Powerwolf

Powerwolf

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Powerwolf

Příspěvekod Angaroth » 28. červen 2015, 7:06

Ač mám Powerwolf rád tak musím přiznat, že jejich muzika hlavně na poslední desce je poněkud jednotvárná, diplomaticky řečeno :) . Z dvou singlů z blížící se desky mě baví Armata Strigoi naopak Army of Night je špatná. Bohužel to vypadá, že jsou na podobné cestě jako Sabaton. Tedy zábavná halekačka na živo, ale na deskách nic moc. Oproti Sabaton mají velký plus v tom, že disponují mnohem lepším zpěvákem.
Obrázek
Uživatelský avatar
Angaroth
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Tábor, Chabrovice
Příspěvky: 713
Registrován: 11. duben 2011, 10:07

POWERWOLF představí nové album také v Praze!

Příspěvekod Metallum [Bot] » 12. srpen 2015, 12:33

Obrázek
POWERWOLF představí nové album také v Praze!
Po velmi úspěšné show na festivalu Masters Of Rock, kde zaznělo poprvé prvních pár skladeb z nového alba „Blessed and Possessed“ máte možnost tuto skvělou show a to již s větším počtem nových skladeb shlédnout také v bezprostřední blízkosti v pražském klubu MeetFactory. POWERWOLF si pro vás připravili novou scénu se speciálními efekty a hlavně výbušnou energii,... Zobrazit celý článek »
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Koncert POWERWOLF je vyprodán! Přidáváme novou show!

Příspěvekod Metallum [Bot] » 3. únor 2016, 21:12

Obrázek
Koncert POWERWOLF je vyprodán! Přidáváme novou show!
Zlínský koncert powermetalové senzace POWERWOLF, který se koná 6. února, je dnešním dnem beznadějně vyprodán! Ale nezoufejte! Přidáváme další speciální představení, které se bude konat hned den poté a to 7. února! POWERWOLF jako první kapela v historii klubu Masters of Rock Café na tomto místě odehraje „dvoják“!

Říkáte si, čím je to představení tak spec... Zobrazit celý článek »
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Powerwolf & Battle Beast - fotoreport!

Příspěvekod Metallum [Bot] » 21. únor 2016, 21:22

Obrázek
Powerwolf & Battle Beast - fotoreport!
V první únorovou sobotu přicestovali do Prahy Powerwolf, o den později (tj. 7. 2. 2016) se objevili také ve zlínském Masters of Rock Café. Německou kapelu na obou koncertech doplnil finský kvintet Battle Beast. My byly ve Zlíně, odkud přinášíme prostřednictvím Jana Salače pár fotografií.

Jan Salač... Zobrazit celý článek »
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Re: Powerwolf

Příspěvekod ov42 » 22. únor 2016, 12:48

Že by Powerwolf opisovali od Ortelu???
Na náhodu to teda nevypadá, tohle je podobný až moc. A písnička od Ortelu je starší.
Posuďte sami.


ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Powerwolf

Příspěvekod Orwin » 22. únor 2016, 20:02

Celkem psycho, podoba je tam opravdu až nečekaně hodně nápadná. A jelikož jsou z Ortelu megahvězdy :lol: tak by se mohli s Powerwolf soudit o autorství, to by byla teprve senzace :lol:
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Powerwolf

Příspěvekod Koky » 22. únor 2016, 20:18

Tak to jen potvrzuje kvality Poserwolfu... Inspirovat se timhle brnkálistou
Obrázek
Uživatelský avatar
Koky
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Roudnice n/L
Příspěvky: 264
Registrován: 16. červenec 2014, 15:30

Re: Powerwolf

Příspěvekod jane187 » 22. únor 2016, 22:48

jen takový detail k článku - nehráli oni dvakrát ve Zlíně? v Praze podle mě vůbec nebyli
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Powerwolf

Příspěvekod tersas » 1. únor 2017, 20:24

Na stránkách pragáčského MORu se objevila tato informace:

POWERWOLF bude hlavní hvězdou jednoho večera dvoudenního festivalu ROCK HEART v Moravském Krumlově!
Právě oznámeno! POWERWOLF se stane jednou z hlavních hvězd dvoudenního festivalu ROCK HEART, který se koná 18.-19. srpna v zámeckém parku v Moravském Krumlově.

S čehos plyne, že pravděpodobně nebudou ani na Metalfestu a ani na MORu.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Powerwolf

Příspěvekod ov42 » 2. únor 2017, 9:35

Na Metalfestu byli třikrát za prvních 5 ročníků. Na Mor naposledy 2015. To je rozumné, že je pošlou jinam, ačkoli nejsem proti nim zaujatý a koncert v Karlíně s Epikou jsem si užil.
Na Metalfestu už zbývá po potvrzení Hammerfall jen jeden denní headliner (AC/DC revival za kapelu toho hodnou nepovažuju) a ten stále pevně doufám bude z tvrdšího ranku.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Powerwolf

Příspěvekod ov42 » 2. únor 2017, 19:05

Epický vlkodlačí večer v Karlíně
Chtěje napsat pár řádek ze sobotní akce zjišťuji, že v sekci koncerty ani akce není zanesená. No už s žebříčků roku 2016 bylo vidět, že zdejší redakce je poslední dobou čím dál víc zaměřená na prog/avant/post-podivnosti a kapely hrající písničky to tu mají těžký. Tak alespoň pár řádek zde.

Fronty před vstupem jsou u pražských koncertů doslova poznávacím znamením (jak je možné, že nikde jinde se to neděje!?) Tentokrát ve čtvrt na sedm fronta sahala asi tak 100 metrů za roh a než se člověk dostal do Fóra, bylo už po tři čtvrtě. Když v sedm začínala první předkapela Beyond The Black, hodně lidí čekalo ještě na mrazu, ačkoli už na místě byli třeba půl hodiny. Moje sociální cítění by neuneslo, kdyby Bakalovo děti měly umřít hladem, tak jsem si koupil pivo za 48 korun. Beyond The Black nebyli vyloženě špatní, už jsem viděl daleko horší předkapely, ale zase mě to nepřikovalo tak, abych nešel okouknout na chvíli merchandising na chodbách.
Epiku jsem už ale rozhodně chtěl vidět z místa před pódiem.Turné bylo původně oznamováno jako co-headlining, skutečnost byla taková, že se o hlavní post kapely střídaly podle toho, která je v dané zemi populárnější. Pro ČR jsme tak dostali plnohodnotný koncert Powerwolf, zatímco Epica se musela spokojit s pozicí "předkapely" s velmi nadprůměrnou hrací dobou.
Deset minut před sedmou nastoupila Epica za reprodukovaného intra Eidola z nové desky. Právě songy z alba The Holographic Principle tvořily nadpoloviční část sedmdesátiminutového koncertu. Nové album už mi připadá malinko přeprodukované, co se týče sborů, orchestru a podobných věcí, které nelze na koncertu za normálních okolností zahrát čistě naživo. Ale na koncertě měly ty písně přeci jen větší drajv, Simone většinu sborových pasáží zpívala a tak se nakonec nepotvrdily mé obavy, že už to nebude mít s živým koncertem mnoho společného. Samozřejmě, že něco z pásku šlo, ale gro skladeb hrála a a zpívala kapela na pódiu. Atmosféra ale zdaleka nebyla taková, jako bývá na klubových koncertech Epiky. Spousta lidí šla hlavně na vlky a Epiku brala jako kulisu k popíjení nebo vzhledem k ceně spíš počumování. Zvuk nebyl žádný průšvih, ale ani křišťál, bylo to na začátku takový nevýrazný ale během koncertu se to zlepšovalo. Nejvíc si to užíval zjevně klávesák Coen Janssen. Jeho novým vynálezem byly klávesy na podstavci s kolečkama uprostřed napojené na kolejnici. S touto výbavou jezdil s klávesami na praktikáblech od pravé strany vedle bicích k levé jak na kloloběžce. A došlo i na klávesy příruční, které si fanoušci pamatují již z předchozích turné. Koncert zakončili tradiční Consign to Oblivion. Slušné, ale ne strhující, jako bývají klubové koncerty Holanďanů. Velký sál s částí lidí, kteří na ně tak úplně nešli tomu vzal trochu kouzla.
Powerwolf si na přestavbu pódia rezervovali tradiční půlhodinu a přesně na minutu podle plánu začali v půl desáté. Zástěna s písmeny PW šla k zemi a pětice německých (no bubeník je krajan pánů a dámy z Epiky a zase Isaac z Epiky je Belgičan - multikukulti jak z učebnice :lol: ) vlkodlaků se pustila do díla. Zvuk byl tentokrát perfektní od začátku, osvětlení bylo o mnoho velkolepější, prostě bylo hned vidět, kdo je dnes headliner. I Powerwolf sázeli hodně na poslední album, mě Blessed & Possessed přišlo na první poslech docela slabé, ale po několika dalších jsem jej vzal na milost. Kdo ale viděl Powerwolf už vícekrát, musel si taky uvědomit, že show kapely se nijak moc nevyvíjí, kulisy jsou dosti podobné. Opět jsme byli svědky mávání Powerwolf vlajkou klávesákem Falkem ve chvílích, kdy za klimprem (nechal si postavit na pódium dokonce dva a přebíhal mezi nimi) neměl co na práci, chorograficky dokonalého střídání pravé a levé strany pódia bratry Greywolfovými. A taky hecování a rozezpívávání publika, ve kterém excelují zpěvák Attila Dorn a klávesák Falk Maria Schlegel. ALE, právě tahle součást koncertů Powerwolf už někdy byla neskutečné dlouhá a únavná. Budiž pánům ke cti, že se dokázali umravnit a délku těchto orgií sympaticky zkrátit. Powerwolf toho asi vždy na koncertě nakecají víc než Rammstein, ale tentokrát to fakt bylo o hodně kratší než v minulosti. I se dvěma přídavky jejich ironická metalová mše trvala lehce přes devadesát minut. Reakce publika byla velkolepá, Powerwolf se hřejí na výsluní posluchačské popularity a ještě tam asi pár let vydrží. Attila je zpěvák, který má v hrdle dar od boha po ránu a od satana v noci :P . Ty písničky naživo prostě fungují. I když jsem původně kupoval lístek hlavně kvůli Epice, musel jsem uznat, že Powerwolf si pro českou zastávku turné ten headlinerský post zasloužili plným právem.
Můj první koncert zahraniční kapely roku 2017 tak dopadl nad očekávání dobře.

Setlist Epica:
Eidola
1. Edge of the Blade
2. A Phantasmic Parade
3. Sensorium
4. Divide and Conquer
5. The Essence of Silence
6. Ascension - Dream State Armageddon
7. Dancing in a Hurricane
8.Unchain Utopia
9. Sancta Terra
10. Beyond the Matrix
11. Consign to Oblivion

Setlist Powerwolf:
Lupus Daemonis
1. Blessed & Possessed
2. Army of the Night
3. Amen & Attack
4. All You Can Bleed
5. Coleus Sanctus
6. Dead Boys Don't Cry
7. Sacred & Wild
8. Armata Strigoi
9. Let There Be Night
10. Resurrection by Erection
11. Kreuzfeuer
12. Werewolves of Armenia
13. We Drink Your Blood
14. Lupus Dei
Přídavek:
Opening: Agnus Dei
15. Sanctied With Dynamite
16. In the Name of God (Deus Vult)
Wolves Against the World
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Powerwolf

Příspěvekod Kazi » 2. únor 2017, 19:46

Nic ti nebrání v založení jakéhokoliv koncertů,který tu ještě není.. ;) Vzhledem k tomu,kolik je různých událostí...a ne všechno se zakládá/zajímá dotyčné. Takže příště založ,když nebude a budeš spokojený. :lol:
Uživatelský avatar
Kazi
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 396
Registrován: 17. červenec 2014, 14:06

Re: Powerwolf

Příspěvekod Kezir » 2. únor 2017, 20:15

Ove, ano, událost na fóru ke koncertu/festu můžeš založit i ty, v tom ti nic a nikdo nebrání. Většina koncertů zde je založena uživateli, kteří tím většinou dávají najevo, že na danou akci jdou :)

Jinak dobré čtení, asi to byl povedený večer (měl jsem i být, ale okolnosti tmu chtěly nakonec jinak)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Powerwolf

Příspěvekod jane187 » 2. únor 2017, 20:31

Nejlepší bylo to, že jsme i přes normální vstupenku dostali pásku do sektoru před pódiem, prostě paráda :D
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Powerwolf

Příspěvekod ov42 » 2. únor 2017, 21:14

Nejsem tak IT kreativní, aby to hezky vypadalo, tak se do toho ne...u. Překvapilo mě to, protože šlo o poměrně velkou akci, čekal jsem, že to téma bude.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Powerwolf

Příspěvekod gerhart » 6. prosinec 2018, 15:57

gerhart
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Košice
Příspěvky: 62
Registrován: 3. červen 2017, 21:12

Předchozí

Zpět na Power/Speed Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků