Russian Circles, REZN - 12.10.2024

Praha, ARCHA+

Samostatné koncerty

Moderátor: Moderátoři

[2024-10-12] Russian Circles, REZN

Příspěvekod Osimchin » 7. duben 2024, 13:52

Obrázek

Kdo
Russian Circles, REZN

Kdy
sobota 12. října 2024, od 20:00

Kde
Praha, ARCHA+ - Na Poříčí 26

Vstupenky
705 Kč včetně poplatku na GoOut

FB událost


"Russian Circles oznamují dosud největší pražský koncert.
Russian Circles se znovu vrací do Prahy, po vyprodaných vystoupeních v posledních letech v Lucerna Music Baru oznamují dosud největší pražský koncert. Chicagská trojice představí své stále aktuální album Gnosis v sobotu 12. října 2024 v pražském prostoru ARCHA+. Doprovod jim budou dělat rodáci Rezn, kteří u nás vystoupí vůbec poprvé.

Když v roce 2019 vydala chicagská trojice Russian Circles album Blood Year, nikdo neočekával, co se o pár měsíců později stane. Kvůli pandemii covid-19 několikrát odkládané světové turné k této nahrávce nakonec proběhlo až v roce 2022, od té doby se ovšem Mike Sullivan, Dave Turncatz a Brian Cook téměř nezastavili. Stále aktuální deska Gnosis vyšla v létě 2022, od té doby skupina absolvovala několik turné, včetně vystoupení na letních festivalech a velmi úspěšné koncertní kolaborace s Cult of Luna. Samostatné evropské turné ovšem přichází na řadu až nyní a Praha v kalendáři opět nechybí.

V kapele Russian Circles se zkraje nového tisíciletí potkali kytarista Mike Sullivan a bubeník Dave Turncatz. Hned s nahráváním druhé řadovky Station (2008, Suicide Squeeze) nahradil původního basáka Brian Cook, bývalý člen legendárních Botch a These Arms Are Snakes. Sestava byla kompletní. Od surových začátků se zvuk Russian Circles organicky vyvinul k dokonalé fazóně zachycené na čtvrtém albu Geneva (2011, Sargent House), následující Memorial ovládl o dva roky později ledový chlad a došlo i na první vokální part americké zpěvačky Chelsea Wolfe v titulní písni. „Album zní epicky, jako soundtrack k imaginárnímu apokalyptickému blockbusteru, a první singl Vorel jako ústřední hudební motiv hlavního záporáka,“ psal o albu Guidance (2016) vyhlášený žánrový web Metalsucks. Svým atmosférickým a suverénním postmetalem uhranuli Russian Circles i návštěvníky festivalů jako Roadburn, Brutal Assault nebo Dunk! (odkud pochází jejich jediné koncertní album), koncertovali také se spřízněnými hudebníky Chelsea Wolfe, Cult of Luna nebo Mutoid Man a předskakovali na světovém turné metalových velikánů Mastodon.

Osmá řadovka Gnosis (2022, Sargent House) vznikala ve spolupráci s osvědčeným producentem Kurtem Ballouem (Converge) a byla tradičně nahrána ve studiu Electrical Audio, vedeném od roku 1997 věhlasným Stevem Albinim (Nirvana, Neurosis, Pixies). Magazín Loud and Quiet o albu říká: „Gnosis ukazuje dosud nejdrsnější, doomově naládovanou tvář kapely, je přímočaré a bryskně tvrdé. Tradiční tvůrčí metodu, kdy jednotlivé skladby vznikaly prostřednictvím nahrávacích sessions, tentokrát Russian Circles nechali stranou, jednotlivé skladby přinesli členové kapely již hotové. To dává sedmi skladbám na Gnosis jedinečný pocit jasnosti a naléhavosti. Intenzivní linearita Conduit nebo drsná jednoduchost Betrayal působí pošramoceně, ovšem se soustředěností ne nepodobnou zacílení laseru, podobně jako postavy ve filmech Bély Tarra plahočící se bahnem.“"

RUSSIAN CIRCLES (USA)
Official video Gnosis:
Homepage: https://russiancircles.com
facebook: https://www.facebook.com/russiancirclesmusic
instagram: https://www.instagram.com/russiancircles/?hl=en

REZN (USA)
Homepage: https://www.rezn.band
bandcamp: https://rezzzn.bandcamp.com
instagram: https://www.instagram.com/rezzzn
Uživatelský avatar
Osimchin
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Bydliště: Liberec
Příspěvky: 548
Registrován: 15. srpen 2014, 1:58

Zpět na Koncerty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník