Pop

současná populární hudba atd..

Co se jinam nehodí, sem s tím.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Pop

Příspěvekod Darill » 25. červen 2009, 23:43

Předesílám, že tenhle topic je myšlen zcela seriózně, není to žádná recese ani místo, kde iracionálně pomluvat "populární" hudbu a vyzdvihovat metal (tím samozřejmě nechci vyloučit konstruktivní kritiku probíraného)

Jak se stavíte k hudbě nazývané jako "pop"? máte nějaké oblíbené interprety, případně interprety, které z nějakého důvodu uznáváte? Podělte se tu o zkušenosti a případně klipy.

Abych začal, tak sem si v poslední době oblíbil německou zpěvačku Sandru. Určitě budete znát, celkem známá interpretka z osmdesátých a začátku devadesátých (v poslední době zase začla působit, ale škoda mluvit). Celkem dobře se tím prokládá metalový poslech, aby si člověk trochu odpočal. Na ukázku bych dal nahrávku Secret Land.
Dále bych přidal Katy Perry. Její debutovka mě celkem udivila, protože z opravdu aktuální tvorby si moc nevyberu a zklamali mě i takové stálice jako Madonna. Pamatuju se mlhavě, že sem se na tomhle tady na foru už s někým shodl, že vydala celkem zajímavou a relativně originální nahrávku, což dokazuje už i to, že se o ní píše na metalovém fóru a nejedná se o sosutavnou kritiku :lol: (Hot'n'cold aneb pozor na nevěsty s basebolkama :D )

(doufám, že nevadí toto pojetí topicu, viděl sem tu "soundtracky" a přišlo mi logičtější dát to sem, než do offtopicu)
Uživatelský avatar
Darill
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 591
Registrován: 22. listopad 2007, 18:04

Re: Pop

Příspěvekod Říman » 26. červen 2009, 0:24

tak pro mě je pop žánr, kam sem tam utíkam, když jsem metalu přesycenej. z mejch oblíbenejch interpretů bejvala Sandra, protože jí často poslouchal táta, takže dík za připomenutí. pak sem tam něco od Madonny nebo Pet Shop Boys, ale názvy bohužel neposloužim. pak další jsou Roxette, i když ty už hodně koketujou s rockem. a možná mě ted někdo ukamenuje, ale z popu nejvíc posloucham Michaela Jacksona. jsou mi ukradený jeho aféry, ale ta hudba... už jako malej jsem poslouchal jeho největší hitovky a líbí se mi doteď. a navíc takový skvosty jako Beat It nebo Black Or White s rockem minimálně koketujou. ale mojí nejoblíbenější je Smooth Criminal.
Obrázek
Uživatelský avatar
Říman
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Hrádek (u Rokycan)
Příspěvky: 826
Registrován: 12. leden 2009, 21:29

Re: Pop

Příspěvekod Hooya » 26. červen 2009, 0:34

Majklova hudba je naprosto geniální a to ponechám stranou jeho videoklipy, choreografii a vše kolem toho spojené. He is my pop leader for every times!
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Pop

Příspěvekod sheVcza » 26. červen 2009, 0:40

Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Pop

Příspěvekod Darill » 26. červen 2009, 1:23

No M.J. mě taky napadl, ale až po dopsání příspěvku, tak sem to nechtěl už měnit, ale za nových okolností by si těch pár slov asi zasloužil - Jeho aféry, plastiky apod. na něj sice vrhali dost negativní světlo, ale to nic nemění na tom, že hudbu prostě dělal skvělou. R.I.P.
Uživatelský avatar
Darill
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 591
Registrován: 22. listopad 2007, 18:04

Re: Pop

Příspěvekod Hooya » 26. červen 2009, 1:30

Hmmm, co říct, že. V době napsání mého příspěvku už byl po smrti a ani jsem o tom nevěděl. Ta moje poslední věta bere tím pádem nový rozměr. :-( R.I.P...

A ještě takovou malou pozornost - - tuhle mám od něj nejradši a to video je krásně dojemné (hlavně ten rozhovor s tím malým chlapcem)...
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Pop

Příspěvekod Stick » 26. červen 2009, 3:59

Ač toho pána neposlouchám... tak si pořád nedokážu nějak vzít k srdci to, že je po smrti. Hlavně umřel tak náhle.. ale v rámci svého žánru toho dokázal hodně, ať už si dělal, co chtěl na svém těle, nebo kolem svojí osoby.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Pop

Příspěvekod Říman » 26. červen 2009, 12:28

Král je mrtev.... tomuhle řikam šok :-( . těžko ho někdo překoná. jakože on je (byl) jenom člověk, jeho hudba je nesmrtelná. R.I.P.
Obrázek
Uživatelský avatar
Říman
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Hrádek (u Rokycan)
Příspěvky: 826
Registrován: 12. leden 2009, 21:29

Re: Pop

Příspěvekod littlewitch » 26. červen 2009, 15:47

Keď som ráno zapla komp a viaceré stránky a servery mi oznamovali túto smutnú správu,povedala som si,že ten Darill tuším ani viac ako vhodnejšie nemohol napísať tento topic.
Nejde tu o žiadnu recesiu a myslím,že topic určite neskončí v koši a to nielen kvôli tejto smutnej a celý svet ohromujúcej správe..

Obrázek


Zomrel kráľ...a myslím,že nikde na svete nie je človek,ktorý by neponal toto meno Michael Jackson,to meno poznali aj v nazabudnutejších kútoch sveta.
Svet dnešným ránom prišiel o obrovskú osobnosť v populárnej hudbe..šokoval svojim výzorom,operáciami,súkromím. Ale nezabudnime na to,čo všetko priniesol do hudby. Nech jeho súkromie ostane jeho a my už spomínajme na to,čo dokázal pre hudobný svet...R.I.P.



už si nezahrajú spolu Slash a Michael
Obrázek
Až raz odídem...vrátim sa ako anjel smrti, aby sme boli navždy spolu....a bolesť sa stratí...
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
littlewitch
Metallum Moderátorka
Metallum Moderátorka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 50
Příspěvky: 1612
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 2. březen 2008, 10:47

Re: Pop

Příspěvekod Snake.360 » 26. červen 2009, 16:52

Jo Michael Jackson..tohoto zpěváka posloucham když si chci odpočnout do metalu :) ...ať byl jakej byl tak zpívat uměl a jeho hitovky sou nezapomenutelný ;)
Obrázek
„Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, nedej zahynouti nám ni budoucím.“
Uživatelský avatar
Snake.360
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 234
Registrován: 19. květen 2009, 19:41

Re: Pop

Příspěvekod adrian » 26. červen 2009, 19:04

Odpocinout si od metalu nebo rocku nemam potrebu nikdy, takze me smrt pana Jacksona nechava zcela chladnym. Urcite byl popovy Buh nebo co, ale ja jsem k nemu mel averzi uz od detstvi, kdy ho ve skole poslouchali vsichni cigani 8-) Jinak obcas si s klukama v jukeboxu pustime se srandy nejaky ty sracky z 90. let, jako Haddaway atd ... ale pouze z recese
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Pop

Příspěvekod lea » 26. červen 2009, 19:15

Akonáhle som sa dozvedela smutnú správu o smrti Michaela, otvorila som toto fórum, aby som vyjadrila svoju úctu k nemu. Michael bol plný rozporov, ale úžasný spevák v rámci svojho žánru, s nezabudnuteľnými hitmi. Budem sa opakovať, lebo neviem nájsť vhodnejšie slová, odišiel popový kráľ. :-(
lea
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 63
Registrován: 23. květen 2008, 14:11

Re: Pop

Příspěvekod Allyra » 26. červen 2009, 19:35

zda sa mi troska pokrytecke, ako sa z neho mnoho ludi smialo a nadavalo nanho a teraz, ked umrel, zboznuju ho.. hovorim zo skusenosti okolo seba...
ta sprava ma prekvapila, ale ze by ma nejako vzala.. no co uz.. prirodzeny kolobeh zivota
Can't rain all the time
Uživatelský avatar
Allyra
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Bydliště: niekde blizko Nitry
Příspěvky: 40
Registrován: 5. duben 2009, 13:07

Re: Pop

Příspěvekod sheVcza » 26. červen 2009, 19:39

Od metalu jsem k němu asi nikdy nedbíhal, ale v mládí jsem se ho jako spousta ostatních naposlouchal hodně, proto mě tato událost dostala i přes všechny jeho aférky... R.I.P, Michael...

Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Pop

Příspěvekod Kain » 26. červen 2009, 20:27

současný pop nesleduju a popravdě mu vůbec nerozumím, já s ním skončil ve 12ti letech, kdy jsem valil DJ Boba a East 17 :)

ad MJ: určitě génius a zároveň šílenec, jak to často bývá. Jeho hudbu moc neznám, ale uznávám, bezesporu v řadě oblastí předběhl svou dobu. Třeba Thriller nebo Billie Jean jsou supr, to nezastírám. Ale ty hysterie kolem jeho smrti mě absolutně nedojímá. Ten člověk byl na odpis už delší dobu, asi měl nějaké vnitřní problémy, které vyvrcholily tak, jak vyvrcholily. Jeho život má úplně stejnou cenu jako život jedenácti mrtvých při současných povodních a mě mnohem víc dostala zpráva o tom, jak dva bratři kolem 50 let zachraňovali svou matku a poté je strhla voda a oba utonuli... To je síla. Skon člověka, který neví, jestli chtěl být bílý nebo černý a který byl obviněný ze zneužívání dětí a všechno urovnaly až mimosoudní dohody doplněné tučným finančním vyrovnáním, mě fakt nebere. Ale muzikant výborný, o tom žádná.
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Pop

Příspěvekod cortex cerebri » 27. červen 2009, 16:23

Naprosto s tebou Kain souhlasím.
Obrázek
Uživatelský avatar
cortex cerebri
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Želechovice/Dřevnicí
Příspěvky: 288
Registrován: 8. červen 2009, 13:50

Re: Pop

Příspěvekod BlackMoon » 27. červen 2009, 21:13

Takisto suhlasim a prave som to chcel spomenut, ze ludia teraz bdu smutit za Jacksonom a obete povodni si nikdo nevsimne, bol to pan spevak, tanecnik a toto vsetko okolo ale priznajme si, ze z dnesneho pohladu na vec nie je ho vobec skoda.

Co sa tyka popu, tak obcas dam Nelly Furtado, zaujal ma jej hlas, ale inak fakt neviem co by som spomenul. Ak si potrebujem oddychnut od metalu, tak darkwave, nejaky ten soundtrack a pod.
Uživatelský avatar
BlackMoon
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Piešťany / Bratislava
Příspěvky: 1302
Registrován: 15. říjen 2008, 13:23

Re: Pop

Příspěvekod Ailyne » 27. červen 2009, 23:16

Já mám z popu ráda Shakiru a Ruslanu.Hodně mám taky ráda dreampop a synthpop..Když se mi něco líbí,neřeším žánr,tvrdost a pravost,prostě se mi to líbí a tak to budu poslouchat ;)
Obrázek
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
Ailyne
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 153
Registrován: 29. květen 2009, 7:33

Re: Pop

Příspěvekod Shinigami » 28. červen 2009, 13:25

Ad Michael Jackson: I když se kolem něj točilo velké množství afér a jiných zvláštních věcí, pro mě to byl člověk, který mě defacto přivedl k hudbě. Pamatuju si, když jsem byl malý a viděl jsem v televizi klip k Earth Song. Vydržel jsem se na to dívat pořád, už tehdy to pro mě bylo hrozně hluboká hudba, do které jsem spadl. Celkový námět toho videa, videoklip, a čistota hudby, která prýští přímo z duše, něco nepopsatelného. I teď po letech má ta píseň na mě stejný efekt. Něco podobného dokáže vytvořit jenom opravdový génius, kterým Michael bezpochyby byl. I když Michaela nijak zvlášť naposlouchaného nemám, jeho hitovky jako Billie Jean, Thriller, They Don't Care About Us, Black Or White, Smooth Criminal a spousta dalších, ty všechny se mi nesmazatelně zaryly do paměti. Nejen že tvořil hudbu, která se od dobové popové scény naprosto lišila, ale byl také velice pohybově nadaný, jeho choreografie a podobně, před tím vším smekám.
Jeho smrti je mi hrozně líto, opět se potvrdilo, že géniové umírají brzy :( Nicméně to, co tady na světě dokázal nám ho bude ještě dlouho připomínat, a pevně doufám, že neupadne v zapomnění.
Ještě přihodím klip k Earth Song, myslím si, že by tu neměl chybět:
Obrázek

In this world of pain I am better off dead!
Give me love or give me... death!
Draconian


Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
Shinigami
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Zlín-Malenovice
Příspěvky: 581
Registrován: 24. únor 2008, 22:24

Re: Pop

Příspěvekod Hooya » 28. červen 2009, 14:32

Kain píše:Skon člověka, který neví, jestli chtěl být bílý nebo černý

Michael byl na svou původní barvu pyšný, jenže od narození trpěl vrozenou infekční nemocí zovoucí se Vitiligo, která způsobuje blednutí kůže... Tu chránil od bílých skvrn tmavým makeupem. Jak čas plynul - kůže bledla stále více, tak tmavý makeup vystřídal bílý... Což je celkem logické, bohužel bulvár je bulvár.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Další

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron