Battlefield Rituals: Heilung, Zeal & Ardor - 7.9.2024

Trutnov, Bojiště Trutnov

Samostatné koncerty

Moderátor: Moderátoři

[2024-09-07] Battlefield Rituals: Heilung, Zeal & Ardor

Příspěvekod Osimchin » 29. únor 2024, 16:32

Obrázek

Kdo
Heilung, Zeal & Ardor

Kdy
sobota 7. září 2024, od 12:00

Kde
Trutnov, Bojiště Trutnov - Jagermaister Naměstí

Vstupenky
1490 Kč na Obscure Promotion nebo 1622 Kč s poplatkem na GoOut nebo 1670 Kč na TicketMaster

FB událost


"Hudba z úsvitu věků civilizace, úspěšné dánsko-německo-norské uskupení HEILUNG se vydává na tour „Dreki Ferdhast“ a jeho hlavní zastávkou bude trutnovské Bojiště, kde pod širým zářijovým nebem proběhne jednodenní festival BATTLEFIELD RITUALS.

Umocnění historie a schopnost propojit moderní společnost se základy počátků lidstva prostřednictvím hudby, to je umění, které HEILUNG mistrovsky ovládají. Od jejich vzniku v roce 2015 vytváří toto uskupení enigmatické rituály s jedinečným a mystickým zvukem.
Skupina, která se vyhýbá všem konvenčním žánrovým škatulkám, zaujala již vydáním své první dlouhohrající desky "Ofnir". Jejich nekonvenční přístup k tvorbě hudby, ke které používají vše od autentických, archaických a na první pohled prostých nástrojů až po lidské kosti a hrdelní zpěv, vytváří podmanivé kompozice, které mají k primitivnosti daleko. Producent a zakládající člen Christopher Juul do hudby vkládá jemné elektronické prvky, které pozvedají hudební atmosféru a poskytují hlubší a vrstevnatější zvukovou krajinu. Jejich skladby jsou plné kontrastů - drsných a starých až animálních skřeků, i melodických, silných a podmanivých pasáží, jimž dominuje hlas norské hudební šamanky Marii Franz.
Během nedlouhé doby nabrali HEILUNG závratně vzestupnou trajektorii, který umocnil debut jejich koncertního rituálu na pódiu festivalu Castlefest v roce 2017 a odstartoval tak dlouhou šňůru dalších koncertů a úspěchů. V aktuální době toto „bratrstvo“ hrdě prezentuje tři dlouhohrající desky. V jejich zatím poslední kapitole nesoucí název "Drif" se HEILUNG opět vydávají do minulosti, avšak na rozdíl od jejich předchozích počinů, které se soustředily na pravěkou severní Evropu, se na albu věnují dalším velkým základním civilizacím mimo Evropu.

Speciálním hostem tohoto večera bude ZEAL & ARDOR. Unikátní projekt, který začal tím, že švýcarsko-americký hudebník Manuel Gagneux požádal uživatele 4chanu o návrhy rozdílných hudebních stylů, které by měl zkombinovat dohromady. Odpovědí bylo smíchání black metalu se starými americkými spirituály. Původně jednorázový spontánní projekt se přerodil v aktuálně tři dlouhohrající alba.
Tento „gospel“ s black metalovým satanistickým twistem a avantgardně brilantním zvukem na posledním stejnojmenném albu pokračuje ve svém experimentálním přístupu, který nepřipouští žádné zastrčení do kouta. Tematicky album pokračuje v "alternativní historii, kdy se otroci obrátili na Satana, aby začali rebelovat“. Výsledkem je originální hudební rituál, který obřadní večer na Bojišti zasvětí ďáblovi.
Večer doplní i další kapely, které budou oznámeny později.

Denní program „rituálů na Bojišti“ nebude o nic méně pestrý. Těšit se můžete například na rituální ohně, lukostřelbu, hod sekyrou, recitování poezie, přednášky o zbraních nebo stolní hry. Chybět nebudou ani workshopy o výrobě hudebních nástrojů, kožedělnictví i tetování.
V rámci „Dreki Ferdhast“ tour bude za každou zakoupenou vstupenku darováno jedno euro na výsadbu stromů."
Uživatelský avatar
Osimchin
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Bydliště: Liberec
Příspěvky: 548
Registrován: 15. srpen 2014, 1:58

Zpět na Koncerty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron