Equilibrium

Moderátor: sheVcza

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Equilibrium

Příspěvekod Andrew_Deer » 27. červenec 2014, 23:48

Přes jakou míru?
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: Equilibrium

Příspěvekod Svářeč » 27. červenec 2014, 23:54

Přes míru kýče? Nemohu si pomoci, ale ty klávesy mi tam evokují nějakou letní tancovačku na jadranu :mrgreen: Ale ani tak to zas tak strašný není. Já bych tomu albu dal tak 6,5 z deseti.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Equilibrium

Příspěvekod Prdovous » 28. červenec 2014, 0:25

Hele, já třeba ve Wirtshaus Gaudi moc nadhledu fakt neslyšim. Třeba Trollfest, Finntroll, Gloryhammer a takový věci, ok, tohle mi nanejvýš zvedne mandle, ale rozhodně nepobaví. Jediný, co tomu fakt nemůžu upřít je, že to je chytlavý jak sviňa, v tomhle případě k mojí smůle, takže jsem měl fakt problém to vyhnat z hlavy. Jinak celkově mi to přijde hrozně přeumělkovaný, tu epičnost tomu prostě nevěřim.
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

Re: Equilibrium

Příspěvekod Svářeč » 28. červenec 2014, 0:43

Vždyť se stačí podívat na klip a přeložit si text :)

Jinak nějak si nedovedu představit, co všichni myslí tím, že tu epičnost tomu "nevěří" :) Epické to buď je nebo není, nevím, co je na tom k uvěření. Mě se právě Waldschrein, Karawane nebo Apokalypse, které mi přijdou nejpompéznější, fakt hodně líbí.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Equilibrium

Příspěvekod Garion » 28. červenec 2014, 7:57

Tak nějak souhlasím se Svářečem. Epické to album je, a to že celkem dost. Neshledávám v tom nějaký kalkul či komerčnost a jestli takhle hrajou už několik let, tak bych se tomu nedivil. A maličko pány ze Sicmagotu podezírám, že kdyby tohle album vyšlo před třemi čtyřmi lety, že by dostalo úplně jiné hodnocení :) Ale chápu, člověk se vyvíjí (i hudebně) a pokud poslouchá klenoty a najednou na něj vybafne tahle erteple, tak se to hodnotí asi jinak.

Za sebe bych albu tak nízké hodnocení nedával, mě to celkem oslovilo a místo v playlistu si to u mě najde zcela určitě. Ne v době, kdy muziku poslouchám nejradši, ale přes den proč ne? Navíc to má u mě plus za nostalgickou připomínku mých dávných oblíbenců BalSagoth ;)
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Equilibrium

Příspěvekod Prdovous » 28. červenec 2014, 9:17

Hele, upřímně řečeno jsem na texty nekoukal, německy umim velký kulový a nemyslim, že bych byl z google translatoru moudřejší o něco víc. A co myslim tim, že tomu "nevěřim"? Asi takhle, já si pod epickou hudbou představim něco, co mě uzemní nejenom hudebně, ale má to v sobě něco víc, nese to s sebou silný emoce a tak. Mě na Erdentemepel chybí v podstatě jakákoliv výpravnost, nezanechalo to ve mě žádnej emocionální otisk, jako já nevim, třeba Saor, Primordial, Bathory, Summoning a další jména. Našel jsem v tom téměř jen tu hudební stránku, ale pod ní nic, nic co by nějak vzbuzovalo emoce, zvedalo chlupy na zátylku nebo mě nedej bože jakkoliv přesáhlo. A ani z tý hudby toho ve mě moc nezůstalo, a že jsem tomu albu dal minimálně takovejch patnáct, dvacet poslechů. Oproti třeba Sagas, ze kterýho si na některý melodie vzpomenu do dneška, to je docela bída, mi přijde. Proto si stojim za tim, že tahle deska je z větší části jen zlatá slupka, pod kterou toho není moc co objevovat, a to neni uplně to, co si pod epičností představuju.
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

Re: Equilibrium

Příspěvekod Svářeč » 28. červenec 2014, 10:40

Ok, takhle to chápu. No je fakt, že ve mě ta hudba taky nějaké emoce moc nevyvolává, ale to od ní nechci :) Takže pokud to bereš takhle, tak to nízké hodnocení chápu trochu víc, i když známky jako 2,5 nebo 3 co tam padají mi pořád přijdou trochu přehnané.

Jinak trochu OT, ale když si to na googlu dáš z němčiny do angličtiny, dá se to z toho pochopit. Do češtiny většinou vyjdou hovadiny.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Equilibrium

Příspěvekod Ahurmen » 28. červenec 2014, 12:41

Mě se to album teda líbí, ale beru to spíš jako takovou veselou hudbu jak od Korpiklaanů, nečekám od toho nic moc epickýho. Textům teda vůbec nerozumím když neumím německy, ale celkově ta hudba ve mě vyvolává skvělý pocity. Na loňském Heidenfestu bych řekl, že Equilibrium na živo strčilo do kapsy i Turisas a Ensiferum, prostě na živo nemá Eq chybu a věřím, že stejně tomu bude i s tímhle albem při živém vystoupení.
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: Equilibrium

Příspěvekod Kazi » 28. červenec 2014, 15:05

To nové album není špatně..mě se líbí :) když jsem je viděl někdy v roce 2008 na koncertě,tak to bylo taky dobré :D
Je jasné,že ne každému se to bude líbit..to je normální :) a ty hodnocení...to už ani neberu moc vážně :D každému se líbí něco jiného a jeden dá 2 z 10 a druhý třeba 9 z 10 ..a řídit se tím,tak bych neposlouchal skoro nic.. :lol:
Uživatelský avatar
Kazi
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 396
Registrován: 17. červenec 2014, 14:06

Re: Equilibrium

Příspěvekod Zero » 28. červenec 2014, 17:44

Možná ze mě mluví nostalgie, protože první dvě desky jsem slyšel, když jsem ujížděl na folk metalu, ale přijde mi, že ty další dvě jsou zkrátka o dost horší. Snaha o epičnost tam jde slyšet, ale z mého pohledu je nepovedená. Jsou to zkrátka klávesy hrající epické melodie na pozadí nepříliš zajímavých kytarových riffů. Oproti třeba takovým Turisas, kteří podle mě se Stand up and fight předvedli, jak má epická deska vypadat.

Chápu, že fanoušky to může pořád bavit, ale podle mě to s nástupem nového zpěváka (ne že by to byla jenom jeho vina) ztratilo kvalitu.
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Equilibrium

Příspěvekod tersas » 9. srpen 2015, 15:46

Jen Majura baskytaristka kapely Equilibrium bude zároveň hrát jako kytaristka v kapele Evanescence. Jen Majura je nadaná hráčka, i když v kapele hraje "jenom" na basu, tak její hlavní nástroj je především kytara. A vzhledem k tomu, že Evanescence moc nekoncertuje, tak by to mohla skloubit, a hrát v obou kapelách naráz.

Vyjádření kapely Evanescence s jejich facebooku:
We have big news to share. After 2 albums, countless adventures around the world and on the stage, Terry’s time with Evanescence has come to an end. As difficult as that is, we stand unified knowing it’s the right thing for all of us. We will ALWAYS love you, Terry, and wish you all the happiness, health, and love in the world! Now for the exciting part of this announcement: Ladies and gentlemen, meet Jen Majura.
Skrytý obsah
Obrázek


A info od kapely Equilibrium taktéž s facebooku:
Wow, these are big news! Our bass player Jen Majura Official is from now on also playing guitar at Evanescence. The whole Equi crew says congratulation Jen!
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Equilibrium

Příspěvekod Jura3 » 13. srpen 2016, 15:41

Nové album je venku, co na něj říkáte? Já myslím, že by si mohli hráči klidně vytvořit vlastní škatulku "Epic metal" :headbang: .
Jura3
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 271
Registrován: 15. červenec 2013, 11:50

Re: Equilibrium

Příspěvekod Ingvar » 15. srpen 2016, 14:23

Mám za sebou 2 poslechy a album mě moc neoslovilo. První 4 písně jsou fajn melodické, místy kýčovité, ale tady si myslím není na co stěžovat, Equilibrium takové bylo vždycky, dobře se to poslouchá. Ale pak příjde Born to be Epic s tím retardovaným "dropem" nebo breakdownem nebo co to sakra má být :facepalm: . U Wirtshaus Gaudi z minulé desky ta blbost dělala pozitivní dojem. Tady to na mě moc nefunguje a píseň mě díky tomu vyloženě sere. Po tomhle zlomu následuje vatovitější materiál, ničím výrazněji zajímavý. Předešlá deska byla o dost lepší.
Z Temelína roste hřib.
Překrásnou má výtrusnici.
Nikdo se však neusmívá.
My jsme totiž Úderníci!
Uživatelský avatar
Ingvar
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Praha
Příspěvky: 296
Registrován: 1. leden 2011, 14:37

Re: Equilibrium

Příspěvekod Kazi » 15. srpen 2016, 14:32

První desky mě baví mnohem více než tohle :) Jo Born to be Epic...hlavně ten klip...to je něco tak kýčovitého :lol:
Uživatelský avatar
Kazi
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 396
Registrován: 17. červenec 2014, 14:06

Re: Equilibrium

Příspěvekod Jura3 » 16. srpen 2016, 19:53

Mně zase přijde druhá polovina alba mnohem lepší než ta první (krom intra). Třeba závěrečná Eternal Destination je nádherná. Na Born to be Epic se shodneme, asi nejslabší kousek.
Jura3
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 271
Registrován: 15. červenec 2013, 11:50

Re: Equilibrium

Příspěvekod Prdovous » 20. srpen 2016, 11:28

Wirthaus Gaudi je sice otravná pi**, ale ve spojení s klipem to je aspoň trochu vtipný. Na Born to be Epic jsem jen koukal a říkal jsem si, že by měli změnit dealera, protože to nefunguje ani v nadsázce, natož jakkoliv jinak :D
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

Re: Equilibrium

Příspěvekod Andrew_Deer » 20. srpen 2016, 16:35

Mě to teda vůbec nebaví... to mě dost sere, že to je prostě pruda, hraje si to na epičnost, zvuk nezajímavej, tuny samplů na bubnech, přečištěný to je, prostě nuda. To neni to Equilibrium, který mě oslovilo s Unbesiegt.... A když já říkám, že Equilibrium je špatný... tyvole, to je konec blízko.
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: Equilibrium

Příspěvekod Jura3 » 21. srpen 2016, 2:01

No to asi posloucháme každý jinou desku. Třeba taková Eternal Destination má blízko k Widars Hallen z debutu. Unbesiegt je píseň, která se nepodobá snad ničemu z jejich tvorby, spíš mi evokuje atmosféru nějaké Dalmácie na Jadranu (a to mám tu píseň moc rád). Úvodní Sehnsucht ten epický zvuk má, nevím dle čeho poznáte, že si na to jen hraje. Lze ji přirovnat třeba k Prolog auf Erden, prostě typičtí Equilibrium. Snad opravdu jenom ta Born to be Epic se fakt nevyvedla no.
Jura3
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 271
Registrován: 15. červenec 2013, 11:50

Re: Equilibrium

Příspěvekod gerhart » 15. prosinec 2018, 22:39

Naposledy upravil gerhart dne 12. březen 2021, 2:54, celkově upraveno 1
gerhart
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Košice
Příspěvky: 62
Registrován: 3. červen 2017, 21:12

Re: Equilibrium

Příspěvekod dronda » 25. srpen 2019, 15:26

Nikdy jsem Equilibrium pořádně neposlouchal, ale tohle zní dost nasraně. Změnili tak moc styl?

Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

PředchozíDalší

Zpět na Folk/Pagan/Viking Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron