Cruadalach

Moderátor: sheVcza

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Cruadalach

Příspěvekod Algis » 25. únor 2011, 11:54

Vypočul som to a rovno vymazal, pre mňa sú tie spevy nepočúvatelné, afektované, falošné... Hudba ma nudím nechápem fakt čo na tom všetci vidia.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Cruadalach

Příspěvekod TeraDeath » 10. duben 2011, 11:13

Moc dobrá kapela a jejich předělávka Zlatovlásky nená chybu :D
Zakalíme vodu!
TeraDeath
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 29
Příspěvky: 52
Registrován: 27. březen 2010, 19:32

Re: Cruadalach

Příspěvekod ewenica » 14. říjen 2011, 0:44

Kdo má zájem přijít a uzřít v akci Cruadalach na jednom koncertě s výborným západoevropským line-upem, bude možnost ve středu 16.listopadu (den před státním svátkem) v pražském klubu Exit-us (http://www.exitchmelnice.cz) společně se Suidakrou, Waylander, XIV Dark Centuries, Odroerir a Chain of Dogs. Akci pořádá německá agentura Black Bards ve spolupráci s RockPro.cz. Event k akci zde: http://www.facebook.com/event.php?eid=160799914010932
ewenica
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 44
Registrován: 23. říjen 2010, 20:27

Re: Cruadalach

Příspěvekod Orwin » 29. říjen 2011, 16:06

Tak nové album "Lead-Not Follow" už je doma. No neberte to za lidových 180,- Po prvním poslechu můžu říct jen, že není možná tak chytlavé jako EP, ale najdou se tam zajímavé momenty. Největší síla alba se podle mě opět ukrýva v česky zpívaných skladbách, které jsou na albu všudyvšeho tři. Plus pro někoho může být i změna hlavního vokálu, už nečekejte tak afektovaný zpěv, jaký byl na EP, tady se objevuje minimálně. Opět dílko, které nemá na tuzemské scéně konkurenci, zatím.
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Cruadalach

Příspěvekod Ellrohir » 29. říjen 2011, 16:51

beru to, řekni, kde se dá koupit jinde než při osobní návštěvě koncertu? (a vysolení dalších dvou stovek za vstup :D )
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Cruadalach

Příspěvekod Orwin » 29. říjen 2011, 16:54

Od pondělí se bude dat koupit přes Metalgate. Jinak si myslím, že v Práglu by jsi neměl problém se domluvit přímo s někým z kapely, kdo by ti to přímo prodal ;)
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Cruadalach

Příspěvekod Ellrohir » 29. říjen 2011, 17:39

tak to můžu taky zkusit, ale jen aby to pak nedopadlo, jako když jsem se dlouze vybavoval po ICQ se Sinnerealem z Panychidy ohledně nějakých starších dem, co nabízeli na stránkách...pak nějakou dobu ticho, tak jsem se připomněl, on se omluvil a řek, že to teda už pošle a od tý doby zase nic...
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Cruadalach

Příspěvekod Job » 29. říjen 2011, 17:58

Orwin - "Největší síla alba se podle mě opět ukrýva v česky zpívaných skladbách, které jsou na albu všudyvšeho tři."

A přesně proto nesnáším český metáál.. EP se mi líbilo, ale prostě tu ingliš všude.. Ani SSOGE nemůžu. Díky bohům za Žrec. :?
Ale zkusím a náležitě zkritizuju 8-)
Cokoli dá ti osud, to snášej, a zvítězíš nad ním (QUIDQUID ERIT, SUPERANDA OMNIS FORTUNA FERENDO EST) - Vergilius
Skrytý obsah
Šmírovat je neslušné !!
Uživatelský avatar
Job
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Pašovice (u Uherského Brodu)
Příspěvky: 444
Registrován: 18. leden 2011, 19:06

Re: Cruadalach

Příspěvekod Ellrohir » 29. říjen 2011, 18:30

Job píše:A přesně proto nesnáším český metáál..


nechápu, co to s tím má společnýho...českejch kapel zpívajících česky je dost a jestli je neznáš, tak seš ignorant ty

ale jinak jsem první na řadě kdo kritizuje český zpěváky, který zkoušej angličtinu, ale nemaj na to...a Radalfa zrovna zvlášť :D
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Cruadalach

Příspěvekod Job » 29. říjen 2011, 18:47

Ellrohir: Netahej sem žádný underground, já myslím ty řadící se na vyšší příčky, kdy skoro každý opěvuje SSOGE, Cales atd. Mě se to prostě vůbec nelíbí, na 5 anglických písniček je 1 česká, a takových je dost a Žrec a Vesna to nevytrhnou. A abys to teda ješte líp pochopil, myslím folkové. :offtopic:
Cokoli dá ti osud, to snášej, a zvítězíš nad ním (QUIDQUID ERIT, SUPERANDA OMNIS FORTUNA FERENDO EST) - Vergilius
Skrytý obsah
Šmírovat je neslušné !!
Uživatelský avatar
Job
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Pašovice (u Uherského Brodu)
Příspěvky: 444
Registrován: 18. leden 2011, 19:06

Re: Cruadalach

Příspěvekod Ellrohir » 29. říjen 2011, 19:32

Trollech nic? :P

ale ok, opravdu jsem nepochopil z kontextu, že myslíš "český FOLK metal"...protože zvlášť v hevíku je těch česky hrajících kapel dost a i docela známejch a kvalitních ;)
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Cruadalach

Příspěvekod Orwin » 29. říjen 2011, 19:42

U Cruadalach se to má s českýma textama momentálně tak, že mají podepsanou smlouvu a ta jim přímo určuje kolik skladeb mají mít anglicky a kolik česky. Holt platba za to, že budou mít desku vydanou i v zahraničí. Takhle mi to alespoň teda včera bylo interpretováno. Já su taky rovněž rád za každkou kapelu, která má alespoň pár skladeb vždycky v češtině(nemusí to být celé album). Takových kapel je u nás ve všech metalových žánrech aspoň několik. Zajímavé je spíše to, že třeba na Slovensku sahá k angličtině daleko méně folk/paganových skupin. Těžko říct, čím to je, ale to už by bylo do jiného topicu.
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Cruadalach

Příspěvekod Ellrohir » 29. říjen 2011, 20:03

no ale oni to cpali už do svejch předchozích děl...pochybuju že od nich stejnou smlouvu vyžadoval Pařát za Agni a nebo když vydávali to úplně první demo, kde byl taky poměr českých a anglických 1:2
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Cruadalach

Příspěvekod Orwin » 29. říjen 2011, 20:12

Prostě u Cruadalach tu angličtinu chápu. Přeci jenom je to jedna z mála českých kapel, která se aktivně prezentuje i v zahraničí. A takové česko-anglické album je v zahraničí určitě lépe stravitelnější než album, které je komplet v češtině. Jinak na tom novém albu je i něco málo chorvatsky, respektive jedna sloka, takže se jedná o česko-anglicko-chorvatské album :D
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Cruadalach

Příspěvekod ewenica » 30. říjen 2011, 17:30

Ahoj, k angličtině bych dodala další důvod - zpěvnost konkrétních melodií našeho textaře (Randála) inspiruje svým charakterem někdy k češtině, někdy k angličtině, a to, že chceme být více otevření světu, je hodně zásadní bod.

Ohledně objednání CD - u nás se lze v pohodě domluvit s kapelou a všechno vyřizujeme během pár dní, takže není problém. Nejlepší je obracet se přes merch na Ondráše, což ale zprostředkuje kdokoliv oslovený. Udělá nám to radost. Nemáme vlastní ofigo e-shop z důvodu zátahu ČOIky na e-shopy kapel. Stáhli jsme to v únoru díky náhodnému včasnému varování těsně předtím (řád několika dní), než ten nudící se parchant začal naprašovat kapelu za kapelou na ČOI, že jejich e-shopy nesplňují zákonné podmínky. Ale jakýkoliv požadavek na merch přesto vyřizujeme.

Jakmile Metalgate upraví a s námi doladí svůj e-shop na náš merch, tak naším oficiálním e-shopem bude e-shop MG a dáme to ve známost.
ewenica
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 44
Registrován: 23. říjen 2010, 20:27

Re: Cruadalach

Příspěvekod radalf(cruadalach) » 30. říjen 2011, 20:07

Orwin píše:U Cruadalach se to má s českýma textama momentálně tak, že mají podepsanou smlouvu a ta jim přímo určuje kolik skladeb mají mít anglicky a kolik česky. Holt platba za to, že budou mít desku vydanou i v zahraničí. Takhle mi to alespoň teda včera bylo interpretováno. Já su taky rovněž rád za každkou kapelu, která má alespoň pár skladeb vždycky v češtině(nemusí to být celé album). Takových kapel je u nás ve všech metalových žánrech aspoň několik. Zajímavé je spíše to, že třeba na Slovensku sahá k angličtině daleko méně folk/paganových skupin. Těžko říct, čím to je, ale to už by bylo do jiného topicu.


(CENZUROVANO Z PRAVNICH DUVODU). Anglické texty na albu tak rozhodně nejsou přáním firmy, ale mě samotného - prostě většinu textů píšu radši v angličině a vyhovuje mi to tak. Samozřejmě je to daný tím, co chceme říct, i jakou skladbu kluci a holky vymyslí. K některým se hodí víc bezesporu čeština, k jiným naopak. Do budoucna to bude s velkou pravděpodobností stejné jako doposud, pokud jde o lyriku - většina věcí anglicky, méně pak česky a sem tam různé jazykové experimenty (jako na Lead - Not Follow chorvatština).

Jinak podepisuju, co říkala Péťa:)
Naposledy upravil radalf(cruadalach) dne 31. říjen 2011, 0:51, celkově upraveno 2
"Success is never final and failure never fatal. It's courage that counts."
Uživatelský avatar
radalf(cruadalach)
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 11
Registrován: 27. listopad 2010, 23:31

Re: Cruadalach

Příspěvekod Orwin » 30. říjen 2011, 20:50

Tak už raději mlčím. Nic nevím, nikdo mi nic neříkal :roll:
Příslib jazykových experimentů do budoucna je pro mě určitě potěšující zprávou. Třeba se jednou dostane i na mnou obdivovanou bretonštinu :)
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Cruadalach

Příspěvekod Prdovous » 16. listopad 2011, 18:25

Tak za chvíli na ně razím na Black Trolls Over Europe - s naposlouchanou poslední deskou, která mě zvedá ze židle a zároveň nutí sednout na prdel. Tohle se jim fakt povedlo :) Na to, jak mě EP nechalo celkem chladným se mi tohle album fakt líbí i na cca desátý až patnáctý poslech, čiže si myslím, že tomu bude tak i nadále :) Melodie parádní, zapatovatelný a zároveň se mi v nich pořád daří nacházet drobný detaily, který to v mých uších posouvají vždycky o kousek dál. Takhle vyváženou desku jsem nečekal (popravdě jsem nečekal vůbec nic, ale to u všeho novýho - není to vůči autorům myšlený nijak zle, jen je to taková moje životní filosofie), je nabitá energií a přitom má i krásně klidný místa (hlavně závěrečná "Promise"). Hodně se mi líbí Living with Pride, Signal Fires... a vůbec, v podstatě celá deska. Pěkná je i nemetalová Bjelanie na mjesec, poslouchá se to pěkně, na druhou stranu mi to při poslechu narušuje celkovou konzistenci a tím i atmosféru alba. Není to špatný song, to fakt ne, jediná výtka vůči němu je, že tam možná působí trochu nepatříčně, ale to už záleží na vkusu. A k vokálu - ať si Radalf klidně neumí zpívat jak chce, na tom albu pěje tak, že tomu nemůžu vytknout vůbec nic :P A to ani angličtině, která mě na EP občas zatáhla za ucho - tady se mi zdá vše v pořádku.
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

Re: Cruadalach

Příspěvekod o.p.a.t » 16. listopad 2011, 18:30

Také už mám za sebou pár poslechů a nemůžu být tak chválící. Pominu to, že deska nepřináší vůbec nic novýho a některé melodie, jako bych někde slyšel, to pořád pro mne není až takový problém. Ale celkově mne deska jednoduše nebaví, některé momenty mi přijdou vyloženě prázdné, chladné.. A hlavně, nevím, zda to je jen můj problém, ale zvuk nahrávky mi přijde dost nevyrovnaný. Ještě to párkrát poslechnu, ale zatím jsem dost skeptický. Ale Radalfův vokál musím také pochválit. ;-)
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Cruadalach

Příspěvekod Orwin » 16. listopad 2011, 18:41

Mě i po několikátem poslechu deska stále baví. Prdovous to vystihl zcela přesně.
Taky se mi zdá, že nová deska je více "doomovější", než byl předchozí počin(Datel se asi činil), rozhodně mi nepřijde, že by se kapela neposunula zase o krok dále. A Morrigan je pro mě jednoznačně top skladbou celého alba a možná snad i nejlepší skladbou této kapely vůbec, ta se opravdu hodně povedla.
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

PředchozíDalší

Zpět na Folk/Pagan/Viking Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník