Antikrist

Konkrétní filmy

Moderátor: Moderátoři

Antikrist

Příspěvekod sheVcza » 15. listopad 2010, 21:24

Obrázek

Obrázek Dánsko, 2009
Drama / Horor / Mysteriózní
Režie: Lars von Trier | CSFD (72%)



(možná bych měl napsat 18+)


Muž (Willem Dafoe) a Žena (Charlotte Gainsbourgová) se vášnivě milují. Černobílé záběry klouzavé kamery si vychutnávají jejich zaujetí sexem. Zároveň sledujeme krůčky dítěte, které se s nadšením blíží směrem k padajícím sněhovým vločkám za otevřeným oknem. Divák již tuší, jak tato scéna dopadne, a tragédie, která se dala snadno odvrátit, samozřejmě navždy změní životy Muže a Ženy. Žena zcela zkolabuje, Muž se snaží zachránit jejich manželství a ulehčit jejich utrpení. Navrhuje společnou terapii v odlehlém dřevěném srubu uprostřed lesů, které, k divákovu překvapení, jako by vystoupily z té nejhorší noční můry. V tu se mění i pobyt manželů a to, co mělo být jejich „rájem“, se stává tím nejhorším peklem. Oživlá příroda a zvrácená psychologie hrají velkou roli v tomto podivném experimentu – vrátí se Muž a Žena jako dvojice, nebo každý sám? Vrátí se vůbec? Jeden z nejkontroverzněji přijatých filmů letošního MFF v Cannes vynesl Charlotte Gainsbourgové Cenu za nejlepší ženský herecký výkon. (CSFD)



Film s filosofickým pojetím a psychologicky složitým dějem.. Velmi doporučuji, hlavně divákům, kteří mají rádi složititější děj.
PS: Nenechte se odradit názvem. Mé hodnocení snímku 5/5.
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Antikrist

Příspěvekod mIZZYchal » 15. listopad 2010, 21:36

Huh, zrovna nemám moc čas a ani náladu se moc rozepisovat o filosofické náplni filmu. Každopádně asi takhle. Naprostý skvost, absolutně geniální film. Asi můj druhý nejoblíbenější film vůbec. Triera jako režiséra miluju a zde se předvedl v tom nejlepším světle. Skvěle spracovaná atmosféra i příběh filmu. Nutno dodat, že to není film jen tak pro každého a je složitější na koukání. Člověk se do toho musí zabrat a hlavně pochopit. Velmi dobré jsou zde i herecké výkony a hudba. Práce s efekty, černobílé záběry, ilustrace, obravdový skvost. Každému, kdo má rád kvalitní filmy a nevadí mu pochmurná a depresivní atmosféra a jeho žaludek něco malinko zkousne určitě doporučuji. Pro fanoušky Triera povinost !
Za mne 10/10.
Naposledy upravil mIZZYchal dne 15. listopad 2010, 21:38, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 58
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Antikrist

Příspěvekod Kraus » 15. listopad 2010, 21:37

Tenhle film jsem si pouštěl jen jednou a nedostal jsem se přes prvních pár minut těch docela nechutných scén.
Ale ten tvůj popis mě docela nahlodal,takže si to dnes večer asi zase zkusim pustit :)
Uživatelský avatar
Kraus
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Sluhy ( Pražské pohraničí)
Příspěvky: 248
Registrován: 29. srpen 2010, 22:51

Re: Antikrist

Příspěvekod Morana » 15. listopad 2010, 21:43

fiha, som ani vedela, že Trier niečo také natočil. niesom nijaký extra fanúšik, ale poznám niektoré jeho diela a toto ma teda zaujalo. vďaka za tip, určite sa na to pozriem ;)
"V našich duších skřítek pláče. Vyprávět bude své příběhy...
Přesto, nebo právě proto, šeptat bude nám poselství věčnosti."
Uživatelský avatar
Morana
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 949
Blog: Zobrazit blog (11)
Registrován: 15. červen 2008, 12:52

Re: Antikrist

Příspěvekod Coccinella » 15. listopad 2010, 21:46

vyzerá to dosť dobre.... aj by som si to pozrela... ale ja som hrozný bojko, budem sa veľmi báť? :(
Obrázek
Uživatelský avatar
Coccinella
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 32
Příspěvky: 468
Blog: Zobrazit blog (3)
Registrován: 3. říjen 2010, 21:55

Re: Antikrist

Příspěvekod Epic » 15. listopad 2010, 21:49

hmm zajimaví
Epic
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Vesnice kousek od HK .....
Příspěvky: 214
Registrován: 1. září 2008, 22:01

Re: Antikrist

Příspěvekod mIZZYchal » 15. listopad 2010, 21:56

Jak jsem psal do Chatu, ve filmu se nemáte čeho bát. Je zde sice dosti pochmurná atmosféra a některé záběry né příliž příjemné pro citlivý žaludek. Ale jde hlavně o to, jak je na tom člověk psychicky. Jedná se o psychologické drama, nikoliv o horror u kterého by člověk zavíral oči hrůzou.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 58
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Antikrist

Příspěvekod GiGi » 15. listopad 2010, 21:58

mmm tak už vím na co se mrknu :)
Uživatelský avatar
GiGi
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 64
Registrován: 20. srpen 2010, 23:28

Re: Antikrist

Příspěvekod o.p.a.t » 4. březen 2011, 0:26

Masakr! Náročný na psychiku, ale vynikající film. Závěr mne rozsekal.
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Antikrist

Příspěvekod Deliverance » 4. březen 2011, 20:55

Skvělý film, skvělý! Herecké výkony hlavní protagonistky jsou neskutečné...
Deliverance
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 381
Registrován: 24. leden 2011, 21:33

Re: Antikrist

Příspěvekod Clare » 24. červen 2011, 21:23

Trochu spoiler:

Ja na tenhle zanr asi moc nejsem. Mozna je to tim, ze nejsem natolik "blazen", abych dokazala cist mezi radky blazniveho filmu, ktery nic nerika na rovinu, mozna tim, ze mi dojem nicily sceny, jimz zrovna neholduju (ustrihnuty postevacek, prst v noze manzela...). Nechapu to, ale pripada mi, ze dobry dojem z filmu nicily prave tyhle beckove zabery na tryskajici krev nebo na promlouvajici lisku, a jen tak mezi nama, ten jsem doopravdy nepochopila. Jestli ma nekdo z vas vlastni vysvetleni filmu (tedy krome toho, ze film popisuje zlou Zenu, co kvuli rozkosi byla schopna obetovat i vlastni dite a pak se koupala ve vlastni vine), tak mi ho napiste, protoze ja v tom nic vyssiho nevidim. Nektere psychologicke sceny jsou mi nejasne vic nez jine - proc chtela Zena zabit Muze, proc se bala te prirody, proc si k sobe chtela tak moc pripoutat dite, kdyz ho pak obetovala, co s tim vsim delaji Tri zebraci... Ach jo. Jsem z toho zmatena.
Uživatelský avatar
Clare
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 852
Registrován: 30. září 2009, 18:57


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron