Lacrimosa

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Lacrimosa

Příspěvekod Humr » 14. srpen 2012, 13:01

Přesně, když jsem uviděl Czech Republic zděsil jsem se, že koncert nebude. Co se týče toho rozdělení koncertu na dvě části, vůbec bych se nedivil kdyby v jedné půlce zahráli komplet nový album a v té druhé ostatní písničky. Taky mě napadá že to, že hrají bez předkapely znamená, že ten "special guest" bude asi někdo z hostů, co se objeví na albu (Mile Petrozza a bubeník Accept, nevzpomenu se na jméno).
Uživatelský avatar
Humr
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Uherčice
Příspěvky: 309
Registrován: 24. červen 2009, 14:54

Re: Lacrimosa

Příspěvekod vampire99 » 14. srpen 2012, 20:44

Tady je první uniklý song z nového alba: http://www.youtube.com/watch?v=GP5Qhgx7wuw
Jinak samozřejmě na Lacrimosu jedu, doufám že zahrají staré pecky jako Seele in Not nebo Kabinett der Sinne (a Der letzte Hilfeschrei by taky neuškodil)
vampire99
Novicius
Novicius
 
Příspěvky: 9
Registrován: 11. únor 2010, 16:13

Re: Lacrimosa

Příspěvekod Humr » 25. srpen 2012, 12:49

Tak, venku je další písnička, tentokrát titulní "Revolution" Mě se docela líbí (teda aspoň to co slyším, zvuk všech nahrávek na youtube je dost bídnej), temnější začátek a v jednom místě dokonce nefalšovanej growl. Jediný, co mi trochu vadí je, že pasáž zhruba od 4:10 zní hodně jako něco, co už nahráli dřív (něco z Lichtgestaltu, buď Kelch der Liebe nebo Letzte Ausfahrt Leben).
Mimo to rozjeli docela zajímavou soutěž o 2 podepsaný alba a trička (tady je info).
Uživatelský avatar
Humr
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Uherčice
Příspěvky: 309
Registrován: 24. červen 2009, 14:54

Lacrimosa koncem září v pražském Rock Café!

Příspěvekod Metallum [Bot] » 2. září 2012, 10:24

Lacrimosa koncem září v pražském Rock Café!
Nový článek na portálu:
http://www.metallum.cz/tiskove-zpravy/lacrimosa-koncem-zari-v-prazskem-rock-cafe/
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Re: Lacrimosa

Příspěvekod poostmen » 7. září 2012, 21:04

Uživatelský avatar
poostmen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 362
Registrován: 2. říjen 2009, 20:32

Re: Lacrimosa

Příspěvekod Humr » 25. září 2012, 19:48

Koncert se blíží (už jenom dva dny) a první tři z turné už jsou odehraný, přičemž z prvního je venku setlist. Asi bych se nezlobil kdyby i pražskej setlist vypadal nějak takhle. A prayer for your heart a Apart bych asi teda vyměnil za něco jinýho, za Anne třeba Turning point, ze starších mi tam určitě chybí Bresso a třeba ještě Kelch der Liebe z Lichtgestaltu. No nic, těším se a jsem zvědavej.
Uživatelský avatar
Humr
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Uherčice
Příspěvky: 309
Registrován: 24. červen 2009, 14:54

Lacrimosa - 28.9.2012

Příspěvekod Metallum [Bot] » 2. říjen 2012, 22:43

Lacrimosa - 28.9.2012
Nový článek na portálu:
http://www.metallum.cz/reportaze/lacrimosa-praha-rock-cafe-28-9-2012/
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Re: Lacrimosa

Příspěvekod Ježura » 3. říjen 2012, 12:11

Já bych snad jenom dodal link na svou recenzi Revolution:

http://sicmaggot.blog.cz/1210/lacrimosa-revolution

Jinak Luku, koukám že jsme v reportech oba nakonec vypustili odstaveček o tom pračůrákovi :D
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Lacrimosa

Příspěvekod Humr » 3. říjen 2012, 18:57

Nechci rýpat, ale v reportu má Luk faktickou chybu: Feuer není z Lichtgestalt, ale ze Sehnsuchtu.
Co se koncertu týče tak spokojenost. První půlka byla fajn a druhá úžasná. Zvlášť atmosféra ke konci a při přídavku, super. Co mě mrzelo, že vynechali některý písničky, co jinde hráli (Halt Mich, Lichtgestalt, Der Morgen Danach a Weil Du Hilfe Brauchst). A taky teda to, že jsem v obou půlkách vystoupení vychytal místo odkud jsem neviděl na Tila za klavírem ale to je moje chyba.
btw. koho myslíš tím pračůrákem? :D
Uživatelský avatar
Humr
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Uherčice
Příspěvky: 309
Registrován: 24. červen 2009, 14:54

Re: Lacrimosa

Příspěvekod Ježura » 3. říjen 2012, 19:16

Taková docela známa figurka, která je na každým druhým koncertě. Byl asi uprostřed, dost vepředu, celou dobu něco pokřikoval a na konci si zařval něco do mikrofonu (A Copycat, jak očekával Tilo, to nebylo ani omylem). Na kterýmkoli koncertě jsem ho viděl, tak se choval, jako by mu to tam patřilo i s kapelama a ke svýmu okolí je naprosto bezohlednej. Třeba tady vystrnadil z dobrýho místa kámošku, kterou přestalo bavit nechat se od něj mlátit loktama do hlavy (pochybuju, že si toho vůbec všimnul). Je to takovej nařáchlej blonďák metr devadesát, původem Rusák. určitě víš, o kom je řeč, protože kamkoli se vrtne, tam se projevuje strašně nahlas. Jinak je to ten samej d****t, kterýho jsem zjebal v reportu z brněnskejch Blind Guardian a kterej chtěl na loňskejch Phantoms zmlátit Oskara za to, že po něm někdo hodil tři hranolky.

Fuj to je epos :-D Ale fakt toho vola nemám rád...
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Lacrimosa

Příspěvekod Humr » 3. říjen 2012, 19:28

Jo toho Rusáka si pamatuju, naštěstí jsem byl dost daleko na to, aby na mě mohl mít nějakej fyzickej vliv ale to pořvávání si pamatuju. Do mikrofonu zařval "Anna Nurmi" a pak ještě pro jistotu Krasnodar :D A jestli se takle projevuje všude kam jde :facepalm:
Uživatelský avatar
Humr
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Uherčice
Příspěvky: 309
Registrován: 24. červen 2009, 14:54

Re: Lacrimosa

Příspěvekod Ježura » 3. říjen 2012, 19:38

Všude. Přesvědčil jsem se mnohem víckrát, než by mi bylo milý.
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Lacrimosa

Příspěvekod LukArcher » 4. říjen 2012, 11:59

Ježura píše:Já bych snad jenom dodal link na svou recenzi Revolution: http://sicmaggot.blog.cz/1210/lacrimosa-revolution


Super recenze, souhlas třeba s tím, že Refugium mi na desce hodně nesedí, ale naživo byla opravdu perfektní.
Jsem zvědav co řekneš na ostatní starší desky. Pokud se ti tak líbila Revolution tak starší tě určitě zaujmou ještě víc.

Humr píše:Nechci rýpat, ale v reportu má Luk faktickou chybu: Feuer není z Lichtgestalt, ale ze Sehnsuchtu.


Rýpnutí mi nevadí, naopak díky - a kor když jde o takovouhle chybku za kterou se omlouvám, už jsem to opravil. Takhle to dopadá, když člověk píše hlavně z hlavy a nekontroluje si to :roll: Na Sehnsucht vždycky zapomínám a mám je pořád v hlavě spolu s mojí oblíbenou Lichtgestalt spojené. :facepalm: jinak Halt Mich, Der Morgen Danach a hlavně Lichtgestalt jsem čekal taky ale nedočkal jsem se, je to škoda.

Jinak toho "milého a tichého člověka" sem radši vynechal i když jsem o něm původně měl zmínku. Asi nejvíc urážející bylo, když uprostřed toho když Tilo vysvětloval koncepci tour tak na něj zařval "ztichni a hraj" to sem se cítil opravu trapně.
Obrázek
Uživatelský avatar
LukArcher
Metallum Manažer
Metallum Manažer
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Amsterdam, NL
Příspěvky: 573
Registrován: 24. leden 2008, 21:45

Re: Lacrimosa

Příspěvekod Ježura » 4. říjen 2012, 12:07

Dík, určitě se po nich podívám.
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Lacrimosa

Příspěvekod Humr » 4. říjen 2012, 19:01

Pokuds to ještě neudělal, tak rozhodně doporučuju sehnat trojku Stille - Elodia - Fassade. Asi nejlepší věci, co Tilo napsal a Elodia je moje nejoblíbenější album vůbec. Lichtgestalt je pro mě kousek za těmahle, je to výborný album ale přijde mi, že oproti těm výše zmiňovaným mu něco chybí a závěrečná Hohelied der Liebe mě vůbec nebaví, i když skladby 10 min+ jinak Lacrimosa umí.

LukArcher píše:Jinak toho "milého a tichého člověka" sem radši vynechal i když jsem o něm původně měl zmínku. Asi nejvíc urážející bylo, když uprostřed toho když Tilo vysvětloval koncepci tour tak na něj zařval "ztichni a hraj" to sem se cítil opravu trapně.

Doufám že se on cítil trapně, jak jásal když Tilo oznámil, že už bude konec. Beztak ani nevěděl o čem Tilo mluví, dokud ho neobvinil, že se na konec už těší :facepalm:
Uživatelský avatar
Humr
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Uherčice
Příspěvky: 309
Registrován: 24. červen 2009, 14:54

Re: Lacrimosa

Příspěvekod poostmen » 29. prosinec 2012, 20:38

Uživatelský avatar
poostmen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 362
Registrován: 2. říjen 2009, 20:32

Předchozí

Zpět na Gothic Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron