Vermaledeyt

medieval / folk (DE)

Tradiční lidová hudba různých kultur (keltské, severské aj.) a hudba inspirovaná středověkou muzikou

Moderátor: sheVcza

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Vermaledeyt

Příspěvekod silmarill » 5. březen 2013, 20:48

VERMALEDEYT
medieval / folk

Obrázek

Odkazy:
Last.fm | Oficiálna stránka

Vermaledeyt je nemecká folk/medieval skupina, ktorá vznikla v roku 2004 pod názvom Societas Morbis. Zo začiatku sú len "live" skupinou ktorá hráva na festivaloch a súkromných podujatiach, v roku 2007 nahrávajú svoj prvý štúdiový album Des Wahnsinns fette Beute. Zároveň s istými personálnymi zmenami menia názov na Vermaledeyt.

Hudobná tvorba Vermaledeyt je celkom pestrá - hrajú pomalé balady, rezké tancovačky, majú aj pár kvázisymfonických skladieb, občas použijú aj prvky elektronickej hudby. Spev je v nemčine, latinčine a francúzštine. Hrajú na buzuki, šalmej, nineru, gajdy, čelo a husle - tie sú sprevádzané bicími, basgitarou a syntetizátorom.

Zatiaľ vydali 3 albumy: Des Wahnsinns fette Beute (2007), Relikt (2009) a SaltaNeo (2012). Pokiaľ vás zaujmú ukážky a budete sa zaujímať o tvorbu skupiny, určite sa vyhnite minuloročnému albumu SaltaNeo. Chápem skupinu že chceli spraviť niečo nové, alebo možno zaujať širšie publikum a tak spojili folkové prvky s modernými rytmami a elektronickou hudbou, ale toto rozhodne pokazili. Nerobí mi problém vypočuť si stredovekú hudbu v kombinácii s elektronikou (napríklad výborný projekt Qntal), lenže tu sú použité rytmy a sample niekde na úrovni Michala Davida a Maxim Turbulenc :?
Napriek tomuto prešľapu sa predošlé dva albumy rozhodne oplatí vypočuť. Palec hore, hlavne za Relikt.

Ukážky:
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1374
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Vermaledeyt

Příspěvekod Prdovous » 5. březen 2013, 21:12

Přijde mi to maličko nemastný, neslaný. Spíš než medieval folk mi to přijde jako folk metal bez metalu - což samo o sobě nemusí být špatně, jen mě to prostě nijak zvlášť nezaujalo :)

Btw, skvostný spojení elektroniky a folku je třeba album Vedergällningen od Garmarny ;)
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie


Zpět na Folk & Medieval

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron