Kytary - Obecná diskuze

Chcete poradit s výběrem hudebního nástroje? Nebo jen o nich pokecat, podělit se se svými zkušenostmi atd.?

Moderátor: Moderátoři

Re: Kytary - Obecná diskuze

Příspěvekod Honza Balon » 14. červen 2014, 15:21

Dělá to každa struna. A na čistej kanál to hraje uplne v pohoédě jenom na zkreslení to začne šumět hned po tom co rozezním strunu a hned po ni druhou

// Edit:

Dělá to každá struna. A taky jse mzkoušel pohýbat s těma snímačema a v každý výšce to delalo stejnej problém. A na čistej kanál to hraje uplně v pohodě.
Honza Balon
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 3
Registrován: 10. červen 2014, 20:32

Re: Kytary - Obecná diskuze

Příspěvekod Ahurmen » 14. červen 2014, 18:11

Chtělo by to asi nahrát ať se dá kloudně určit ten šum. Ale stejně si myslím, že to bude rozhozená intonace. Od kdy ti to vlastně dělá?
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: Kytary - Obecná diskuze

Příspěvekod Ahurmen » 20. prosinec 2014, 12:58

Pro ty, kteří uvažují o tom, že sundají PU Covery, tak tady je dobrý video kde je dobře slyšitelný rozdíl ve zvuku s a bez nich. Navíc jeho retardovanej vtípek s výslovností "ordered" tomu videu taky přidává.



Mimochodem, používáte někdo struny od DR? Pokud jo, taky pozorujete, jak poslední půl rok jde jejich kvalita napříč celým jejich sortimentem do háje?
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: Kytary - Obecná diskuze

Příspěvekod dronda » 20. prosinec 2014, 14:35

DR tu nám připravené, 3 různé sady na basy, ale všechny už nám nějakou dobu, takže nemůžu soudit.
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Kytary - Obecná diskuze

Příspěvekod Ahurmen » 20. prosinec 2014, 14:54

Já celé roky používal DR a byl jsem s nima spokojený, ale poslední půl rok se začalo trhat vynutí hned za kobylkou/tremolem (někdy i po týdnu a nějakých drobných). Nikdy předtím to nedělalo, ale v poslední půl roce se mi třikrát takhle roztrhlo vynutí na Éčku u mojí kytary s FR tremolem, stejně tak u mojí druhý kytary s pevnou kobylkou kterou používá brácha to taky začalo dělat, do třetice i kámošovi na jeho kytaře.
Měl jsem různý sady a různý tloušťky a pokaždé to teď udělalo, takže jsem přešel na D´Addario 140 10/52 a jsem spokojen, vše bez problému a zvukově jsou mi taky mnohem sympatičtější.

Trochu jsem pročítal zahraniční fóra a lidi si na nekonzistentní kvalitu DR strun poměrně hodně stěžují, takže asi hodně záleží kdo/kdy je dělá a jakou člověk chytne sadu.
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: Kytary - Obecná diskuze

Příspěvekod matotu » 20. prosinec 2014, 21:18

U čistýho zvuku ten rozdíl skoro neslyšim, u zkerslenýho se mi víc líbí zvuk s krytama. I když oba ty skreslený zvuky mi moc nesednou.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1643
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Kytary - Obecná diskuze

Příspěvekod Dragunov » 20. prosinec 2014, 21:32

Ahurmen píše:Trochu jsem pročítal zahraniční fóra a lidi si na nekonzistentní kvalitu DR strun poměrně hodně stěžují, takže asi hodně záleží kdo/kdy je dělá a jakou člověk chytne sadu.


