Cecilie: http://cs.wikipedia.org/wiki/Svat%C3%A1_Cecilie
Pokud špatně přetneš míchu a hlava se neoddělí úplně, člověk žije dál. A i když se hlava úplně oddělí, stává se, že ještě potom se šklebí, vyplazuje jazyk nebo koulí očima.
Na reinkarnaci si ponechávám názor otevřený, regresní terapie prokazatelně fungují, kamarádi to viděli v reálu na vlastní oči. Právě proto si o tom chci přečíst co nejvíc dalších informací, abych mohla celý ten koncept lépe promyslet.
Uživatelský avatar
Fairy
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 46
Příspěvky: 35
Registrován: 6. prosinec 2011, 14:59

Re: Okamžik smrti

Příspěvekod Haldir » 29. prosinec 2011, 15:48

No...zrovna legendy bych nepokládal za důvěryhodný zdroj informací...
No pokud přetneš krk ale ne míchu, tak člověk dost rychle vykrvácí většinou, takže moc šanci nemá a to šklebení, kolulení očima apod. to je jasné. Občas je až groteskní, jak třeba půl hodiny po uříznutí hlavy a vykuchání se cuká kapří maso, nebo lapá po dechu. Ještě tam zbytky elektrických impulsů jsou.

O té regresní terapii vím v podstatě kulový, takže si netroufám posuzovat.
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Okamžik smrti

Příspěvekod Fairy » 29. prosinec 2011, 16:21

Já ale nemluvím o legendách, mám na mysli skutečné životní příběhy. Čerpám z Roku se svatými, což je encyklopedie, která mi docela důvěryhodná připadá. Pokud je něco legendou, tak je na to přímo upozorněno. Ano, elektrické impulsy tam jsou,to máš pravdu. Ale dva dny po smrti ještě mrtvým rostou vlasy anehty. některé životní procesy zkrátka pokračují déle než jiné. Musel abych s eznovu podívat do té knížky, co tam konkrétně bylo o těch stětích, ale na to nemám čas a mohla bych to i zkreslit. Raději se stav v knihovně, půjč si ji a udělej si na to vlastní názor, jestli tě to zajímá.
Uživatelský avatar
Fairy
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 46
Příspěvky: 35
Registrován: 6. prosinec 2011, 14:59

Re: Okamžik smrti

Příspěvekod matotu » 29. prosinec 2011, 18:40

Dragunov píše:Haldir:...jednou byla v Maximu otázka "kolik už zemřelo lidí" dokážeš si představit že by všichni tihle "duchové" někde existovali, nedej bože mezi sebou nějak komunikovali?

A proč by ne? To je právě ta děsná lidská omezenost. Třeba existuje něco, co si nikdo z nás nedovede představit. A proč by duše měla potřebovat svůj prostor (v cm krychlovejch třeba)? A pak je tu taky zmíněná myšlenka reinkarnace. Že je určenej počet duší který cirkulujou.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1643
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Okamžik smrti

Příspěvekod Dragunov » 30. prosinec 2011, 19:45

Haldir píše:Dragu: Tak to shlédni, pak uvidíme, jenom by bylo velmi zarážející, aby mozek který nemá kyslík a ustane v něm elektrická aktivita měl na jevy jako telepatie, které úplně nenáročné asi nejsou, energii. Navíc, nevím jestli se přesné pozorování reality dá nazvat telepatií či něčím podobným....


Ted nemám moc času, zkouknu. Myslel jsem to tak, že je to prostě dojezd. A i umirajici mozek pracuje, byt treba jinak.Ve snech si taky vymýšlí různé konstrukce, které mohou být pravdivé. Často pracuje z vjemy, které ty si ani neuvědomuješ, že si je měl. A pracuje třeba i "líp" a jinak. Stejně jako je tvoje tělo v rizikových situácíh schopmo jednat lépe než běžně.

K tomu stětí, utopení a podobně: Záleží na poškození. Člověk umírá z různých přičin - nedostatek kyslíku, přehřátí, přerušení CNS vykrvácení(což je vlastně určitá forma udušení), traumatický šok...
Useknutí hlavy je kombinace. To že hlava ještě reaguje je dlouhodobě známý fakt, a zda li něco cítí se těžko dá ověřit, hlava už nic neřekne. Ale mozku chvíli trvá než umře. To samé je s utopením - jiná forma udušení, kdy vlivem podchlazení dochází k oddalení poškození mozku. Známá věc. Jsou ovšem známy případy, kdy lidé přežily zdánlivě smrtelná poranění - jako poranění mozku, či přímý zásah srdce. To je ovšem kombinace štěstí+tělesné+psychické konstituce a včasného zásahu lékaře. Dokonce jsou známy případy lidí co nemají část(klidně i polovinu) mozku. Tady ale také záleží i na věku, čím mladší tím je schopnost nahrazení funkcí odebrané části zbytkem větší.
To že mrtvým rostou vousy(vlasy tkay ale tam to nebude tak patrné) a jiné kožní deriváty je také známá věc, protože kůže odumírá pomaleji než mozek, že. Tato skutešnost je taky dokonce jedním z možných důvodů vzniku legend o upírech. Krom toho se nebožtíkům ta kůže začla loupat a odhalovat již "novou" ružovoučkou vrstvu :) A rozkladem se i vypíná takže dočasně vypadá "mladší" Proto lidový upír není velmi bledý frája ve smokingu. :D
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron