Fóbie

pavouci, hadi, myši...

Diskuse o všem možném, co se jinam nehodí.

Moderátor: Moderátoři

Fóbie

Příspěvekod matotu » 16. červen 2011, 22:41

Máte nějakou fóbii? Bojíte se něčeho? Pavouků, myší, ptáků...?
Mně se dost hnusí hadi. A panickou hrůzu mám z představy, že mi nějaká malá havěť vleze do jakýchkoli citlivých míst. :)
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1640
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Fóbie

Příspěvekod o.p.a.t » 16. červen 2011, 22:42

Nemusím pavouky, ku*** osminohý.
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Fóbie

Příspěvekod matotu » 16. červen 2011, 22:43

Ty jsi neskutečně rychlej. Tohle téma jsem založil asi před 30 sekundama a ty už přispíváš. :tlesk:
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1640
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Fóbie

Příspěvekod Garion » 16. červen 2011, 22:44

Na tom nic neni.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Fóbie

Příspěvekod SUK » 16. červen 2011, 22:48

Mam strach z posthunteru
To by stacilo, ne?
Uživatelský avatar
SUK
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Autobusy SA
Příspěvky: 3182
Registrován: 16. listopad 2008, 21:01
Aktivní v kapelách: Vomited brain , Větry Slečny Petry

Re: Fóbie

Příspěvekod Garion » 16. červen 2011, 22:48

Ale abych byl k věci: Já žádnou fobii nemam. Možná tak závratě z vejšek. A vadí mi, když vidim třeba ve filmu, jak injekční stříkačka vniká so žíly. To se mi začnou svírat všechny vnitřnosti a chvíli na to omdlívam. A dávat krev? Nemožné. Brali mi jí v životě dvakrít a bždycky to se mnou šlehlo.

SUK: co to je?

Edit: Aha, už jsem to pochopil. A asi i do hloubky ;)
Naposledy upravil Garion dne 16. červen 2011, 22:57, celkově upraveno 1
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Fóbie

Příspěvekod Ježura » 16. červen 2011, 22:55

SUK: ... říká thumbhunter proti své vůli :-D
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Fóbie

Příspěvekod jane187 » 16. červen 2011, 22:58

já se bojím psů a koček a byl to vždycky problém, protože zrovna tato zvířata jsou nejoblíbenější a má je každý druhý :( (sice už je to o dost lepší než dřív, ale stejně...)
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Fóbie

Příspěvekod o.p.a.t » 16. červen 2011, 22:58

Garion: Achjo, jednou mi někdo pochlebuje a ty mi to zkazíš!! :D

Matotu: Je náhoda, že tu zrovna jsem. :-)
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Fóbie

Příspěvekod Haldir » 16. červen 2011, 23:23

Já se vždycky bál pavouků, ale to mě asi pred rokem najednou preslo. Ohledne injekci...jeste to s mnou neprastilo, ale ten pohled nesnáším. Jediný na co mam mozna fobii jsou krabi, štíři, raci a podobná havěť s klepetama...ale to je spíš fyzickej odpor, než fobie.
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Fóbie

Příspěvekod ajuska » 17. červen 2011, 12:10

Pavouci,výška,krve..a tmy na neznámém místě....ještě jsem zapomněla na výtahy :D
ajuska
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 32
Bydliště: near Hodonín
Příspěvky: 408
Registrován: 22. leden 2011, 12:30

Re: Fóbie

Příspěvekod Lesíček » 21. září 2012, 22:33

Já mám sociální fóbii, ale jen z malé části, z větší se jedná o trochu něco jiného..
Jinak mám ještě docela hrůzu z pavouků, hmyzu, hlavně z klíšťat, komárů a prostě všeho, co by mě mohlo sát krev nebo do mě vrazit žihadlo. A jelikož miluju lesy, tak je to pro mne docela problém, i když miluju hlavně podzim a zimu. Pokud jdu v létě do lesa, tak jedině s účinným repelentem určeným do tropů :) Takže zdejší hmyz nemá jedinou šanci..
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Fóbie

Příspěvekod poostmen » 21. září 2012, 22:37

Já se bojím slepic...
Uživatelský avatar
poostmen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 362
Registrován: 2. říjen 2009, 20:32

Re: Fóbie

Příspěvekod HiJack44 » 21. září 2012, 23:06

Lesíček: Jak to tak čtu, tak s tou sociální fóbií bych se taky dřív ztotožnil. Dost mi s tím pomohla muzika a alkohol. Díky vystupování na pódiu jsem se tak nějak naučil sr*t na to, co si myslim, že si o mě ostatní myslí. No a když piju, tak jsem společenštější a když jsem pak střízlivý, tak už nějakou sociální interakci beru jako samozřejmost.

Ale jinak mám pořád hroznou fóbii z lidí. Když jdu večer sám venku, pořád se ohlížím,jestli mě někdo nesleduje, vedle postele musím mít nějakou zbraň, jinak pořádně neusnu a věčně se obávám toho, že zase přijde nějakej fašista a všechno obrátí naruby.
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Re: Fóbie

Příspěvekod Lesíček » 22. září 2012, 0:29

Já mám rozhozenou psychiku prakticky od útlého dětství, ale více než sociální fóbií trpím spíše úzkostnými poruchami v určitých situacích. Opravdu bych tyhle moje stavy nepřál ani tomu největšímu nepříteli. Člověk by v té chvíli nejraději umřel než takhle dál trpěl. A může se snažit to nějak racionálně potlačit, nejde to.. Jediný možný řešení je udělat to, co chce tělo a většinou to je vyzvracet se. Na prvním stupni na základce jsem opravdu blil každý ráno před odchodem do školy a nic s tím udělat nešlo, fakt docela beznadějnej pocit :)
Osobního kontaktu s lidmi se zase tolik nebojím, ale je pravda, že když s nima v kontaktu být nemusím, tak se jim vyhejbám. A jinak beze zbraně už ven nevyjdu. A občas si dám i já zbraň vedle postele, cítím se pak bezpečněji :) Zároveň ale doufám, že ji ani nikdy nebudu muset použít a když ano, tak opravdu jen v nutných případech.
Jinak tahle moje psychologická diagnóza je určitě i důvodem proč tolik miluju lesy, opuštěnou přírodu, black metal a pak především depresivní black metal. Já takovou hudbu vyhledával již opravdu odmala, protože mě fascinovala smrt a melancholie. Nejraději jsem si hrál tak, že jsem všechny svoje hračky pohřbíval :) Ale nešlo mi ani tak o to, že "zemřeli", ale spíše se mi líbil ten smutek kolem toho.
Nadruhou stranu má to i svoje výhody. Člověk rychleji dospěje a má dobré předpoklady pro studium psychologie, pokud se tedy nejedná o extrémního sociofobika. Hodně často si lidi vůbec neumí uvědomit, jak neskutečné utrpení to je. Ale já je i chápu, kdo to prostě nezažije, tak nikdy nepochopí.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Fóbie

Příspěvekod Hestia » 22. září 2012, 7:59

Já mám fobii z výšek. Ten strach mě totálně paralyzuje a mám co dělat,abych se nerozbrečela. Nejhorší je,že vím,že se nemám čeho bát,chci se dát do klidu a ono to nejde. Nesnáším to,ale zatím nejsem schopna to překonat. Mám problém přejít i přes most,pokud je tam zábradlí skrz které je vidět a jsou tam mezery.Kterými bych sice nepropadla,ale už jen ta představa mě děsí. Vždycky se rozhodnu vyšplhat někam do výšky, s tím,že to zvládnu,ale nakonec mě strach přepadne stejně....Taky mě děsí uzavřené prostory,bojím se ve výtahu...kdybych někde zůstala viset,tak tam umřu hrůzou nebo to tam rozmlátím.Ale výšky jsou extrémnější fóbií.
No a pak už jsou tu jen hadi a krysy (potkani)...to není fóbie,ale neskutečný odpor...
A s tou sociální fóbií....něco na ten způsob mám taky. "Léčím" to tím,že pracuji v obchodě a ještě v Praze.Ovšem na moji psychiku je to taková zátěž,že to nevydržím dlouho. I v mém věku mám docela problém s lidmi mluvit a podívat se jim do očí....sevře se mi žaludek a nemůžu udělat nic. Kdo mě nezná,tak pro něj musím být nespolečensky a nepřístupně vyhlížející tvor,protože nekomunikuju a lidem se vyhýbám. No ale kdo mě pozná a když já usoudím,že tomu dotyčnému můžu věřit,tak se otevřu a to je pak jiný kafčo. :D
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Fóbie

Příspěvekod Orwin » 22. září 2012, 14:31

Zvířátka jsou všechna v pohodě, i když k takovým červům mám jakýsi odpor, ale fóbií bych to nenazval.
Moje noční můry mají podobu žiletek, žiletkových drátů, holících žiletkových strojků a prostě všeho, co má v sobě žiletky. Nevím, proč z toho mám strach, občas mě to jakožto chlapa i trochu deptá a znepříjemňuje mi to život, ale co už.
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Fóbie

Příspěvekod Svářeč » 22. září 2012, 15:42

Já mám docela strach z pavouků. Fóbií bych to vysloveně nenazval, rozhodně necítím potřebu zdrhnout přes půl světa, když vidím sebemenšího pavoučka. Ale k těm velkým prostě cítím jakýsi odpor a když nějakého zmerčím, ihned tasím papuči. :)
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Fóbie

Příspěvekod Job » 22. září 2012, 18:33

Výšky... Vylezu jak vysoko můžu, ale slézt dolů, to je horror ...
Jo a celkem ještě hlodavců, těch jejich velkých zubů, brrr... Btw. a to sem choval 2 křečky, nikdy mě nekousli, ale z té představy sem měl bobky vždycky :)

Svářeč: Já z nich měl donedávna taky docela velkou fóbii, a přešla mě tak, že bych to v životě nečekal.. Ikdyž ale právě takto se těch fóbií zbavuje. Prolézal sem se bordelem v garáži, když mě najednou začne něco lehtat na krku.. Chcu se poškrábat, a zrázu mám na ruce pokoutníka, toho docela velikého chlupatého.. A on jenom v pohodě lozil z prstu na prst. Tak sem ho dal na poličku a oba sme spokojeně odešli.. A od té doby je už celkem můžu :)
Cokoli dá ti osud, to snášej, a zvítězíš nad ním (QUIDQUID ERIT, SUPERANDA OMNIS FORTUNA FERENDO EST) - Vergilius
Skrytý obsah
Šmírovat je neslušné !!
Uživatelský avatar
Job
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Pašovice (u Uherského Brodu)
Příspěvky: 444
Registrován: 18. leden 2011, 19:06

Re: Fóbie

Příspěvekod Lesíček » 22. září 2012, 18:45

Když jde o pavouky, tak si vždycky vzpomenu na tohle :D

Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Další

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků