Arch Enemy

Moderátor: littlewitch

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Arch Enemy

Příspěvekod psycho000 » 15. červen 2014, 18:34

Co píšete o těch klipech - nemůžu nesouhlasit. Přijde mi, že to natočili v jeden den, o nic v těch klipech nejde, je to škoda. Ale na druhou stranu musím uznat, že na klipy vybrali ty nejsilnější věci z desky! (Možná o to větší škoda co se těch klipů týká, že..)

Jinak.. jsem zarytá fanynka Angely, která Alissu přijala takříkajíc s otevřenou náručí :) Sice bych byla radši, kdybych nějakou změnu zpěvačky řešit vůbec nemusela, nicméně lepší náhrada by neexistovala.

To album? Žeru to! Dělalo by mi velkej problém, kdybych měla vybrat slabej kousek z desky.
psycho000
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 2
Registrován: 5. červen 2014, 18:53

Re: Arch Enemy

Příspěvekod Meresz » 18. červen 2014, 20:12

Ja počúvam novinku "War Eternal" ešte len tretí deň, ale som navýsosť spokojný - album je výborný, po dlhej dobe ozaj šťavnaté skladby, perfektné orchestrálne vsuvky a najlepšie gitarové sóla a vyhrávky minimálne od "Doomsday Machine". Fantastické sú skladby War Eternal, No More Regrets, You Will Know My Name, Stolen Life, Time Is Black (asi vrchol albumu), Avalanche a tiež oboje inštrumentálky (tie z "Khaos Legions" stáli za prd). Nová speváčka mi nejako nevadí, do nálady albumu zapadla, predpokladám že na ďalšom albume, kde jej skladby budú napísané na mieru predvedie lepší a variabilnejší výkon. Každopádne "War Eternal" je najlepším albumom AE za veľmi dlhú dobu, o svetelné roky prekonáva predchádzajúci výtvor, ktorý síce nebol vyslovene sračka, ale malo to veľmi ďaleko do kvality albumov pred ním; na to že som od nich už veľa nečakal je pre mňa novinka veľkým prekvapením. Zatiaľ by som hodnotil tak 8,5, miestami aj 9/10, uvidím akú bude mať album trvácnosť :)
Uživatelský avatar
Meresz
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Košice
Příspěvky: 43
Registrován: 8. leden 2011, 22:50

Re: Arch Enemy

Příspěvekod tersas » 6. listopad 2014, 20:14

Natočeno na MORu.
Možná se tam i v šesté vteřině vidím. :-)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IKrXeRDLbMg
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Arch Enemy

Příspěvekod ov42 » 6. listopad 2014, 20:41

Škoda toho zčernobylení a reklamních textů na konci. Ale možná je to z chystaného DVD MORu a tam to bude OK. A škoda, že není možný rozlišit ten setlist, co tam Daniel má, docela by mi zajímal. Na MF už nesmím chlastat teplej rum s kolou!
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Arch Enemy

Příspěvekod Besofen » 17. listopad 2014, 19:27

ARCH ENEMY welcomes Jeff Loomis as their new guitarist!

Metal icons ARCH ENEMY are proud to announce that guitar legend Jeff Loomis (ex-Nevermore) will be joining their ranks for their upcoming European tour which kicks off November 26, as well as all future tours in 2015.


děláte si srandu??? :shock:
Uživatelský avatar
Besofen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvky: 468
Registrován: 29. prosinec 2010, 23:15

Re: Arch Enemy

Příspěvekod ov42 » 17. listopad 2014, 19:43

Už mě ty neustálý změny v kapelách docela štvou. Nicka jsem si v Arch Enemy oblíbil. By mě zajímalo, co za tím muselo bejt, že mu dali padáka (nebo vzal do zaječích, ale o se mi moc nezdá) uprostřed turné. Na zbytku amerického turné s Kretor ho nahradí Christopher Amott, v Evropě už bude Loomis. Jsou prej s Michaelem kámoši, ale je otázkou, jak takový dvě kyarový individuality si sednou v jedný kapele. Oproti předcházejícím druhým kytaristům byl Michael přeci jen v poněkud dominantním postavení, jeden byl mladší brácha, druhej oproti němu poměrně "zobák". A navíc moc nemusím, když kapela tůruje k albu v jiný sestavě, než ve které ho nahrála.
O to víc mě štve, že jedinou možnost vidět kapelu na turné War Eternal v sestavě War Eternal jsem si poněkud zatemnil teplym rumem s kolou na louce v Těchlově během setu Schenkera.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Arch Enemy

Příspěvekod Ježura » 17. listopad 2014, 20:22

No ty krávo... Ještě tak kdyby jim něco napsal, a třeba to konečně bude k něčemu :D
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Arch Enemy

Příspěvekod ov42 » 17. listopad 2014, 20:37

Jsem si skoro jistej, že Amott není v tomhle takovej egouš a pokud si spolu sednou a Loomis v kapele vydrží, že budou skládat společně. Nemyslím si, že War Eternal bylo k ničemu. Ale tohle by mohlo být hodně zajímavé.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Arch Enemy

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 18. listopad 2014, 22:52

No tak to čumim jak půl prdele z křoví. Tenhle přestup má potenciál jako sviňa po stránce instrumentální, kompoziční i vokální. Příští album mě bude HODNĚ zajímat.
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Arch Enemy

Příspěvekod Ježura » 18. listopad 2014, 23:11

Btw, píše se někde, že se k nim přidal jako stálej člen? Co jsem kde zahlíd, tak jenom že pro nějaký turné či co...
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Arch Enemy

Příspěvekod ov42 » 18. listopad 2014, 23:44

Nikde není napsáno, že by tak tomu být nemělo a oni sami píšou, že jej vítají jako svého nového kytaristu.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Arch Enemy

Příspěvekod TeEs » 19. listopad 2014, 13:11

Ježura píše:Btw, píše se někde, že se k nim přidal jako stálej člen? Co jsem kde zahlíd, tak jenom že pro nějaký turné či co...


Metal-archives jej uvádějí jako stálého člena, nikoliv živého muzikanta... akorát tedy ti Nevermore jsou pohřbeni na další léta, jestli ne definitivně :-( mrzí mě, že jsem jejich vystoupení na Metalfestu 2010 nevěnoval víc pozornosti :-/
,,Zachraňte Zemi. Je to jediná planeta s čokoládou."
TeEs
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 140
Registrován: 29. listopad 2009, 17:26

Re: Arch Enemy

Příspěvekod ov42 » 4. květen 2015, 19:37

Arch Enemy dnes zveřejnili videokli s písní Stolen Life. jde o mírně upravenou verzi s přifanými kytarovými vyhrávkami od Jeffa Loomise.
Naposledy upravil dronda dne 4. květen 2015, 20:49, celkově upraveno 2
Důvod: Upraveno vložení videa
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Arch Enemy

Příspěvekod HiJack44 » 4. květen 2015, 20:56

tvl, můj gameboy color má lepší zvuk, než Loomisova kytara :facepalm:
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Re: Arch Enemy

Příspěvekod ov42 » 2. únor 2016, 20:05

Black Earth, to je projekt, ve kterém se sejdou původní členové Arch Enemy, čili Michael Amott, Christopher Amott, Johan Liiva, Daniel Erlandsson a Sharlee D’Angelo. Půjde o jednorázovou záležitost, kdy tento soubor podnikne v druhé polovině května menší turné po Japonsku a zahraje naživo písně z prvních tří alb Arch Enemy.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Arch Enemy

Příspěvekod bobo12b » 17. červenec 2017, 18:34

Skladba "The World Is Yours" z albumu "Will To Power", ktorý vydajú 8.9.2017

Obrázek
Uživatelský avatar
bobo12b
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 931
Registrován: 17. leden 2013, 11:54

Re: Arch Enemy

Příspěvekod Jim » 20. červenec 2017, 13:29

Ukázka z nové desky Will to Power : http://www.youtube.com/watch?v=lk2-bgwA0Ro

Basák Sharlee D'Angelo řekl o nové desce: "Když ho porovnáte s předchozí deskou, je úplně jiné. Je otevřené, což vztahuji spíš ke zvuku alba, než že by nasávalo z různých vlivů. Minulá deska War Eternal zněla velmi zahuštěně. Když si ji dnes poslechnu, jsem až překvapený a mám z ní skoro klaustrofobii.
Nové album bude úplně jiné. Nechci říct minimalistické, ale daleko jednodušší. Nesnažili jsme se do písní narvat úplně všechno, nechali jsme je dýchat.V těch dvou albech je rozdíl jako mezi koncertem v přecpaném klubu a na open air festivalu. Ale není to změna, která by převrátila svět. Nezačali jsme improvizovat ani hrát r’n’b."
Uživatelský avatar
Jim
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Slezko
Příspěvky: 214
Registrován: 15. prosinec 2016, 15:36

Re: Arch Enemy

Příspěvekod tersas » 3. září 2017, 11:36

Nová deska "Will To Power" má sice vyjít až 8.9. ale už se válí několik dní na netu. Tak kdo chce, může sosat.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Arch Enemy

Příspěvekod whack » 22. prosinec 2018, 16:24

najnovší album (Will to Power) je skvelý a nesie opäť posolstvo, s akým začala Angela Gossow :rocken:

Uživatelský avatar
whack
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Příspěvky: 77
Registrován: 18. listopad 2018, 9:13
Aktivní v kapelách: Posledná minúta, Kolaps systému

Re: Arch Enemy

Příspěvekod Svářeč » 28. prosinec 2018, 2:39

Drama! :D Tak už i Arch Enemy se dočkali svého social media skandálu, potom, co se jeden fotograf ohradil proti komerčnímu využívání jeho fotografií a Angela ho odměnila zákazem vstupu na všechny budoucí akce kapely. Na jejich twitteru je to solidní shitstorm a na facebooku se maže o sto šest :D Alissa to taky brutálně schytává.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

PředchozíDalší

Zpět na Melodic Death/Gothenburg Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků