Kamelot

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Kamelot - My Therapy

Příspěvekod Metallum [Bot] » 3. květen 2016, 19:45

Obrázek
Kamelot - My Therapy
Po krátkém evropské turné, které před dvěma týdny neminulo ani Prahu, představují Kamelot nový videoklip. Zobrazit celý článek »
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Re: Kamelot

Příspěvekod jane187 » 3. květen 2016, 19:48

Jinak nový klip je super! Konečně není aspoň část točená před zeleným plátnem. Asi zatím nejlepší od dob Sacrimony.
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Kamelot

Příspěvekod jane187 » 6. únor 2018, 2:07

S novým albem, které vyjde 6. dubna, přichází do Kamelot trošku větší změna. Málokdo by čekal, že po více než 20 letech opouští kapelu bubeník Casey Grillo. Důvodem je prý jeho rozjetý byznys - má firmu na blány na bicí (a asi mu to jde opravdu dobře, na FB má samá velká jména, pro která dělal).
Jeho nástupce: :arrow: :arrow: :arrow: Belgičan Johan Nunez - nynější bubeník Firewind.
Zřejmě nahrál i zmíněnou novou desku The Shadow Theory (takže se Ove nemusíš bát, že by na MoR nepřijeli v sestavě, ve které desku nahráli ;-) )

Co na to říct...stejně jako samotný odchod Caseyho, mě jméno nástupce poněkud překvapilo, vůbec bych nečekala, že něco takového přijde. I když překvapení je pozitivní, Johan je jako bubeník fajn. Obávám se však, že v tom zápřahu s Kamelot se Firewind odsunou na druhou kolej, možná je odsune úplně.
No uvidíme, pokud i nová deska Kamelot bude stát za to, tak snad ještě přehodnotím své rozhodnutí letos vynechat Vizovice. :roll: :roll:
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Kamelot

Příspěvekod ov42 » 6. únor 2018, 11:14

Tobě fakt přijde rovnocenný, když kapela propaguje nové album v jiné sestavě než v jakém ji nahrála? V sestavě, které společně ještě nic nevytvořila?
Taky jsme ze zprávy přemejšlel, jestli ten Nunez už nahrál album a není mi to úplně jasný. I když podle Kamelot to v jedný odpovědi v diskuzi jasný je. Zjevně si myslí, že pro celý svět je angličtina mateřský jazyk, který ovládají všichni ve vesmíru na úrovni rozpoznání všech jemných detailů ve vyjádření se. Američani, no.
Na Mor letos možná ani nevyrazím, nějak se mi to zatím kříží s plány na dovolenou,loni kámoši ustoupili mě a jelo se po MORU, tak letos asi budu muset ustoupit já :cry:, když jsem v menšině. Na podzim bych si ale někde, nejspíš v Praze, rád dal Kamelot na koncertě k albu The Shadow Theory pokud možno v sestavě, která nahrála album The Shadow Theory.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Kamelot

Příspěvekod Ježura » 6. únor 2018, 11:28

Já vám, lidi, nevím. Teď jsem nedávno po letech zkusmo poslouchal Ghost Opera, Poetry for the Poisoned, živák One Cold Winter's Night a pak pár věcí z novejch alb s Tommym. Sorry, ale kompozičně ani pěvecky se Kamelot 2011+ prostě ani náznakem nechytá na to, co vzniklo mezi lety 2005 a 2010. Kouzlo je pryč...
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Kamelot

Příspěvekod Hooya » 7. březen 2018, 23:02

Já si dovolím ještě zaplout o dva roky blíž. Prostě nejlepší deska od "The Black Halo" je "Legacy" ......... od MYRATH.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Kamelot

Příspěvekod jane187 » 8. březen 2018, 14:35

Hooya: :lmao: :lmao:

btw co říkáte na nový singl? Na to jak pro mě Kamelot představovali celkem jistotu po celou dobu mé záliby v metalu (mimochodem tento rok to je přesně 10 let :D ), a na to, že jsem je poslouchala vlastně stabilně za zvyšování/snižování obliby dalších skupin, tak jsem po poslechu zklamaná. Tohle můžu s přehledem označit za nudu, ještě navíc to opakování hudebních motivů...zdá se mi, že se tady už se znatelně vykrádají.
Možná na to má vliv i to, že jsem se v metalu teď poněkud nudila a nudím nebo že můj hudební vkus je už trošku v jiných podžánrech :D
Každopádně mám trochu strach ze zklamání z celé desky, ale nechci hodnotit předem :D
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Kamelot

Příspěvekod ov42 » 9. březen 2018, 10:25

Taky pro mě zklamání. Nevýrazný song.
A co se týče bubeníka, tak jsem trochu prohledal Caseyho Atlas hub a on tam odpověděl, že již novou desku nenahrával. Byť Metal Archives stále tvrdí něco jiného.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Kamelot

Příspěvekod Stick » 10. březen 2018, 14:55

Pro mě to celý nějak skončilo alby Karma, Epica a The Black Halo. Předtím ani potom už mě to moc nebralo. Nedávno jsem tak projíždel většinu žánrovek, který jsem poslouchal na střední škole (tudíž převážně heavy/power) a zjistil jsem, že z většiny z nich se stalo takové setrvačné kolo. Chápu že to pořád někoho baví a tak, ale pro mě se ta hodnota celkem ztratila. Nevím jestli je to mým vývojem vkusu (který je teď hodně jinde) nebo je za tím i nějakej objektivní důvod.. Třeba dneska (vím, offtopic) jsem si pouštěl Evergrey, klenoty jako Recreation Day nebo The Inner Circle jsou skvělé dodnes. Ale pak jsem si pustil poslední počin a teda :facepalm:
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Kamelot

Příspěvekod Svářeč » 7. duben 2018, 1:28

Ty dvě nové skladby jsou fakt šílená nuda. Časy Black Halo už jsou samozřejmě dávno pryč, ale předchozí dvě desky měli aspoň slušné singly. Teď koukám, že nové album už je snad i venku, ale vůbec nemám chuť se do něj pouštět.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Kamelot

Příspěvekod Ježura » 30. duben 2018, 19:56

Vypadá to, že vstávají z popela Conception... S Royem za mikrofonem.

https://www.pledgemusic.com/artists/conception
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Kamelot

Příspěvekod jane187 » 1. květen 2018, 10:54

Roy už vydal před měsícem i jeden svůj solo song
http://metalstorm.net/events/news_comme ... s_id=33421

že se vrátí i s Conception, jsem fakt nečekala :-o to jsou mi věci...
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Kamelot

Příspěvekod Svářeč » 1. květen 2018, 22:33

Njn, asi mu to hodně chybělo... nevíte někdo, co vůbec dělal, od tý doby co odešel z Kamelot? rychlý search na googlu nic nepřinesl... předpokládám, že asi nehákoval někde ve fabrice... :D
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Kamelot

Příspěvekod jane187 » 1. květen 2018, 22:52

pracoval u církve nebo tak něco
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Kamelot

Příspěvekod Svářeč » 2. květen 2018, 0:20

Mno, čekal jsem všechno možné, ale tohle ne :)
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Kamelot

Příspěvekod bobo12b » 2. květen 2018, 13:09

Svářeč píše:nevíte někdo, co vůbec dělal, od tý doby co odešel z Kamelot?


https://metal-bell.com/featured/what-ha ... -the-band/
http://www.metalstorm.net/events/news_c ... s_id=30069

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
bobo12b
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 931
Registrován: 17. leden 2013, 11:54

Re: Kamelot

Příspěvekod ov42 » 10. srpen 2018, 8:11

Zvláštní, Johan Nunez hraje s Firewind, takže by měl teoreticky bejt zdravotně v pořádku, ale u Kamelot i nadále zaskakuje Landenburg. Slyšel jsem, že na Masters údajně dost bramborařil - sledoval to někdo? Já šel na večeři, když jsem viděl, že Kamelot hrají v polorevivalové sestavě, tak nemohu posoudit.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Kamelot

Příspěvekod jane187 » 10. srpen 2018, 15:55

Myslím, že bylo dopředu jasné, že Johan nebude stíhat tyto dvě relativně stejně velké kapely. Proto mě překvapilo, že nenašli někoho nového, kdo se bude Kamelot plně věnovat. Landenburga mám ráda, což o to, ale asi bude mít doživotně nálepku profesionálního náhraďáka.

Johan hraje ještě i v Gusově sólo kapele, a to zřejmě taky nestíhá - na Rock Heart za něj bude zaskakovat Miloš Meier :roll:
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Kamelot

Příspěvekod ov42 » 10. srpen 2018, 17:03

Něco jako Gene Hoglan... Milion vedlejších projektů, kvůli kterým nestíhal to hlavní - Testament. I Marthus si nejspíš myslel, že zvládne CoF i Maasterplan (+ něco u nás) a dlouhodobě to nešlo.
No Landenburg toho taky nemá málo, taky hraje v Rhapsody a teď v Cyhře. Poté jak se Nunez chlubil těmi krásnými bicími pro Kamelot, tak nám obavy, jestli je vůbec využije. A fakt si nemyslím, že by Firewind byli tak velká kapela jako Kamelot. Měli mu při nástupu jasně říct: Hraj si kde chceš, ale když budem hrát my, budeš na značce u nás :)
Na přelomu září a října maj volno jak Cyhra, tak Firewind, tam se asi rozhodne. Každopádně bych rád viděl Kamelot na turné The Shadow Theory v sestavě alba The Shadow Theory.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Kamelot

Příspěvekod Speedmaster » 10. srpen 2018, 20:09

jane187 píše:Johan hraje ještě i v Gusově sólo kapele, a to zřejmě taky nestíhá - na Rock Heart za něj bude zaskakovat Miloš Meier :roll:


Miloš by měl u Guse hrát na stálo, v Krumlově má premiéru. Hádám, že až se se ve světě rozkouká, udělá DM3 papá.
Návštěvy mnoha koncertů a festivalů od roku 2005 dosud
Uživatelský avatar
Speedmaster
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 107
Registrován: 15. prosinec 2016, 20:23

PředchozíDalší

Zpět na Power/Speed Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků