Rage

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Rage

Příspěvekod Fisher » 30. leden 2010, 17:54

Konečně jsem se dostal k poslechu toho nového CD, zatím paráda klasičtí Rage :) .
Uživatelský avatar
Fisher
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 47
Registrován: 26. leden 2010, 16:30

Re: Rage

Příspěvekod russel » 6. únor 2010, 0:04

Zatím sdílím stejný názor. Po ne moc zábavném a dobrém CIS se Rážové opět vracejí k sobě. (Asi jako Gamma Ray například)
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Rage

Příspěvekod Hooya » 8. únor 2010, 2:45

Mně předchozí přišlo docela zábavné (na takových 6 poslechů), bohužel už to fakt znělo dost podobně. K desce se už vůbec nevracím. Tím pádem mám strach z nové desky - pod pojmem "klasičtí Rage" si představím právě "Carved in Stone". To byla klasická deska, možná až moc klasická a mně přijdou tito Rage tak nějak kompozičně vycucaní. :( Radši bych uvítal variaci na první polovinu "Speak of the Dead" po celé délce alba.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Rage

Příspěvekod Fisher » 8. únor 2010, 21:35

Mě se Carved in Stone docela líbilo, ale je pravda že ho nijak moc často neposlouchám. No tak už jsem si ho několikrát přeposlechl to nové CD, ale musím říct že mě docela mrzí že tam není něco zvláštního co se mi na Rage líbí. Přijde mi to CD málo výrazny nevím jak to říct jinak. Nejvíc se mi líbí CD Soundchaser, ale bude to tím že je to první CD co jsem odnich slyšel :) a dost mě uchvátilo Speak of the Dead je parádně propracovany CD a čekal jsem že nové Strings To A Web bude nějak navazovat škoda no, ale i tak se mi to nové CD líbí Rage určitě nezklamali.
Uživatelský avatar
Fisher
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 47
Registrován: 26. leden 2010, 16:30

Re: Rage

Příspěvekod russel » 8. únor 2010, 23:26

Hooya píše:Mně předchozí přišlo docela zábavné (na takových 6 poslechů), bohužel už to fakt znělo dost podobně. K desce se už vůbec nevracím. Tím pádem mám strach z nové desky - pod pojmem "klasičtí Rage" si představím právě "Carved in Stone". To byla klasická deska, možná až moc klasická a mně přijdou tito Rage tak nějak kompozičně vycucaní. :( Radši bych uvítal variaci na první polovinu "Speak of the Dead" po celé délce alba.

CIS mi právě jako klasický RAGE vůbec nepřijde. To album mě vůbec nebavilo a to se mi u žádného jiného alba Rage nestalo. STW slyším návrat zhruba do éry XIII - Ghosts - Welcome To The Other Side a přitom se to víceméně neopakuje, nenudí to, s každým poslechem stále něco nového - prostě typický Rage. Což třeba CIS a druhá půlka tebou vzpomínané SOTD je Rage, který nudí a vykrádá sám sebe...žádné nosné melodie tam nebyly...jenom hevík zahraný z nutnosti
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Rage

Příspěvekod Hooya » 10. únor 2010, 23:29

Klasický = přímočarý/metalový bez symfonických kudrlinek. Navíc v tom fakt cítím Rage někdy okolo alba "Trapped!", tak si já představuji klasických Rage. Zda tě baví, či nebaví, tak to už jiná. :) Každopádně jsi mě docela namlsal, takže se s největší pravděpodobností do novinky vrhnu. Teď si dávám po hodně dlouhé době právě CIS a přijde mi pořád v pohodě.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Rage

Příspěvekod Hooya » 12. únor 2010, 19:26

Jsem zatím u páté písně nové desky a je asi brzo na nějaké soudy, každopádně si nemůžu pomoc - tohle, co mi tu právě hraje je absolutní báseň, skvělé riffy a ty melodie! Jsem úplně nadšením beze sebe, snad jsem něco nezakřikl a zbytek materiálu si udrží tuto kulervoucí kvalitu!
Omlouvám se za tento semenný výstřik, si připadám, jako bych Rage právě objevil... :D
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Rage

Příspěvekod Kain » 20. únor 2010, 17:55

jedno z nejlepších alb Rage, podle mě jen o kousek horší než jejich absolutní vrchol v podobě Trapped. Nečekal jsem od Peavyho, že bude po bezpohlavním albu Carved in Stone schopný napsat tak nosné a melodické věci. Klobouk dolů, tahle deska je skvost. Návrat k powermetalovým kořenům se špetkou progresivity mě potěšil. Na březnový koncert se hodně těším 8-)
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Rage

Příspěvekod Hooya » 20. únor 2010, 18:48

Rage je fakt kapela z nejlepších, v melodických odnožích metalu určitě. Novinka to dokazuje, panečku, vždyť to je jejich už dvacátá (!) fošna a oni stále můžou! Stále jim to šlape bez toho, aby se to nějak vykrádalo. Nemůžu si pomoct, ale já je mám snad furt radši a radši. Fošny mají skoro pokaždé našlapané skvělými písněmi až po okraj a jsou to skladby prakticky neomrzitelné. Ten skladbový mustr je si sice takřka identický, ale když to baví je a mě, tak proč ne.

"Empty Hollow" je totální masterpiece (ó máj fakin gát, ta pasáž 3:00-3:38!!!!)! Skladba, na kterou jsem čekal od fenomenální "No Regrets". Celá deska je povedená, možná mě to od desáté skladby už tak nebaví, jako do desáté skladby (to je dané beztak geniálitou zmíněné "Empty Hollow"), ale stále je to nadprůměr jako kráva.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Rage

Příspěvekod russel » 20. únor 2010, 19:47

Vidiš, já ti říkal, že se bude líbit :)
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Rage

Příspěvekod Flash » 4. březen 2010, 19:29

Hooya píše:Rage je fakt kapela z nejlepších, v melodických odnožích metalu určitě. Novinka to dokazuje, panečku, vždyť to je jejich už dvacátá (!) fošna a oni stále můžou! Stále jim to šlape bez toho, aby se to nějak vykrádalo. Nemůžu si pomoct, ale já je mám snad furt radši a radši. Fošny mají skoro pokaždé našlapané skvělými písněmi až po okraj a jsou to skladby prakticky neomrzitelné. Ten skladbový mustr je si sice takřka identický, ale když to baví je a mě, tak proč ne.

"Empty Hollow" je totální masterpiece (ó máj fakin gát, ta pasáž 3:00-3:38!!!!)! Skladba, na kterou jsem čekal od fenomenální "No Regrets". Celá deska je povedená, možná mě to od desáté skladby už tak nebaví, jako do desáté skladby (to je dané beztak geniálitou zmíněné "Empty Hollow"), ale stále je to nadprůměr jako kráva.

Pěkně napsané ;) Jsem si album sosnul, když sem to tu tak četl a musím říct - JO! :-) "Empty Hollow" je pohádkový kousek a živě bude zabíjet! Celá placka je hodně hodně povedla a mě sedí :headbang:

Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Rage

Příspěvekod russel » 10. březen 2010, 11:16

Spíš ta pasáž od Empty Hollow až po Empty Hollow reprise je genitální...to intermezzo v podobě Connected je famózní
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Rage

Příspěvekod feanor » 10. březen 2010, 17:14

Taky mám už za sebou několik poslechů poslední desky a můžu jen s nadšením tleskat. CIS bylo na poměry Rage album průměrné (i když v rámci stylu stále pohodička) a už jsem pomalu nad nimi lámal hůl, ale tímhle mě vyloženě dostali. Pokud jsem si u Gamma Ray říkal, že vydali slušné album (myšleno album, které nemám hned chut smazat), tak musím nyní Rage vynést do nebes, protože minimálně rozdíl v nápadivosti jednotlivých skladeb je pomalu nesrovnatelný. A pokud to je už po dvacáté...bravo. Po dlouhé době deska, která se mi v rámci stylu líbí úplně celá, mile mě překvapila balada Through Ages, kterou Peavy odzpíval na jeho jinak hrubý hlas neobvykle "něžně". Marně ted přemýšlím nad kapelou, která by jim mohla v rámci power/heavy metalu konkurovat.
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: Rage

Příspěvekod russel » 10. březen 2010, 18:45

No nevím feanore, tahle deska je skvělá, ale RAGE to určitě neposunulo do vod špičky, natož aby přineslo nějakou invenci do žánru. Tam patřili s jinými deskami. Dle mi je nynější RAGE kvalitní nadprůměr (opět), ale ligu vedou jiní. např. Kamelot či novodobý Blaze Bayley
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Rage

Příspěvekod feanor » 10. březen 2010, 21:33

Blaze B. jsem neslyšel a Kamelot mě napadli snad jako jediní. A nebýt jejich poslední desky (která je pro mě vyloženě provar), tak jsou špičkou bez diskuzí oni. U nich se tedy z mé strany uvidí po vydání další desky, zda ano či ne. Potenciál na to však mají. Jinak k tomu, co jsem napsal. Nehodnotil jsem Rage v tu chvíli z hlediska invencí, ale z hlediska schopnosti vydávat desky, které se můžou bez problémů postavit i vedle těch jejich nejlepších. Takže ať už si pustím XIII, Trapped, Unity nebo třeba tu poslední, tak osobně můžu mít sice nějaké desky raději, ale kvalitativně mezi nimi není nijak propastný rozdíl, respektive nemůžu říct, že by nějaká z jejich desek byla vyloženě špatná (minimálně od Trapped). A právě toto můžu říct o málokteré kapele. Když to srovnám například z mnou již zmiňovanými GR, tak ač říkám, že "To The Metal" je deska slušná, tak ve srovnání s LOTF nebo SOIS je to z mého pohledu minimálně o třídu níž. A Kamelot bohužel ted musím vnímat úplně stejně, protože poslední deska oproti trojlístku Karma, Epica, Black Halo slušně ztrácí.
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: Rage

Příspěvekod russel » 11. březen 2010, 3:05

Já osobně novou desku Rážů vůbec nepovažuji a ani v tom neslyším nějaký nadprůměr stylu. V rámci své diskografie vydali desku, která se vrací někam do éry XIII - Welcome, ale i tak je to jenom deska, která je lepší než průměr, ale hlavně v rámci jejich diskografie se řadí jenom k těm lepším... Ta deska má určitě v sobě víc než poslední kousek od GR (ten je prostě jenom další zářez do pažby - nic víc, nic míň).

Mně osobně třeba na téhle desce baví to, že se dokázali hudebně vrátit do éry svého vrcholu a nepokračují ve druhé půlce Speak of the Dead a Carved In Stone, kde CIS je pro mě deska naprosto bez tváře a byla to první deska Rage, která mi fakt nic neřekla a k dalších poslechům jsem se vyloženě nutil.
Stejně tak beru kapely typu Rage či GR, že už prostě v rámci stylu překvapit nemůžou a ani nepřekvapí. Už to jsou prostě zaběhlé firmy, které se drží toho svého. Oni prostě překvapí/potěší už jenom v rámci své vlastní diskografie, ale určitě ne stylu. Na to tu jsou jiní borci (alespoň pro mě).

Stejně tak pro mě tahle deska - byť je kvalitativně velmi dobrá - nebude mít takovou váhu jako třeba Trapped, Black In Mind, apod., které už to co slyším teď na StaW dávno v sobě mají.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Rage

Příspěvekod Hooya » 11. březen 2010, 17:42

Já úplně chápu, co tím feanor chce říci a vlastně s ním i souhlasím. Já nemusím hledat nějaké rozdíly v invenci/přínosu scéně, prostě budu hodnotit jen to, co se mi ozývá z repráků - a to je pro mě špička, pro mě jakožto člověka, který tuto odnož již příliš nevyhledává. Nového Bayleho jsem doposud neslyšel, slyšel jsem pouze "The Man Who Would Not Die" a ač uznávám, že jde o poctivě udělaný hevík, moc mě nahrávka nedonutila se k ní vracet. Kamelot samozřejmě špička je, minimálně trojlístek "Karma" - "Epica" - "The Black Halo", uvidíme, co nahrají po mírně stagnující "Ghost Opera", každopádně uvidíme, jak (ne)budou znít tito interprety po 20 deskách. V tuto dobu neznám v tomto žánru nic tak zábavného, jako jsou právě Rage a vzhledem k počtu CD, které vydali a vyrovnanosti (poslední 2 desky byly maličko nahraně, ale i tak...) diskografie, není důvod mluvit o pouhém nadprůměru. :) Pokud však existují další (resp. lepší) takové kapely, o které ještě stále přicházím, tak jenom budu rád.

Gamma Ray jako špičku již dávno neberu, novinku považuji jako určité zlepšení oproti vyloženému druhé části Země svobodných.

russel píše:Spíš ta pasáž od Empty Hollow až po Empty Hollow reprise je genitální...to intermezzo v podobě Connected je famózní

Samozřejmě, myslel jsem celkově. ;)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Rage

Příspěvekod Maeror » 22. březen 2010, 18:58

Teď jsem si pustil Avenger - Prayers Of Steel a musím říct, že to je velmi chutný těžký kov :palec:
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Re: Rage

Příspěvekod Kain » 18. květen 2011, 0:24

po hoooooodně dlouhé době jsem si pustil poslední desku Rage a je snad ještě lepší než při prvním poslechu, kdy mně vyrazila dech. Naprosto špičkový melodický metal, vyloženě z toho uchcávám blahem. Pasáž "Connected" v Empty Hollow je opravdu z úplně jiné hudební dimenze. Věřím, že Metalfest bude stát za to :palec:
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Rage

Příspěvekod Hooya » 18. květen 2011, 7:52

Já ji protáčím s pravidelností a stále velká spokojenost.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

PředchozíDalší

Zpět na Heavy Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník