Rimortis

Speed metal z Poděbrad

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Rimortis

Příspěvekod Lihosaurus » 2. srpen 2012, 22:33

Rimortis znám cca od roku 2000 a musím říct, že i když jsou texty neskutečně klišoidní a muzika taktéž, kluci to dělají dobře a jednou za čas mě to opravdu baví :) Po celkem dlouhé době jsem je teď viděl na MoRu a kromě toho, že nazvučení nebylo uplně ideální, nemůžu proti jejich vystoupení říct křivé slovo :) Z původní sestavy zůstal už jen basák a zpěvák, ostatní členové jsou noví a klávesy ( zatím! ) hrají ze záznamu, ale šlape to jako blázen, kytarista je vynikající a zpěv taktéž! Je tak čistý, až to někomu může snad i vadit :D :D Takže závěrem..Rimortis jsou oukej, ale denně bych to poslouchat nemohl :)
Vítej poutníče, vypadlý z oběžné dráhy...
Uživatelský avatar
Lihosaurus
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Praha 6
Příspěvky: 138
Registrován: 15. květen 2010, 1:15

Re: Rimortis

Příspěvekod šošon » 3. srpen 2012, 0:38

Tak pod to se podepíšu,super koncert....zasloužené uznání přítomných...podtržené hojnou ůčastí :palec:
Je lepší zemřít na nohou,než žít na kolenou !
7.8.2012....Zuzankoooo!
Uživatelský avatar
šošon
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 50
Bydliště: Liberec
Příspěvky: 824
Registrován: 3. leden 2012, 0:38

Re: Rimortis

Příspěvekod adrian » 30. září 2012, 15:45

Nova deska Peklo, co říká si svět je hodne povedena :palec: O dost lepsi nez medialne tlaceni Sebastien. Poctivej ultra melodickej power. Pro me nejlepsi deska v ramci zanru od ceske kapely. Je videt, ze je to zahrany od srdicka, protoze pro prachy se tahle muzika v Cechach fakt delat neda. Vydrzte, hosi! :headbang:
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Rimortis

Příspěvekod Orwin » 18. říjen 2012, 19:47

Tak už jsem za poslední dva týdny nové album také několikrát protočil a musím také uznat, že je to celkem povedené album a ve vodách českéhpower/speedu opravdu špička.
Titulní "Peklo, co říká si svět" je jasná hitovka, hlavně na živé provedení už se teď těším. Ten absolutně jednoduchý riff je prostě tak neuvěřitelně vlezlý, že je to až geniální.

"Hvězdám" mi přijde jako nehorázna vykrádačka sama sebe, jako by hoši jenom změnili text, ale jinak se to hezky poslouchá.
"Pod gilotinou" mě chytla hned na první poslech a troufám si říct, že je to jedna z nejlepších pomalých skladeb, co kdy Rimortis nahráli. Fakt povedené.

Co ovšem moc nedávám, je vytí vlků ve skladbě "Ve smečkách". Proč to tam je? Je to absolutně hrozné, nevkusné, kazí mi to tam dojem z celé skladby. To kluci šlápli trochu vedle(vlastně trochu víc). Tohle už nikdy!
Ke zbytku alba už nějak nevím, co bych napsal. Je to takové extrémně melodické, zpěvné a pokud se někomu líbila předešlá tvorba Rimortis, nadšeně přijme i novinku. Rimortis u mě stále zůstávají jednou z mála(ne li jedinou) českých heavy/speed/power kapel, kterou si semtam rád poslechnu. A naživo nemají v melodických vodách u nás konkurenci, z jejich vystoupení vždy vyzařuje neskutečná energie a upřímnost.

A pokud by měl někdo zájem, tak zítra zahrajou RIMORTIS, PORTA INFERI, PERSONAL SIGNET a IRON ARMY v Bělotíně(u Hranic) za lidových 70kč, já tam budu :D
Skrytý obsah
Obrázek
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Rimortis

Příspěvekod adrian » 18. říjen 2012, 19:53

Moje uneseni z teto placky pomerne rychle opadlo pote, co jsem se dostal k albu Hysteria - Zeptal jsem se Krista. To je bomba :rocken:
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Rimortis

Příspěvekod Orwin » 18. říjen 2012, 20:00

Hysteria je taky dobrá. "Zeptal jsem se Krista" jsem docela dost poslouchal minulý rok(možná i předminulý :D ), kdy jsem je i několikrát viděl živě a taky dobrý. Jenže odešel zpěvák, přišla zpěvačka a od té doby už jejich směřování nesleduju. Jejich hudba se zpěvačkou včele mě naživo už nějak nebavila.
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Rimortis

Příspěvekod adrian » 18. říjen 2012, 20:06

Tak ona uz taky odesla 8-) Je to skoda, takhle dobrych zpevaku po ceskych podiich fakt moc nebeha ...
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Rimortis

Příspěvekod tersas » 22. říjen 2012, 20:25

Tak jsem si 2x přehrál Rimortis "Peklo, co říká si svět" a dvakrát zde zmiňovanou kapelu Hysteria "Zeptal jsem se Krista" a musím říc, že tyto 2 placky jsou obě super. Díky, že jste mi připoměli existenci těchto alb. Fakt nevím, která kapela je lepší. Možná, o malej kousek, možná o kousíček, u mě lehce vítězí Histeria. Když už jsme u těch Rimortis, tak kromě zde zmiňované písně "Peklo, co rika si svet" a chytlavého riffu, je další super písnička "Útěk do nikam". Hodlám na těhlech deskách "ujíždět" i v následujících dnech. :rocken:
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Rimortis

Příspěvekod Orwin » 22. říjen 2012, 20:49

Já jsem radši v pátek na ten koncert v Bělotíně neměl chodit, díky němu u mě totiž Rimortis propadli někam hodně hluboko a beru zpět všechna svá slova o upřímnosti kapely. O co jde?
Asi málokdo by čekal na vesnickém koncertě za 70kč krystalicky čistý zvuk, jenom ortodoxní fans a kapela samotná mají asi jiné mínění. Když se jim onoho krystalicky čistého zvuku nedostalo, tak se prostě kapela(hlavně Vašek) nasrala a přesto nejel vlak. Zkrátili setlist, předvedli na pódiu úchvatné divadlo ala největší stars :facepalm: a nakonec nepřidali ani skladbu navíc a to i potom, co si je fanoušci v sále asi 15 minut vyřvávali.
Tohle fakt ne, zatím toho Rimortis opravdu nedokázali tolik, aby si mohli takové chování dovolit. Tohle nežeru ani slavným kapelám, natož tak jim...
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Rimortis

Příspěvekod adrian » 22. říjen 2012, 21:17

Tak to je hnus, at jdou do prdele :viking:
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Rimortis

Příspěvekod Garion » 3. červen 2014, 10:43

Včera mě kamarád na tuhle smečku pěl samej chvalozpěv a že určitě musím jít 8.11. do Lampy, kam přijedou hrát s místními Interitus, tak jsem mu slíbil, že půjdu. Přitom ten můj kámoš je docela blekař a grinder, tak nevim, co ho na tomhle uchvátilo. Helloween ani Stratovarius nikdy neposlouchal, ale už koupil asi dvě jejich CD a odznáček a samolepky :) Tak to asi zkusím. Na jůtubku jsem zatím slyšel ty nade mnou postované songy a není to špatný, mohlo by se mi to hodit v mých občasných hevy/speed obdobích, který na mě semtam lezou :)

Mimochodem, to logo mají teda pekelný, skoro mě to odrazuje :/ Bych jim snad zdarma namaloval nějaký důstojnější :/
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Předchozí

Zpět na Power/Speed Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků