Aerodrome festival 2018 - 28.6.2018

NIN,BFMV,Stone Sour....

Moderátor: Moderátoři

[2018-06-28] Aerodrome festival 2018

Příspěvekod Kazi » 12. prosinec 2017, 18:18

Obrázek

Kdo:
Čtvrtek 28.6.:
Stage 1: Wiz Khalifa, MØ, Glass Animals, PVRIS, Tommy Cash, Celeste Buckingham
Stage 2: Parkway Drive, Bullet For My Valentine, Underøath, Thy Art Is Murder, Crossfaith

Pátek 29.6.:
Stage 1: Lana Del Rey, CHVRCHES, Portugal. The Man, Milky Chance, X Ambassadors, Ofenbach
Stage 2: Stone Sour, You Me At Six, Silverstein, Being As An Ocean

Sobota 30.6.:
Stage 1: Macklemore, Nine Inch Nails, The Kills, Kodaline, Nothing But Thieves, Frank Carter & The Rattlesnakes
Stage 2: Limp Bizkit, Hollywood Undead, Body Count feat. Ice-T, Skindred, Eskimo Callboy


Kdy: 28. - 30. 6. 2018
Kde: Panenský Týnec - letiště
Za kolik: 3490 Kč - klasická vstupenka nebo 1690 Kč - jednotlivé dny, 1690 Kč - ZTP nebo 849 Kč - jednotlivé dny a 7500 Kč - VIP => přes Aerodrome

Odkazy:
Oficiální stránky
FB událost
Naposledy upravil Kazi dne 26. duben 2018, 20:24, celkově upraveno 5
Uživatelský avatar
Kazi
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 396
Registrován: 17. červenec 2014, 14:06

Re: [2018-06-28] Aerodrome festival 2018

Příspěvekod tomrich » 12. prosinec 2017, 19:30

Konečně pořádný fesťák. :) Cena sice vyšší ale za taková jména se to dá očekávat. Kam se hrabe MOR a podobné festivaly. Konečně někdo pochopil že radši dát trochu větší cenu a přivést někoho kdo tady moc není než točit pořád to stejné dokola. :)
tomrich
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 26
Registrován: 21. prosinec 2016, 16:20

Re: [2018-06-28] Aerodrome festival 2018

Příspěvekod tersas » 12. prosinec 2017, 20:31

No. Zajímavé. Jsem zvědav kolik lidí dorazí. Na Sonisphere v čele s "The Big Four" to bylo asi 40 000 lidí. Tenhle nový model to bude mít těžké. MOR možná pár fandů ztratí, ale nebude to moc znát. A spousta lidí už vyplázla prachy (třeba já) za dříve ohlášené jiné akce. Metallica, Iron Maiden, Ozzy, atd...

Jestli se někdo postará o vysokou návštěvnost, tak to budou fanoušci těch ostatních žánrů. Rapu a podobně. Na takovém festu bych za 3500,- snad ani nechtěl být.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1423
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: [2018-06-28] Aerodrome festival 2018

Příspěvekod ov42 » 13. prosinec 2017, 10:33

Nemyslím si, že by si MOR a tahle akce nějak moc konkurovali. Tyhle kapely oslovují úplně jiné publikum. Industrial, rapmetal, metalcore i čistokrevnej hip hop v jednom podivnym slepenci Mě teda tahle sestava neoslovila vůbec. Spíš by mohla být konkurencí pro akce typu Rock for People, Hip Hop kemp a jiné.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: [2018-06-28] Aerodrome festival 2018

Příspěvekod Dying Forest » 13. prosinec 2017, 13:53

Rozhodně to není přímá konkurence pro MoR nebo Brutal, je to spíš něco jako nafouknutej Rock For People. Jsem ale rád že něco takovýho vzniklo, cena je naprosto odpovídající a až na malý výjimky tady nikdy fesťák s takhle nabušenym line-upem nebyl. A to říkám i přes to, že ty dva hopery na předních místech vůbec neznám a znát ani nechci. Stejně tak Limp Bizkit jsou mi extrémě nesympatický, přestože některý jejich songy se mi líběj. Vlastně by mě tam lákali akorát Nine Inch Nails a Stonesour a kvůli nim tam nepojedu (i když ty NIN mi v hlavě docela vrtaj). Škoda toho multižánru, kdyby místo těch raperů byli třeba Machine Head a System of a Down... :!:
Uživatelský avatar
Dying Forest
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 44
Registrován: 3. březen 2017, 20:55

Re: [2018-06-28] Aerodrome festival 2018

Příspěvekod vosa » 13. prosinec 2017, 14:08

přesně, NIN mám hodně ráda, v devadesátých to bylo naprosté zjevení a naživo jsem je nikdy neviděla. Ale... představa rap / hop / techno / metal guláše mě hodně odrazuje. Za samostatný koncert bych možná i ty 3T dala, ale na fesŤák kvůli nim nepojedu, když ani není jisté jaký čas by dostali a jaké publikum by se tam tlačilo, jen aby viděli "legendární kapelu" :? :D
Uživatelský avatar
vosa
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 301
Registrován: 22. prosinec 2016, 12:58

Re: [2018-06-28] Aerodrome festival 2018

Příspěvekod tomrich » 14. prosinec 2017, 18:51

Tak ono budou 2 stage a to tak že na 1 stage bude čistě jen rock a metal a na druhé stage bude ten zbytek co nemusím. :) Na každé stage bude 15 jmen co psali pořadatelé. Cena prý už narůstat nebude že takováto zůstane těch 3490Kč.
tomrich
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 26
Registrován: 21. prosinec 2016, 16:20

Re: [2018-06-28] Aerodrome festival 2018

Příspěvekod ov42 » 15. prosinec 2017, 8:16

Pro mě tada zatím jedna scéna rock a metal, který nemusím a ta druhá žánry, které jako celek nemusím.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: [2018-06-28] Aerodrome festival 2018

Příspěvekod Kain » 15. prosinec 2017, 16:11

tersas píše:Jsem zvědav kolik lidí dorazí. Na Sonisphere v čele s "The Big Four" to bylo asi 40 000 lidí. Tenhle nový model to bude mít těžké. MOR možná pár fandů ztratí, ale nebude to moc znát. A spousta lidí už vyplázla prachy (třeba já) za dříve ohlášené jiné akce. Metallica, Iron Maiden, Ozzy, atd... Jestli se někdo postará o vysokou návštěvnost, tak to budou fanoušci těch ostatních žánrů. Rapu a podobně. Na takovém festu bych za 3500,- snad ani nechtěl být.



S tou návštěvností bych byl velmi opatrný. Například Stone Sour, kteří jsou jedním z headlinerů, ještě v roce 2013 hráli v Praze jen v Lucerna Music Baru a ani neměli vyprodáno. Nine Inch Nails, Hollywood Undead a Parkway Drive v poslední době vystoupili ve Foru Karlín, Bullet For my Valentine zase v Roxy. A Limp Bizkit jsou za zenitem a je to odvar kdysi slavné kapely. Tím chci říct, že to nejsou "stadionovky"" typu Metallica a popravdě moc nevěřím, že tenhle koncept přitáhne na Aerodrome extrémní počet lidí. Souhlasím, že s datem festivalu a kapelami vylezli moc pozdě, mnozí lidé už mají nakoupené lístky na řadu koncertů nebo festivalů, které jsou v červnu/červenci v Praze i jinde. Jedině, že by pořadatelé dopředu počítali s tím, že jim to začne sypat až od 3.-4. ročníku. Ale taky by se ho festival nemusel dožít.

Nicméně velký a v rámci cen či služeb skutečně evropský festival reflektující to, co se v žánru celosvětově děje a jaké kapely jsou na špici popularity, tady schází. A kdyby Aerodrome našel díru na trhu a postupně se z něj stal český ekvivalent Nova Rocku, byla by to paráda. Jen si nejsem jistý, jestli u nás o takovou přehlídku je dostatečný zájem. I návštěvnost BA musí "zachraňovat" cizinci, Češi holt v metalové muzice spíš slyší na v dobrém slova smyslu hevíkové "vykopávky" z 80. let. Aerodrome je pěkný test, jak na tom skutečně jsme. Furt ale mám dojem, že by potřebovali ještě nějaké zvučné jméno typu System Of A Down, Avenged Sevenfold, Slipknot nebo Rammstein, které by soupisku kapel ještě víc nakoplo nahoru. Tohle jsou spíš chuťovky než masová zábava. A míchat metal s rapem apod., na to budou slyšet zejména mladí, u nichž zase nejde moc předpokládat, že budou mít jednorázově 6-7 litrů, na které je festival vyjde (vstupenky, doprava, útrata aj.)
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 41
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: [2018-06-28] Aerodrome festival 2018

Příspěvekod ov42 » 15. prosinec 2017, 17:27

Vždyť tohle je už minumálně čtvrtý ročník Aerodromu, poprvý mimo Prahu a vídedenní. Jeden rok byly tuším hned dva Aerodromy. Jeden s Metallikou, Alenkou v řetězech a Bodomy, druhej s Avenged Sevenfold a Megadeth, kteří ale nedorazili.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: [2018-06-28] Aerodrome festival 2018

Příspěvekod Kain » 15. prosinec 2017, 17:39

to jsem fakt nevěděl, díky :roll:

Poprvé dělají třídenní festival, změnili lokalitu, vstupenky vyletěly raketově nahoru a celá koncepce s dramaturgie je naprosto odlišná. Pokud ti to přijde jako běžný čtvrtý ročník Aerodromu, tak se s tebou samozřejmě hádat nebudu :hi:
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 41
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: [2018-06-28] Aerodrome festival 2018

Příspěvekod tersas » 18. prosinec 2017, 20:43

Jak se říká: "každé zboží má svého kupce". U synovce a jeho kumpánů vzbudila tahle akce mimořádný zájem. On byl se mnou na SOAD, takže mu není cizí numetal atd... a s toho plyne, že mu nejsou cizí ani některé kapely na té "rádoby" metalové stage.
Ale hlavně prý ten Wiz Khalifa a Hollywood Undead. To prej je bomba. Akorát, že on a jeho kámoši nejsou schopný dát dohromady ani pětistovku, natož koupit 5 vstupenek a ještě tam těch několik dní přežít.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1423
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: [2018-06-28] Aerodrome festival 2018

Příspěvekod tersas » 20. prosinec 2017, 17:18

Kain píše: ...... A kdyby Aerodrome našel díru na trhu a postupně se z něj stal český ekvivalent Nova Rocku, byla by to paráda. ...... Aerodrome je pěkný test, jak na tom skutečně jsme. Furt ale mám dojem, že by potřebovali ještě nějaké zvučné jméno typu System Of A Down, Avenged Sevenfold, Slipknot nebo Rammstein, které by soupisku kapel ještě víc nakoplo nahoru. ...... Na to budou slyšet zejména mladí, u nichž zase nejde moc předpokládat, že budou mít jednorázově 6-7 litrů, na které je festival vyjde (vstupenky, doprava, útrata aj.)


Tak já bych byl rád, kdyby se tu uchytil český ekvivalent Nova Rocku. Kdy jeden den bude headliner Metallica a druhý den třeba Slipknot. Se spoustou dalších "velkých" kapel v lineupu. To bych za to i ty 3 - 4 tisíce dal. Aspoň bych se nemusel táhnout do Vídně. A nemusel bych každý rok řešit MOR, pojedu-nepojedu opakovačky-neopakovačky. Prostě bych na MOR úplně zapomněl.

Tak jasně, tuhle soupisku jsem zavrhl. Nepojedu tam. Ale na prvních dvou Aerodromech jsem byl. A stálo to za to. Záleží co ohlásí. Jak se mi trefí do vkusu. Jestli budou příští rok znovu pokračovat v nastaveném kurzu a nezrušej to. Tedy v multižánru kde je namíchán rap + metal. A na metalovou stage pozvou stadionovku jako třeba Rammstein. Doplněnou např.: o Slayer, In Flames, Trivium, Five Finger Death Punch, atd... Tak pojedu.

No, mladí na to slyší. Jak jsem tu už psal. A přesně. Jsou školou povinní a nemaj ani korunu. Ti by jeli, ale těžko daj dohromady tolik peněz.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1423
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: [2018-06-28] Aerodrome festival 2018

Příspěvekod Kain » 20. prosinec 2017, 17:56

souhlas. A hlavně: Metallica, Slipknot, Slayer, Rammstein apod. by přitáhli i starší fanoušky, současná sestava mi přijde, že míří zejména na mladší lidi, kteří zase nemusí mít tolik peněz na třídenní festival.
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 41
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: [2018-06-28] Aerodrome festival 2018

Příspěvekod Kain » 3. leden 2018, 12:04

http://www.forbes.cz/rock-n-rattaj-slov ... ign=fbwall

Zajímavý pohled do zákulisí festivalu. Stojí za ním slovenský miliardář Igor Rattaj a vypadá to, že s ním má do budoucna hodně velké plány.
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 41
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: [2018-06-28] Aerodrome festival 2018

Příspěvekod Jim » 3. leden 2018, 23:44

Pěkný pohled do zákulisí festivalů v ČR. Takže z toho plyne,že Colours je u nás fest z největším rozpočtem (90 000 000 kč jen na program),město Ostrava(moravskoslezký kraj) a tudíž my všichni hradíme pokuď vím 1/3 rozpočtu.Jaký to rozdíl oproti MoR,kde naopak Pragáč platí městu Vizovice sumu 100 000 kč za to ,aby mohl fest v tomto městě pořádat 8-)
Uživatelský avatar
Jim
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Slezko
Příspěvky: 214
Registrován: 15. prosinec 2016, 15:36

Re: [2018-06-28] Aerodrome festival 2018

Příspěvekod highlander » 4. leden 2018, 13:02

Tak, tahle pitchovina se obejde bez mé účasti. Motat se v areálu ve společnosti příznivců nehudby, tož to ani omylem Kefalín. :roll: I kdybych ty peníze jako navíc měl, tak je dokážu využít smysluplněji.
IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS, LUCIFERI EXCELSI !
Ave Voluptatis Carnis !
Metal will newer die - Ronnie James Dio
Lidstvo je nepoučitelné a slepé (Paul Ledney - Profanatica) a v České kotlině to platí dvojnásob (highlander).
Uživatelský avatar
highlander
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 56
Bydliště: Strakonice
Příspěvky: 884
Registrován: 10. říjen 2010, 10:43

Re: [2018-06-28] Aerodrome festival 2018

Příspěvekod Orwin » 4. leden 2018, 19:06

Nejsem sice zastáncem hudebních festivalů jen jako byznysu, ale vize tohoto člověka jsou celkem zajímavé a jsem docela zvědavý, jestli mu to všechno časem vyjde. Přeju mu to a fandím mu, protože jak bylo napsáno v článku, fandím každému kdo může posunout vnímání festivalů v Česku :palec:

Jim: srovnávat Coloursy s Mástrama? To jako fakt? Coloursy jsou kulturní svátek, kde hudební produkce je nen jednou ze složek programu. Na Mástrech je kromě hudby jen chlast. A co se týče dotací, tak si za to může Daron sám, že se tak moc drží areálu ve Vizovicích, který co si budem povídat, není až tak výjimečný, jak si někteří myslí ;)

highlander: nehudba? Založíme komise, které budou rozhodovat, co je a co není hudba? :facepalm: Kdyby jsi tam dal smajlíka, tak to beru jako nadsázku a jen bych se nad tím pousmál, ale takhle jsem musel zareagovat...
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1977
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: [2018-06-28] Aerodrome festival 2018

Příspěvekod highlander » 4. leden 2018, 20:57

Orwin píše:Nejsem sice zastáncem hudebních festivalů jen jako byznysu, ale vize tohoto člověka jsou celkem zajímavé a jsem docela zvědavý, jestli mu to všechno časem vyjde. Přeju mu to a fandím mu, protože jak bylo napsáno v článku, fandím každému kdo může posunout vnímání festivalů v Česku :palec:

Jim: srovnávat Coloursy s Mástrama? To jako fakt? Coloursy jsou kulturní svátek, kde hudební produkce je nen jednou ze složek programu. Na Mástrech je kromě hudby jen chlast. A co se týče dotací, tak si za to může Daron sám, že se tak moc drží areálu ve Vizovicích, který co si budem povídat, není až tak výjimečný, jak si někteří myslí ;)

highlander: nehudba? Založíme komise, které budou rozhodovat, co je a co není hudba? :facepalm: Kdyby jsi tam dal smajlíka, tak to beru jako nadsázku a jen bych se nad tím pousmál, ale takhle jsem musel zareagovat...

:D :D :D ale jo, já na něj zapomněl :twisted: . Komisí netřeba, ale dávat na jeden fest rockové příp. metalové kapely s nesmyslama jako je rap či hip-hop považuji za duševní pohnutí v šestinedělí :D :D :D a ke všemu za takovou láci :roll: a nehudba to je, vo tom žádná :D :twisted: . Zlatej Kája v tomto případě :shock: :) .
IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS, LUCIFERI EXCELSI !
Ave Voluptatis Carnis !
Metal will newer die - Ronnie James Dio
Lidstvo je nepoučitelné a slepé (Paul Ledney - Profanatica) a v České kotlině to platí dvojnásob (highlander).
Uživatelský avatar
highlander
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 56
Bydliště: Strakonice
Příspěvky: 884
Registrován: 10. říjen 2010, 10:43

Re: [2018-06-28] Aerodrome festival 2018

Příspěvekod vosa » 15. leden 2018, 13:11

Další jména (začíná to být fakt slušnej multi-guláš :D ):

Ke dříve potvrzeným Nine Inch Nails, Macklemorovi, Wiz Khalifovi, Stone Sour, Limp Bizkit, Parkway Drive, Bullet For My Valentine a Hollywood Undead nově přibývají dánská zpěvačka MØ a skupiny The Kills, Kodaline, X Ambassadors, Underoath, Thy Art Is Murder, Silverstein a Crossfaith.

Zdroj: https://kultura.zpravy.idnes.cz/aerodro ... _hudba_vha
Uživatelský avatar
vosa
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 301
Registrován: 22. prosinec 2016, 12:58

Další

Zpět na Již proběhlé festivaly..

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron