Nightwish

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Nightwish

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 7. únor 2015, 0:37

Kezir píše:Jsem lehce pohledal a song si pustil, zvuk je fakt takový nic moc ale nemůžu se zbavit toho, že to je After Forever jak vyšité!


Tak teď jsi zasadil mýmu odhodlání nechat poslech na oficiální release těžkou ránu! Rozpad After Forever je pro mě tragédie srovnatelná snad jen s příchodem ova na toto fórum!
Naposledy upravil Kostěj Nesmrtelný dne 7. únor 2015, 10:46, celkově upraveno 1
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Nightwish

Příspěvekod tom-a-spol-sro » 7. únor 2015, 1:52

Už dlouho se mi nestalo, že bych u OM vyprskl smíchy :D
Obrázek
Uživatelský avatar
tom-a-spol-sro
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1042
Registrován: 15. listopad 2010, 9:30

Re: Nightwish

Příspěvekod jane187 » 7. únor 2015, 2:08

Taky mě to pobavilo :D :D :D
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Nightwish

Příspěvekod Kezir » 7. únor 2015, 9:18

:D :D :D Ano, treagédie to jsou :D :D :D

Sranda je, že jsem našel několik písní s označením Nightwish - Elan, a každá zní jinak, a to diametráně, jsou to prostě jiné písně aneb na net možeš uplodovat cokoliv pod jakýmkoliv jménem, že :D A ta, která mi připomíná tvorbu After Forever asi i After Forever ve skutečnosti jsou :D :D Takže sorry za haloo :)

Edit: 16:30 - Toumas vydal prohlášení, a co tak chápu, snaží se mírnit reakce na obou stranách :)

Skrytý obsah
Tuomas píše:This message was written and released by Tuomas last night. We as a band feel the same and like to share these words with you:

Warmest greetings everyone,

Some of us like to stay neutral on issues concerning internet/Facebook, but I feel it only proper to remark on a quite remarkable situation. I saw that our first single "Èlan" was leaked on the internet today, and I was quite baffled by some of the reactions I read. I was then asked to make a short statement, and the following is what I feel about the issue.

The leaking of a full album, or just a single song in advance, is a huge blow to the wonderful mystery which is surrounding the impending release of our new music. We have deliberately cultivated this so as to give our fans an event; a (hopefully) powerful surprise. The passionate posts on the bands Facebook page (which were done in the heat of the moment) were no doubt a honest reaction to the disappointment in someone deliberately spoiling a part of these efforts. To suggest that the band or the record label would do this on purpose is very "conspiracy theory" and simply not true. The very thing we care about most is the music on the album, and the impact it will have on people.

With that in mind, do try to avoid listening to this "leak" and any others for that matter. Just wait to hear it as it is supposed to be - a labour of love, the fruit of dedicated hard work and of the highest quality. The way we would wish to experience it ourselves.

This is a delicate issue, which seems to be very hard to address in a right way. We seriously hope everyone would calm down now. There´s a lesson to be learned for all sides here.

Yours sincerely,
Tuomas & Nightwish
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Nightwish

Příspěvekod Ježura » 8. únor 2015, 22:38

Kezir píše:Edit: 16:30 - Toumas vydal prohlášení, a co tak chápu, snaží se mírnit reakce na obou stranách :)

Ciwe, jeden leaklej singl a ona je z toho hotová Nightwish-gate :lol:
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Nightwish

Příspěvekod Kezir » 9. únor 2015, 16:59

Jou :D Ale tak vem si kolik peněz jim díky tomu uteklo, koho by to nesralo :D :D
Ale tak je mi to celkem šuma fuk, song nic moc ... uvidím co album, které si stejně půjčím na netu :D
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Nightwish

Příspěvekod ov42 » 9. únor 2015, 17:15

Nesmysl, žádný peníze jim neutekly. Kdo si bude chtít album nebo singl koupit, ten si ho koupí i tak a kdo si ho chtěl jenom stáhnout, od toho by žádný prachy stejně neměli, ať to unikne o tejden dřív nebo dýl. Doby, kdy díky stahování unikaly muzikantům prachy z prodeje desek, jsou dávno pryč. V dnešní situaci, kdy si fyzické nosiče kupují jen skuteční fanoušci hudby už to nemá žádný vliv.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Nightwish

Příspěvekod Dag » 9. únor 2015, 17:23

Musím souhlasit s ovem... Kdo chce, ten si to koupí, kdo si to nechce koupit, tak si počká, až to někdo koupí a pak si vypálí CD, přehraje kazetu, nebo to stáhne na netu... Já první stahuju, pak kupuju.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Nightwish

Příspěvekod Kezir » 9. únor 2015, 17:41

Hmm, ano fyzické nosiče se prodaj tak jako tak, ale co digitální (čím dál více oblíbené) prodeje? Koupíš si něco digitálně či zaplatíš na nějakou službu on-line aby sis to poslechl nebo nebo si to vedle pustíš zadara?
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Nightwish

Příspěvekod ov42 » 9. únor 2015, 17:52

Pokud si nějakej člověk kupuje legální downloady, tak si je koupí i tak v kvalitě posvěcené samotnou kapelou. Dnes už není dílo, které by nebylo na netu před vydáním, takže stačí zapojit logiku.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Nightwish

Příspěvekod tersas » 9. únor 2015, 18:21

Jestli to vyšlo o týden dřív nebo ne. Já nevím proč je kolem toho takový humbuk. Mě to nechalo chladným. Až vyjde celá deska, a na netu bude třeba o týden dřív, nebo o dva dny později. Půjčím si to na uložto. Poslechnu 2x nebo třeba 3x. A pak si zase pustím úplně jinou bandu. K celejm slavnejm Nightwish se zase vrátím až bude chuť, třeba za měsíc. Vždyť je to jenom jedna kapela s mnoha. :-)
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Nightwish

Příspěvekod Dag » 9. únor 2015, 18:25

Digitálně si knížku, hudbu a film nekoupím, protože bych neměl radost z toho, že placka leží na poličce a vidí ji všichni a navíc bych si pak zaplatil dvakrát. Navíc nejdřív chci zjistit, jestli nekupuju zajíce v pytli a tak si to radši poslechnu a pak to stáhnu. Komunikoval sem s Pärem ze Sabaton skrz e-mail, a psal jsem mu, že sem si album nejdřív stáhl, poslechl a pak se odhodlal ho koupit, protože mi přišlo skvělé. A on byl jedině rád, že se mi tak líbilo a rozhodl jsem se je podpořit. Žádné moralizování, že jsem pirát atp.
Digitálně si kupuju maximálně hry, u těch tu sběratelskou tendenci nemám.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Nightwish

Příspěvekod Jura3 » 13. únor 2015, 8:56

No, klasičtí Nightwish s tím, že Troy tam má spoustu prostoru, ale vůbec ne na škodu. Floor zpívá úžasně. Obě písně zní krásně, i alternativní Élan je skvělý, možná lepší než albová verze, ale zase na druhou stranu albová verze se víc hodí na živá vystoupení. Sečteno podtrženo, nemůžu se dočkat celého alba :rocken: .
Jura3
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 271
Registrován: 15. červenec 2013, 11:50

Re: Nightwish

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 13. únor 2015, 11:19

Normální, zcela zaměnitelná rádiovka :? :|
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Nightwish

Příspěvekod tom-a-spol-sro » 13. únor 2015, 11:23

Obrázek
Uživatelský avatar
tom-a-spol-sro
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1042
Registrován: 15. listopad 2010, 9:30

Re: Nightwish

Příspěvekod Cheas » 13. únor 2015, 11:50

Mně se to líbí. Je to příjemný, fajn. Jestli se v tomhle duchu neponese celé album (to by byla nuda), tak je to fajn výplň. Troye jedině oceňuju :)

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: Nightwish

Příspěvekod ov42 » 13. únor 2015, 12:40

Od kapely formátu Nightwish ale očekávám něco víc než jen, že to bude příjemné (něco jako když Irenka masírovala Bohuša). Ale album by podle Havleny a dalších mělo být v globále diametrálně odlišné od tohoto singlu, tak neztrácím naději. Jen jsem doufal, že album verze bude mít v té 3/4 minuty navíc nějaké pěkné kytarové sólo uprostřed a ne Troyovo foukání na začátku a na konci. No hold, když si ho vzali nastálo, musí ho nějak zaměstnat... Tohle je nekonfliktní rádiová píseň, kterou opravdu mohou pouštět i babičkám a dědečkům v důchoďáku a třeba jim i dodá trochu toho elánu, jako je tomu v klipu. Za měsíc a půl si snad přijdou na své i ostatní.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Nightwish

Příspěvekod adrian » 13. únor 2015, 12:48

Havlenu jeste nekdo bere vazne? Nekdo, komu Nuclear Blast plati letenky a ubytovani ve Finsku, Svedsku, Nemecku atd, moc dobre vi, co se od nej za to ocekava.
Jinak se singlem jsem spokojenej. Nevim, co nekdo ocekaval. Nightwish byla vzdycky poslechovou kapelou. Floor :palec:
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Nightwish

Příspěvekod Stick » 13. únor 2015, 12:50

Standardně otřesný Nightwish posledních let. Ani ta Floor tu za moc nestojí.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Nightwish

Příspěvekod Hooya » 13. únor 2015, 14:31

Tohle je vážně špatný. Absolutně bez duše, bez nápadu, bez náboje, bez emocí, holá prdel cecky kule štencl pekáč. Místo Floor tam mohl halekat kdokoliv jiný, efekt by zůstal úplně stejný. Resp. žádný. Poslouchat hodinové šustění ve větru je zábavnější než tohle NIC.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

PředchozíDalší

Zpět na Power/Speed Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník