Judas Priest

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Judas Priest

Příspěvekod Stick » 28. červen 2011, 8:49

Těším se moc.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Judas Priest

Příspěvekod Tom Verner » 28. červen 2011, 8:57

Též se nemůžu dočkat :headbang:
Uživatelský avatar
Tom Verner
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Dobruška
Příspěvky: 29
Registrován: 5. srpen 2010, 19:33

Re: Judas Priest

Příspěvekod Garion » 29. červen 2011, 13:50

Jak jsem již naznačil v jiném topicu, koncert mě včera také velmi potěšil. Jsem rád, že jsem se nakonec nechal ukecat a na JP vyrazil, byť jim nevěřím to jejich "opravdu poslední tour". O2 aréna byla plná, přesto se mé obavy nepotvrdily, dole na parketu na stání jsme se netlačili jeden na druhýho, místa měl člověk tak akorát kolem sebe. Po zvukový stránce dobře čitelné, výborně nazvučená (a dle mého gusta perfektně slyšitelná) basa (až mi vibrovaly kalhoty), Robův zpěv byl chvíli potlačenej, ale to nevim, jestli to bylo záměrem, obě kytary taktéž s parádním zvukem. Možná jen jsem čekal nějakou větší pódiovou show, ale na druhou stranu mi skromější scéna bohatě stačila, nejsem zastánce koncertních divadel, jen jsem myslel, že při posledním tour bude něco extra. Setlist byl sestavenej pro mě daleko lépe než na předchozím Nostradamus tour, včera se hrálo pro mě daleko víc písniček, který jsem si mohl zabékať a dobře se zakejvat. Hlavně mě potěšilo zařazení songů z Turba a RamItDownu, který normálně vůbec nehrajou. Obvzlášť klávesová titulní Turbo Lover bez kláves jen na kejtry byla elektrizující. Jsem taky rád, že neproběhly nějaký velký onanie na kytaru či bicí (jako tomu bylo v případě Whitesnake), celej koncert měl spád, žádný dlouhý pauzy, prostě tatatata. Dočkali jsme se i nezbytnýho choppera na pódiu, zazněla skladba i z jejich prvotiny (což taky asi neni obvyklý, jak jsem se dozvěděl). Publikum si odzpívalo profláklou BreakingTheLaw (ale asi jsme nebyli tak hlasití, tak si Rob vzal mikrofon zpátky) a nechybělo taky nezbytné Robovo hlasové cvičení a jeho dialog Jéjéjéjééé s publikem, kterýho jsme se pak dočkali ještě v přidané Livin' After Midnight Moonlight :lol: znovu. Mladej, co zaskakoval za KKD vypadal jak jeho syn, žádná pochybnost ohledně jeho hry a nasazení rozhodně nebyla a KKDova nepřítomnost vlastně ani poznat nebyla. Dá se říct, že jestli ohlásí další opravdu poslední tour, tak asi na ně zajdu znovu, protože takovej kulturní zážitek za 890,-Kč nebyly rozhodně vyhozné peníze.

No, rozkecal jsem se víc než dost, jsem zvědav i na vaše postřehy.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Judas Priest

Příspěvekod Ahumadus » 29. červen 2011, 14:20

Hmm, souhlas s Gárionem... Jenom mi přišly ty kejtry o něco méně čitelný než bych chtěl a Halfordovi fakt nebylo chvílema vůbec rozumět, povětšinou na konci sól/začátku sloky a na začátcích songů. A to imho myslím, že měl lepší hlasovou formu než-li v Liberci (výšky). Playlist byl vskutku luxusní, přičemž hráli klucí ocelový přes dvě hoďky. Perfektní byla Blood red skies, Beyond the realms of death a samo Victim of changes, kterou bych mohl poslouchat asi každý den... Spolu s pěkně udělanou scénou a pár vydařenými efekty pro mě naprosto parádní zážitek a jsem rád, že stále ještě nejni z kluků parodie sebe sama. Tak see ya on Epitaph tour Mk. II in 2013 :)

Btw: Viděli jsme poslední tři songy Coverdalovo bandy a hlavní protagonista bandu nám přišel vokálně opravdu hodně "ve smyku"!! Jak mám Hady rád, tak se to včera nedalo moc poslouchat. Shodli jsme se, že Dave dal vzniknout novému vokálně ekvilibristickému žánru Black hardrock :lol:
"But 'til we start to make a move to make a few things right
You'll never see me wear a suit of white"
Uživatelský avatar
Ahumadus
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Kousek od Plzně
Příspěvky: 87
Registrován: 30. srpen 2010, 19:39

Re: Judas Priest

Příspěvekod poostmen » 29. červen 2011, 15:15

Původně jsem na JP nechtěl ani jezdit - moc je totiž neposlouchám (člověk nemůže poslouchat všechno, že ;) . Ale nechal jsem se od kámoše ukecat (že prý je už nikdy neuvidím) a jel jsem a nelitoval. Jako člověk, který je nikdy předtím neviděl a slyšel jen pár písniček musím říci, že jsem byl nadšen. Vskutku mi přišlo, že Halford byl hodně utlumen (ale protože jsem je předtím neviděl -tak nevím zda je to normální či ne :D ). Ale jak jsem už řekl-spokojenost. Nebyl to nejlepší koncert jaký jsem kdy viděl (to jsou pro měl lonští Kiss v Ově ;) , ale určitě jeden z těch lepších. Jen mě překvapilo, jak se Halford často převlékal - po každé písni nový ohoz! Ne, že by mě to vadilo - jako skalní příznivec Tarji jsem na časté převlékání zvyklý, ale ani ona se nepřevléká po každé písní :) .
Uživatelský avatar
poostmen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 362
Registrován: 2. říjen 2009, 20:32

Re: Judas Priest

Příspěvekod santiny » 29. červen 2011, 17:35

Jak vidim, vsechno co sem chtel rict bylo receny, ale stejne musim rict, ze to byl urcite nejlepsi koncert, kterej sem videl. Ze zacatku sem byl nadsenej, hlavne z toho zvuku, kterej byl fakt zabijackej. Bohuzel asi v pulce prisly skladby, ktery sem neznal a zacalo mi to pripadat dost jednotvarny + me bolely nohy :D. Ale ze zacatkem Breaking the law sem si to zase zacal uzivat a moc me potesilo, ze prijel na chopperovi, protoze sem myslel, ze to byva na zacatku.
Trochu me zklamalo ze nezahrali Rippera a taky sem postupne prestaval slyset, ale jinak nemam co vytknout a sem rad, ze sem na ne sel, protoze i kdyz se recem o posledni tour neveri, jeden nikdy nevi..
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Judas Priest

Příspěvekod adrian » 29. červen 2011, 17:47

13 000 bylo, takze vyprodano, jak jsem predpokladal, nebylo. Nevim, kde se vzdycky ty zvesti o vyprodani berou ...
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Judas Priest

Příspěvekod tersas » 29. červen 2011, 18:06

Tak já jsem viděl Whitesnake až tak od první třetiny, sčásti vinou pozdního příjezdu a sčásti proto, že nám nějací maníci obsadili židle. Když se vše vyjasnilo mohl jsem koukat na show v podání "hadů". Na to že hráli před Judas dávali na můj vkus až příliš mnoho prostoru sólům. Z nich asi nejlepší bylo to bubenické, kde se chvilku bubnovalo i bez paliček. Celkově mi přišel zpěv dost utopený. Zato kytary řezaly jako cilkulárka, parádní zvuk!

V přestávce jsem utratil nekřesťankých 120 Kč za tři malé kalíšky jakéhosi moku zvaného Staropramen. No, na pivo jsem tam naštěstí nejel. Byl jsem v O2 aréně poprvé a nechápu proč ten barák stál tolik miliard. Jako nic moc.

Judas začalio oproti Whitesnake s lepším a čiščím zpěvem zato s trochu horším zvukem kytar. Kytary mi už nepřišli tak nabroušené. Nevím jak se to mohlo stát, někdo to tu už nakous. Nějak se po několika písních zhoršil zvuk, jako celek. Halford, na to jak mu na začátku bylo rozumět každé slovo, najednou zmizel někam do pozadí a začal se ze svým zpěvem ztrácet. To jsou ale postřehy, které až zas takový vliv na cekové show neměli. Abych jen nekritizoval. Včera se mi to líbilo, bylo to super. Hlavně Judas Priest zahrál spoustu písní ze spousty desek. Hráli dlouho a byli výborní. Měnící se barvy světel a opony a celkové pódiové uspořádání bylo fajn. Za to maj u mě :palec: Vyprodáno nebylo. 4 podlaží mělo několik volných sektorů. Hádám, že aréna byla plná z 90%

Taky bylo dobře, že se začlo brzo. Jen tatktak jsem stihl dojet z práce domů, pak těch 80km do Prahy a stihnout koncík. Odjezd byl taky ok. Měli jsme sezení blízko východu, vypadli jsme s Arény celkem rychle a tudíš i s toho parkovacího domu vyjeli bez nějakých dlouhých kolon. Doma jsme byli někdy po jedné a tak jsem mohl dnešek v práci přežít !!!
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Judas Priest