Taky jsem četl, že na ně lidi nadávají a přitom často dělají tu chybu, že je neumí namotat. Nemyslím takové ty srandy jako kolik omotů na kolík, nebo to jak někdo navíjí na Floyda kuličkama ke kolíkům. Hodně lidí totiž zkracuje struny s kulatým jádrem a předtím je nezahnou, takže si zničí vinutí. Na strunách je to i napsané.
Vím, že jsou DR ručně motané (zas bych si to neidealizoval) ale pokud opravdu kolísá kvalita, je to IMO spíš dodávaným materiálem, balením a skladováním.
Co se kytary týče tak mě se líbí ErnieBall, až budu kubovat nový tlustý dráty tak je asi zkusím.
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Kytary - Obecná diskuze

Příspěvekod Ahurmen » 21. prosinec 2014, 13:55

Matotu: U cleanu je slyšet právě nejvíc. S těma krytkama dostane zvuk takový přirozený zkreslení.

Dragunov: Proto jsem uvedl i to, že je používám nejen na FR ale i na pevný kobylce kde jsou skrz tělo a není třeba je zkracovat. Já je tedy zkracuju, ale kámoš ne a výsledek je během posledního půl roku stejný (navíc na druhý kytaře jsem používal struny s HEX jádrem). Určitě je to kvalitou dodávaného materiálu, ale to je neomlouvá. Mají si to sakra hlídat, to je jak kdybych měl čínskou restauraci a vařil z půl roku mrtvých psů.
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: Kytary - Obecná diskuze

Příspěvekod Dragunov » 21. prosinec 2014, 16:11

No to každopádně, že si to mají hlídat. Ale co jsem tak viděl tak jejich politika "ekologie" (rozuměj šetření) 2 strun v jednom pytlíku a bůh ví jak těsným balení...
Ono kdo ví jak dlouho to sem putuje a jak dlouho to někde drží. Ale kytarový struny by přece jen měli mít větší obrat.
Ale jo, bývalej kytarista s nima taky myslím seknul, že to už není ono. Co se týče basovejch, tak je to tak napůl dost lidí radši vyhodí prachy za Elixiry. (což jsem hučel i do kytaristů ať je zkusí, je to tak finančně bolet nebude)
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Kytary - Obecná diskuze

Příspěvekod HiJack44 » 21. prosinec 2014, 17:28

Draguov: Na Ernie ballky nedám dopustit. Používám je na všechno: kytary, basu i na mandolíně jsem je měl. Hned si sednou, nepraskaj a zvuk mají taky suprovej. Jednou jsem na basu zkusil černý Warwicky, které kdesi vychvylovali až do nebes. Za chvilku už tam byly zase Ernie ballky :D
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Re: Kytary - Obecná diskuze

Příspěvekod matotu » 21. prosinec 2014, 21:08

Ahrumen: Možná jsem hluchej nebo spíš mám nekvalitní repráky. U čistýho zvuku maj kryty jen trošku kulatější zvuk, podle mejch uší. U zkreslení mu to na videu bez krytů ošklivě chrastí (takovej zvuk jak z papundeklu :-D , ale to už neni krytama).
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1643
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Kytary - Obecná diskuze

Příspěvekod Ahurmen » 21. prosinec 2014, 23:00

Ono ostatní značky na tom s balením strun nejsou o nic líp. D'Addario rve všechny struny do jednoho pytlíku k sobě. A ono je to stejné jedno jestli jsou všechny struny v jednom pytlíku nebo ve třech po dvou. Hlavně že jsou všechny vakuově zabalený, což vlastně zrovna u většiny DR strun neplatí (vakuově balený byli akorát MT-10)
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: Kytary - Obecná diskuze

Příspěvekod dronda » 21. prosinec 2014, 23:49

Já D'Addario používám na basu a co se pamatuji, tak jsem vždy měl každou strunu zvlášť v papírovém obalu.
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Kytary - Obecná diskuze

Příspěvekod Andrew_Deer » 22. prosinec 2014, 0:59

Já mám vždycky daddaria pohromadě. A mandolínový Ernie Ballky jsem měl po jedný. DR po dvou a Warwicky na basu po jedný. Zase dvě basový struny do jednoho pytlíku se dávaj blbě. :)
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Předchozí

Zpět na Hudební nástroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron