Stránka 1 z 1

Irminsul

PříspěvekNapsal: 9. srpen 2009, 11:06
od sheVcza
Obrázek
Obrázek

Země: Švédsko Obrázek
Rok založení: 2005
Styl: Folk/Pagan/Epic Metal
Texty: skandinávská historie a kulturaKapela byla založena roku 2005 čtyřmi hudebníky jménem Robin, Guzten, Jonas a Josef. Robin s Guztenem v té době již pracovali na hudební tvorbě a měli hotovou píseň "Svikaren", která se hned objevila na prvním demu "Vinterskalder" vydaném v roce 2006. Kytarista Josef musel bohužel kvůli časovým problémům po šesti měsících opustit Irminsul, a kapela se stala triem. To je ale nezastavilo, a pokračovali dále - vydali dvě dema, jedno již výše zmíněné "Vinterskalder" (2006) a druhé neslo název "Urberg" (2007). Po té si ale uvědomili, že bude potřeba sehnat dalšího člena - mnoho hudebníků se přhlásilo (kytaristé, houslisté, klávesáci,...), aby mohli hrát s Irminsul, ale nikdo z těchto pánů a dam nebyl nabrán do kapely. Až v létě roku 2007 se do kapely přidal kytarista Giulio "Julle" Laurenzi. V této sestavě nahráli debutovou desku "Irminsul", který vyšla v roce 2009. Hudba Irminsul je nejčastěji popisovaná jako Folk/Pagan Metal plný melodií a epických pocitů. Veškeré texty písní jsou napsány v jejich rodné švédštině a jsou převážně o skandinávské historii a kultuře.

[center]
Členové
 • Robin Lövenhamn - Zpěv, kytara
 • Jonas Persson - Bicí
 • Patric 'Guzten' Gustafsson - Baskytara
 • Giulio 'Julle' Laurenzi - Kytara

  Studio členové:
 • Ida Gudmundson - Housle
 • Linda Fagerberg - Ženské vokály
Odkazy
Diskografie
  Vinterskalder (Demo, 2006)
  Urberg (Demo, 2007)
 • Irminsul (2009)
  Obrázek

Hudební ukázky

Midvinterblot


Vakaren


Vigridslätt
[/spoiler]

Re: Irminsul

PříspěvekNapsal: 9. srpen 2009, 19:56
od Flash
Další věc od tebe co se mí líbí :-) Trošku mi to připomíná Vintersong, jen je to přímočařejší a bez té avantgardy. Hudba veselá, dá se říct škočná (aspoň ta první ukázka) a není to taková ta epická slátanina - nakoupíme ;)

Re: Irminsul

PříspěvekNapsal: 9. srpen 2009, 20:02
od Suffocation
Vintersorg? no nevim :) ... a epická slátanina to sice není, ale zato je to velice ... nevim, připomíná mi to Alestorm v pagan kabátku, takový plytký, ale na pár poslechů, proč ne ... :)

Re: Irminsul

PříspěvekNapsal: 9. srpen 2009, 20:17
od Flash
Suffo: Alestorm? Omg, to snad nee :D Srovnávat to s tímhle je urážka Irminsul.