Příspěvekod Garion » 29. červen 2011, 21:25

No já bych řekl, že pořadatelé hlásili vyprodáno celkem záhy po spuštění předprodeje. Ale je možný, že nedali do předprodeje všechny vstupenky a že jim pak zbyly nějaký od VIP či sponzorů, který už se jim nepodařilo prodat. A taky jsme viděli pár chlápků, co prodávali lupeny ještě dobře půl hodiny po začátku. Ten jeden jich měl docela pěknej štos.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Judas Priest

Příspěvekod Atice » 29. červen 2011, 22:49

Tak tedy i já přidám své dojmy na včerejší dvojknoncert.

Whitesnake není kapela, kterou bych milovala a abych pravdu řekla, tak je poslouchám pouze minimálně. I přesto si je občas velmi ráda poslechnu, ale i tak poznám maximálně tři písničky z celé jejich tvorby. :D Ačkoliv některé servery jejich koncert sepsuly, přesto se mně jejich vystoupení líbilo. David Coverdale na svůj věk předvedl dobrou show, v jeho letech už nemůžeme čekat žádné zázraky, a proto mi jeho občasné hlasové výpadky nevadí. Kapela je plná výborných hudebníků a jednotlivá vystoupení obou kytaristů a bubeníka (který byl nadmíru šikovný) potěšila.

Tohle je ale topic věnovaný Judas Priest, takže teď můj názor k nim. Ještě než koncert začal tak mě ohromila výzdoba pódia. Obří plachta s nápisem "Epitaph" působila impozantně. Vzhledem k tomu, že jsem seděla na dobrých místech, tak jsem viděla za plachtu - přicházejícího Halforda z backstage jsem si samozřejmě všimla. Úvod koncertu byl strhující. Ze začátku mi přišlo, že Halford je už senilní stařík, který je rád, že sotva stojí. V průběhu koncertu se ale rozešel a pobíhal z levé strany do pravé (jen tak mimochodem, přišlo mi, že v pravé části pódia se zastavoval vícekrát, než v levé...a já zrovna seděla v té levé. :D). Robův hlas samozřejmě nezklamal, zpíval skvěle. To stejné můžu říct i o kapele, která předvedla výborný výkon. Mrzí mě, že K.K. Downing nedorazil, ale náhradní kytarista ho suploval skvěle. Vrátím se ovšem k Halfordovi, který mě překvapil častou výměnou kostýmů. Nevadí mi to, právě naopak. Nejvíc mě zaujal, když na pódium přišel v plášti o dlouhé holi, která byla zakončená logem Judas Priest. Co se týče efektů, tak ty byly výborně propracované - ať už světelná show, tak lasery, které celý koncert dozajista oživily. Ocenila jsem taky videoprojektory a měnící se plachty dle tématiky. Zkrátka a jasně, Judas Priest předvedli skvělý koncert a ukázali, že na to ještě mají a že nepatří do šrotu.

Jedinou věc, kterou bych snad tomuto dvojkoncertu vytkla je ta, že jsem nebyla v kotli. Musela tam být parádní atmosféra.
Uživatelský avatar
Atice
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Bydliště: Nottingham (UK)
Příspěvky: 530
Registrován: 28. březen 2011, 22:29

Re: Judas Priest

Příspěvekod Ahumadus » 30. červen 2011, 7:43

Tersas: Hala byla drahá, protože se stavěla na rychlo a Alešovi top sercret VIP salónky potažené buvolí kůží a obložené sbírkou drahých koňaků udělaly myslím taky svoje - holt klucí vědí, jak se o sebe postarat :?
Att: Halford je stará dámička, ten se převléká porád - ale ten pláštík byl opravdu dobrý :) Nicméně mu zdatně sekundoval Tipton, který měl sice celou dobu jedny červený utahováky, zato měl snad na každý song jinou kytaru. Lasery obzvlášť výborně sedly k Victim...
Ještě jedno plus bylo, že nehráli Freewheel bruning, jelikož na živáku k výroční British steel ji docela zpomalili a Halford si imho nebyl úplně jistý v kramflecích...
"But 'til we start to make a move to make a few things right
You'll never see me wear a suit of white"
Uživatelský avatar
Ahumadus
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Kousek od Plzně
Příspěvky: 87
Registrován: 30. srpen 2010, 19:39

Re: Judas Priest

Příspěvekod Portos » 30. červen 2011, 19:45

Na JP jsem zaujal pozici zhruba uprostřed mezi mixem a pódiem. Výhled v cajku a zvuk super. Ale musím souhlasit, že chvilku to s tím zvukem zase až tak slavné nebylo. Efekty vynikající, scéna propracovaná, setlist na jedničku. Halford měl fazónu a dokázal se pěkně zařezat do uší. Kluci s kytarama taky dobře mydlili, Travis to hnal dopředu a Hill klasicky staticky po levé straně :) Koncert se spádem. Mnoho mladých kapel by se mohlo učit. Slabé momenty se hledají hodně těžko. Viděl jsem je potřetí a jednoznačně nejlepší vystoupení.

Cesta zpět na Zlín... Po vyjetí z garáže mě při stahování okna u spolujezdce praskl upínák skla, které nenávratně zajelo do dveří, takže následovala cesta přes 300km se stáhnutým oknem. Za Vyškovem jsem pro změnu potkal zajdu, jehož život už je zpěčetěn. R.I.P. zajíčku! Budu na tebe v "dobrém" vzpomínat, jak mám od tebe popraskaný nárazník a povolený kryt motoru. :-(

Jo a ještě report z Novinek: http://www.novinky.cz/kultura/237638-vy ... snake.html
Uživatelský avatar
Portos
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Kůsek od Zlína.
Příspěvky: 263
Registrován: 4. prosinec 2010, 11:45

Re: Judas Priest

Příspěvekod redme » 28. říjen 2011, 10:36

Judas jsem viděl 4 x / 1x Žilina, 2x Praha, 1x Ostrava / jak s Timem , tak s Robem a jsou prostě BEST kapela !!!!!
redme
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 3
Registrován: 26. říjen 2008, 17:23

Re: Judas Priest

Příspěvekod Portos » 17. prosinec 2011, 13:34

8.5.2012 hurá na Jidáše do Pardubic :twisted:
Uživatelský avatar
Portos
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Kůsek od Zlína.
Příspěvky: 263
Registrován: 4. prosinec 2010, 11:45

Re: Judas Priest

Příspěvekod Besofen » 17. prosinec 2011, 14:52

Koukám, že tam mají 31 koncertů. To je ještě malé tour ? :D
Uživatelský avatar
Besofen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvky: 468
Registrován: 29. prosinec 2010, 23:15

Re: Judas Priest

Příspěvekod Tom Verner » 15. únor 2012, 19:34

Na turné s Judas Priest budou jako předskokan THIN LIZZY...http://www.radiobeat.cz/cs/1/8535/thin- ... as-priest/
Uživatelský avatar
Tom Verner
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Dobruška
Příspěvky: 29
Registrován: 5. srpen 2010, 19:33

Nová deska Judas Priest je hotová, prozradil Rob Halford!

Příspěvekod Metallum [Bot] » 26. březen 2014, 12:53

Nová deska Judas Priest je hotová, prozradil Rob Halford!
Nový článek na portálu:
http://www.metallum.cz/novinky/nova-deska-judas-priest-je-hotova-prozradil-rob-halford/
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Re: Judas Priest

Příspěvekod TeEs » 28. duben 2014, 11:40

Ukázka z nové desky, která ponese název "Redeemer of Souls" a světlo světa spatří 14.7 (ostatně vše je ve videu :-D ):

Naposledy upravil dronda dne 28. duben 2014, 11:43, celkově upraveno 1
Důvod: Přidán youtube tag
,,Zachraňte Zemi. Je to jediná planeta s čokoládou."
TeEs
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 140
Registrován: 29. listopad 2009, 17:26

Re: Judas Priest

Příspěvekod Garion » 5. květen 2014, 15:06

No jsem spíš zvědavej na celou desku. Takhle jeden song zatím nic moc. Uvidím. Nostradamus mě hodně zaujal, ale hlavně kvůli atmosféře alba, kvůli celkovýmu vyznění. Neposlouchám z něj jenom něco, vždycky celou desku a pořád se mi líbí. Tohle zatím nezaujalo. Nebo spíš i zklamalo.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Judas Priest

Příspěvekod ov42 » 15. květen 2014, 19:02

Po zklamání z artworku Eluveitie mi tohle zvedlo náladu. Takhle to má vypadat, obal nový desky Judas Priest je bomba!

http://www.blabbermouth.net/news/judas- ... -unveiled/
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

PředchozíDalší

Zpět na Heavy Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron