Before the Dawn

Moderátor: littlewitch

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Before the Dawn

Příspěvekod dronda » 1. květen 2012, 22:51

Before the Dawn jsou pro mě skupinou jedné skladby. Objevil jsem je při zveřejnění klipu Deathstar z minulé desky. Deathstar je super song, ale zbytek desky za moc nestál. Novinku si nejspíš ani nepustím.

Zatím jsem narazil na 3 Tuomasovy projekty a z každého si odnesl po jedné skladbě.
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Before the Dawn

Příspěvekod Jespe » 2. květen 2012, 12:45

Novinka má sice celkem šťávu, ale na první poslech mě moc nezaujala. Musím se přiklonit ke Stickovi s Kainem - ano, Lars tam chybí. Je celkem zvláštní, jak se s tím Tuomas vypořádal. Vůbec bych totiž nečekal, že nebude shánět náhradu a jednoduše "clean vocal" vypustí. Otázkou je, zda byl tento krok záměr, nebo je to třeba jen díky smlouvě s vydavatelstvím, kde musel sakra rychle pracovat, aby stihl desku vydat. Možná, že na příští placce už bude náhrada...

Každopádně u BtD mám rád první 4 desky a pak už to jde dolů... Projekt Black Sun Aeon poslední desky Beforů svou rozmanitostí, nápadem, atmosférou a vlastně vůbec vším poráží na plné čáře, alespoň u mne. Špatný projekt není ani Routasielu, ale tady už je třeba strávit finštinu.

Skrytý obsah
V Black Sun Aeon vlastně Saukkonen plní roli akustického/sólového/rytmického kytaristy, basáka, bubeníka, klavíristy, perkusisty a zpěváka, přičemž má na každé desce zpěváka/zpěváky s čistým vokálem.



Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: Before the Dawn

Příspěvekod adrian » 17. květen 2012, 9:33

Bez Larse je tahle kapela neskutecne nudna. Velka skoda jeho odchodu, novinka me vubec nezaujala, nic jsem si z jejicho poslechu neodnesl.
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Before the Dawn

Příspěvekod Jespe » 10. září 2012, 11:29

Špatná zpráva: S největší pravděpodobností se Before The Dawn, Black Sun Aeon, Dawn of Solace, Routasielu a všechny projekty, které T. Saukkonen dirigoval, rozpadají... Důvodem je "nestíhání" a spousta práce... Tuomas tedy hodlá začít úplně od začáku, najít vhodné hudebníky a založit novou kapelu, která by pro něj byla jedinou a tedy zcela stěžejní...
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: Before the Dawn

Příspěvekod Kain » 10. září 2012, 14:27

přijde mně, že Tuomas je takový zmatkař, který si nedokáže urovnat v hlavě, co by opravdu chtěl dělat a místo toho vymýšlí furt něco nového... každopádně nejlépe aby pokračoval v duchu tvorby BtD, ta mě od něj baví nejvíc.
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Before the Dawn

Příspěvekod adrian » 10. září 2012, 17:55

Before The Dawn uz byli stejne bez Larse o hovne. A ostatni jeho projekty zadny velky pecky nejsou.
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Before the Dawn

Příspěvekod Jespe » 11. září 2012, 14:10

Já řadím nejvýš tvorbu Black Sun Aeon, která měla snad jako jediná vzestupnou tendenci.. Ale tak samozřejmě škoda i za ty BtD. :-(
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: Before the Dawn

Příspěvekod shiperka » 28. duben 2014, 22:58

Další kapela, která se musí rozpadnout akorát v době, když ji objevím...Nejradši mám My Darkness (taková Father and Son nemá chybu). Nevíte někdo, jestli se Tuomas Saukkonen vytasil s něčím dalším?
Uživatelský avatar
shiperka
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Praha
Příspěvky: 262
Registrován: 22. srpen 2012, 8:12

Re: Before the Dawn

Příspěvekod dronda » 28. duben 2014, 23:08

Tuomas je poměrně hyperaktivní člověk - takže , , a a aktuálně .
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Before the Dawn

Příspěvekod shiperka » 30. duben 2014, 22:39

Díky, Drondo, už jsem na to taky přišla. Sbohem clean voices, vlčí srdce si vystačí s growlem. Muzika se mi ale líbí moc. Letos vystupují na fesťáku ROCKHARZ v Německu - 10. - 12.7. Kryje se to s MOR, ale sestava je tam tak luxusní, že začínám řešit logistiku. Pro zájemce zkusím dát do rubriky Festivaly. (Kezir promine, jestli se mi to zase nepovede:)
Uživatelský avatar
shiperka
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Praha
Příspěvky: 262
Registrován: 22. srpen 2012, 8:12

Předchozí

Zpět na Melodic Death/Gothenburg Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků