Bathory

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Bathory

Příspěvekod sheVcza » 26. srpen 2010, 22:19

Já se ten topic chystám předělat. Ale pokud by si to chtěl vzít někdo jiný, není problém. Autorství dostane. :)
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Bathory

Příspěvekod Garion » 27. srpen 2010, 9:12

Já ho klidně předělám, mám o Bathory informací dostatek a přijde mi zbytečné, abys hledal to, co už jsem hledal já a strávil na tom moře času. O autorství mi vůbec nejde, navíc nejsem nijak HTML zdatnej, takže bych ti poslal texty a případný odkazy na obrázky alb a tebe nechám tomu dát patřičnou formu. Akorát to nebude hned, protože budu nějakou dobu mimo a na net se dostanu jen po chvilkách. Na souvislou redakční práci budu mít čas až v neděli večer (možná) nebo od až od příští středy.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Bathory

Příspěvekod sheVcza » 27. srpen 2010, 9:14

Dobře tedy. Bude stačit text, obrázky alb už dohledám na metal-archives a dál si s tím pohraju. :)
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Bathory

Příspěvekod sheVcza » 5. září 2010, 11:45

Tak jsme společně s Garionem kompletně předělali topic tak, jak si zasloužil. :)
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Bathory

Příspěvekod Ježura » 5. září 2010, 12:21

Famózní práce, pánové. Smekám :hi:
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Bathory

Příspěvekod Pest » 5. září 2010, 12:30

Výborné zpracování, hned jsem dostal chuť si Bathory pustit. 8-)
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1201
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Bathory

Příspěvekod The_Nameless » 5. září 2010, 12:41

Jen jste je v textu nemuseli hned dvakrát označit za "trash". Jelikož si to jistě nezaslouží, opravil jsem to. 8-)
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: Bathory

Příspěvekod Médea » 5. září 2010, 12:44

Tak to máš na celém topicu tu největší zásluhu. :lol:
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Bathory

Příspěvekod sheVcza » 5. září 2010, 13:04

The_Nameless píše:Jen jste je v textu nemuseli hned dvakrát označit za "trash". Jelikož si to jistě nezaslouží, opravil jsem to. 8-)

A to jsem to 2x četl, jesli tam není nějaká chyba.. Nu což, díky za opravu. :)
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Bathory

Příspěvekod Garion » 5. září 2010, 18:27

No, myslim, že je topic konečně důstojnej téhle legendy. Díky za skvělou grafiku, ty fotky odnikud neznam.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Bathory

Příspěvekod Flash » 6. září 2010, 19:44

Krásná práce a výsledkem je vymazlený topic ;) :palec:
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Bathory

Příspěvekod Garion » 13. říjen 2010, 20:18

Pro fanoušky Bathory mám skvělou zprávu. V říjnovém vydání časopisu Pařát bude sekce "Galerie zemřelých" věnována právě Thomasu Forsbergovi, alias Quorthonovi. Součástí Pařátu bude i A2 plakát Bathory :headbang:
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Bathory

Příspěvekod Вранакрик » 16. listopad 2010, 14:51

Garion píše:Přesně. A proto vinyly Hammerheart a Twilight už mám :tlesk: Ale memory box mít asi nebudu.


Tak to ti fakt zavidim, ja to videl na zahranicnich labelech, no jeste musim chvili pockat, ale chystam se na to, zvlastni , ze u bathory muzu v podstate vse od blackovych po epicka alba krome asi 2 slabsich alb v discografii. Mam takovy pocit , ze tuto kapelu musi snad povinne milovat kazdy milovnik black ci pagan/viking metalu .)) konec koncu, dala impulz novym kapelam a urcila smer.)) marne premyslim, ktere album je pro me nej ... hammerheart, blood on ice, blood fire death , nordland , Under the Sign of the Black Mark tezko opravdu vybrat .))
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Bathory

Příspěvekod Garion » 16. listopad 2010, 15:16

Jo, kdybych měl volit nej album, tak to bude Twilight. Tam se mi prostě líbí celá deska včetně atmosféry, prostě špica. Ale i když Quorthonovo dílo obdivuji, přesto jsem kritický a alba jako Requiem, Octagon a Destroyers prostě nemusím a nebýt toho, že jsem např. Octagon sehnal za 99,-Kč, tak bych je ani neměl. Jinak nemusím ani ty první dvě desky. Ale ty ostatní desky mám rád všechny. Včetně Quorthonových sólovek.
Ty eLPíčka jsem si kupoval ještě v době, kdy CéDéčka byla v plenkách. Když jsem chtěl kvalitní nahrávku od mých milovaných Bathory, musel jsem do Německa. Z kazet to byl sice správnej andrgraund, ale přeci jen ucho chtělo něco lepšího ;) Mám jen dvě desky - Hammerheart a Twilight. Ještě bych rád vinyl Blood On Ice. Snad někdy bude příležitost a mihne se kolem mě.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Bathory

Příspěvekod Вранакрик » 16. listopad 2010, 15:57

Garion píše:Jo, kdybych měl volit nej album, tak to bude Twilight. Tam se mi prostě líbí celá deska včetně atmosféry, prostě špica. Ale i když Quorthonovo dílo obdivuji, přesto jsem kritický a alba jako Requiem, Octagon a Destroyers prostě nemusím a nebýt toho, že jsem např.


Vidim, ze jsme na tom uplne stejne, toto je prave ta slabsi tvorba u me, no ty alba co sem vypsal, tak ty muzu dokonce, vcetne hudby, atmosfery, textu, Bathory si nejvic vychutnam pekne v zime, to je ta prava atmosfera nacichla pro me severem, k tomu snehu se to vylozene hodi, no Quorthon byl genialni umelec, ono ne nadarmo se rika, ze ti nejlepsi umiraji mladi ... neco na tom asi bude, tezko zjistit, jestli to bylo diky jeho minulosti, ze opustil svet tak brzy. Tu dobu ti docela zavidim, je fakt ze neco z ni je porad i ted, ja si chci taky poridit vinyly hlavne ty alba co sem vypsal , nebo i kazety u nekterych kapel z nostalgie a z ucty, ono to je porad jiny zvuk a ma to sve kouzlo .)) akorat mam pocit , ze kazety Bathory uz nesezenu ..no ja zas nejak nejsem zvykly na ty jeho solovky a ten projekt ci kapelu co mel s pritelkyni, ten goticky Jennie Tebler , nejspis to bude tim , ze Quorthon je pro me proste Bathory.
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Bathory

Příspěvekod Garion » 16. listopad 2010, 18:38

Na originálky kazety se vyprdni, ta ti stejně nevydrží. Já měl kazety téměř vždy jen zkopírovaný z jiný kazety, která byla zkopírovaná atd. Takže tak kvalita byla otřesná, ale u BM to člověk tolik neřešil.
Ta doba byla dobrá, protože se metal vyvíjel a objevoval. To bylo dobrý. Ale dostupnost jak desek a informací, tak peněžní byla mizivá. To se prostě se současností nedá srovnat a já bych to vracet nechtěl.
Sólovky Quorthona nejsou pro ortodoxního blackaře. Já jím nejsem, nejsem ani orodoxní metalista, takže ty jeho kytarovky mě chytly. To samý ten jeho projekt s Jennie. To s metalem nic společnýho nemá, je to jen pro jeho zarytý fanoušky, který jsou schopný pojmout i jeho nemetalový věci. Já muziku rozlišuju na líbí/nelíbí, takže jeho sólovky jsou Líbí, projekt s Jennie jsou Nelíbí. Ale všechny desky Bathory mimo jmenované v posledním mém příspěvku jsou v kolonce "Miluju je" :) a tudíž je vlastním v originální verzi.

Jinakk ta atmosféra u mě není vyloženě spjatá se zimou jako u tebe. Některý songy jo, třeba celá deska BloodOnIce je pro mě vyloženě zimní, ale většinou se ve mně evokuje mlhavá atmosféra podzimu a horských masivů či v případě Hammerheart mlhavého severského mořského pobřeží. Takže bych řekl, že nejvíc si Bathory vychutnám právě v téhle době. I když na to až tak nekoukám a i za parného léta je proženu reprákem.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Bathory

Příspěvekod Вранакрик » 17. listopad 2010, 10:39

Vim ze jsou kazety prekonane, ale to se jednu dobu rikalo i o LP a opak je pravdou , jde o ten charakteristicky zvuk a kdyz jsi mel poprve kazetu, tak je to neco jineho s odstupem casu, no verim s tou dostupnosti a informacemi, na druhou stranu v tom byla ta opravdovost, ze clovek si to shanel a povazoval si to , ted si stahnes cokoliv, protoze muzes ale clovek proste nema k tomu uz vztah, jaky chces mit vztah k necemu , kdyz mas kvantum hudby, tak jsi aspon podporil hudbu, scenu , ja to beru zase z toho undeground hlediska, tim nechcu rict ze nemam mp3, to bych kecal .))

No ja posloucham hodne hudby navzajem si asi odporujici, ze by to ortodoxni fanda neceho, treba metaloveho stylu neprekousl, ale jak rikam Quarthona mam nejvic spojeneho s Bathory, tak si asi poustim Bathory, navic co jsem mel moznost slyset solovky, tak mi to prislo , ze to je takovy prumer, ale je mozne ze se to jen tak me pozdavalo .)) no hlavne na podzim ci v zime posloucham Bathory to nebudu zastirat .)) v tu dobu tu hudbu vnimam uplne jinak a jeste kdyz ctces neco o vikinzich a pustis si treba hammerheart nebo nordland ( ciste jako priklady ) tak to ma neco do sebe, ale to nemam jen s Bathory, to mam u vice kapel z toho stylu, ale starsi alba Bathory ty blackovejsi tak si muzu pustit libovolne .))
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Bathory

Příspěvekod Garion » 13. květen 2011, 15:31

Díky panu Drondovi se ke mně dostala tato informace z redakce Pařátu. Cituji:
Do červnového Pařátu připravujeme rozsáhlý materiál o kultovních Bathory, na kterém se mimo jiné podílel i Quorthonův otec. Prozradí tak mnoho zákulisních informací ze života svého syna. Zdůraznil, že některé z nich dává do médií úplně poprvé. Např. se dočtete, jak to opravdu bylo s prvními koncerty Bathory a hromadu dalších informací. Tyto memoáry vyjdou u příležitosti luxusní sběratelské vinylové edice, které se dostane do prodeje 18. července. Ta bude obsahovat tři doublevinyly zabalené do 48 stránkového bookletu, dále dokonalou kopii picture vinylu "Bathory" z roku 1984, na němž byla kozlí hlava vyvedena ve žluté barvě a velký plakát Bathory.
Co z toho bude v Pařátu jsem teda úplně přesně nepochopil, jestli tam budou ty memoáry kompletní nebo jen část. Myslim si, že tam budou kompletní. Na tu vinylovou edici jsem zvědavej, ale jestli tam budou převánžně raný desky, tak asi na ně prdim. No, uvidim, jak bude vypadat ten 48 stránkovej booklet, ten mě možná přesvědčí.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Bathory

Příspěvekod Oskar999 » 13. květen 2011, 15:48

tady mas rozepsanou tu vinylovou edici http://metal.veruce.cz/info/chystana-al ... t-bathory/
Přísahám věčnou věrnost Umbrtkovi a skartokratickému státnímu zřízení!
Uživatelský avatar
Oskar999
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: od Plzně
Příspěvky: 2419
Registrován: 27. listopad 2007, 23:26

Re: Bathory

Příspěvekod Garion » 13. květen 2011, 16:08

Tož děkuju, ale je to horší, než jsem doufal. Jak může někdo takhle zprasit takovou úžasnou muziku naplácáním jednoho přes druhý dohromady? Epickej pomalej atmosférickej song, za ním hned blacková sypačka se zprdeleným zvukem a hned na to nějakej cover, pak sólovka, Outro zařazený doprostřed strany, na závěr ty pokusy s Jennie Tebler... To už jsem zažil na jejich Jubileum I a II, třetí jsem radši nekupoval, poslouchat se to takhle dohromady nedá. Možná ta story na bookletu bude zajímavá, ale tohle neberu. Raději si seženu předražený původní LP na ebayi než tohle. Tak nějak jsem doufal, že to budou kompletní desky v jednom boxu, jak to udělal teď Slayer. Tomu rozumim. Tomuhle ne.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

PředchozíDalší

Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků