Sport

Takovy to, kdyz se lidi pohybujou :)

Diskuse o všem možném, co se jinam nehodí.

Moderátor: Moderátoři

Re: Sport

Příspěvekod Dragunov » 22. duben 2011, 13:40

Garion: No dyt to sem rikal ze se to nemá hodnotit ;) No hele ja nerikál, že to není náročný, ale halovej v plné sestavě mě prostě tak fyzicky nevyždímal jako zmíněné sporty předtím. A to jsem hrál s lidma co to fakt uměli, ne jak já.(no uznávám samí profíci jsme tam nebyli)
Ono to asi bylo i tím, že před samotnou hrou byl trénink a ten byl 10x horší než hra samotná...jako takový srandy jako odbít, běžet udělat klik a ze stoje zase odbýt a takhle probehat celou řadu byla naprostá šílenost.(slušně řečeno) Pak taky podle toho mnohdy vypadal zápas...však taky nejen z mých úst padala slova sprostá...poněvadž jsme někdy nestihli ani jednu celou hru. Ti co techniku umí ji už umí a mně už nikdo líp volejbal hrát nenaučí a když, tak maximálně hrou.
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Sport

Příspěvekod Rogner » 23. duben 2011, 10:35

Garion: Souhlasím, hlavní je dělat něco co je pro tělo dobré.Třeba při mém koníčku raději chodím běhat a chodím do té posilovny, ono je to lepší nějak se udržovat ve formě, když je zrovna doba míru a válka příjde až za pár měsíců :D , to je pak aspon člověk pořád připravenej.
Navíc dočetl jsem se takovou věc, že např. rytíři v dobách míru, neustále cvičili boj ve zbrani a jezdili na koni.V podstatě už od sedmi let, kdy se byl dotyčný pážetem a dle zvyklostí od 14-21 panošem a posléze rytířem, celá ta léta se cvičil v boji.Když tuším v 70. letech pan Vlček prováděl zkoumání pozůstazků Karla IV. zjistil, že díky svému rytířskému působení což se mu naskytlo už u dvora svého strýce Karla ve Francii, jeho postava, díky boji, cvičení a jízdě v sedle, vypadala jako postava dnešního desetibojaře, což jsem docela čuměl, ale je to tak.Z kosterních pozůstatků prý lze odhadnout asi jen 60% podoby, protože spousta měkkých tkání už není po 670 letech v hrobce xD, ale tohle dokázali odvodit, je to fakt zajímavé, musel být docela namakanej ,jako spousta vladařů a pánů rytířů.
Uživatelský avatar
Rogner
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Liberec
Příspěvky: 85
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 16. duben 2011, 15:36

Re: Sport

Příspěvekod o.p.a.t » 23. duben 2011, 12:14

Souhlas s Garionem, několikrát jsem v poslední době volejbal hrál a když jsem na to vyloženě ne**al, tak jsem byl zlitej až běda.
Je fakt, že na psychiku je to také náročný. On ten školní tělocvik není nic extra, když to občas vypadá, jako by cílem bylo, aby míč spadl na zem a poté byl odehrán. A o mě je známo, že jsem trochu cholerik. :D
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Sport

Příspěvekod Rogner » 23. duben 2011, 12:18

Volejbal jsem hrál párkrát v životě a docela mě to bavilo, ale nijak jsem v tom nikdy nevynikal, spíše šlo o to , trochu se hýbat a bavit se.A na tu psychyku to každopádně je to je fakt.
Uživatelský avatar
Rogner
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Liberec
Příspěvky: 85
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 16. duben 2011, 15:36

Re: Sport

Příspěvekod weregild » 23. duben 2011, 12:59

Rogner: Někde jsem četl, že jeden francouzský rytíř (na jméno si už nevzpomenu) předváděl svou sílu tak, že šplhal na žebřík pomocí jedné ruky,přičemž měl na sobě plátovku..Ale myslím si že jejich postavy spíš byly mohutnějšího rázu, něco jako strongmani(typově, ne váhově ale tak o půlku lehčí). Ale to je jen můj názor:)
Život je boj..
Neustoupíme!Nevzdáme se!!
"Jaký smysl má zemřít pro věc, která je již ztracena?"
"A jaký smysl má žít bez věci, pro kterou stojí zato zemřít?.." D.A.Gemmel
"Tak dobrá..Čas vytasit plamen Anoru.. užij si ohňostroj" - Noah Antwiler/Gandalf
Uživatelský avatar
weregild
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Mirošov
Příspěvky: 723
Registrován: 25. duben 2009, 16:09

Re: Sport

Příspěvekod Ellrohir » 23. duben 2011, 14:35

tak vono rytíři museli mít vůbec sílu...vemte si, že ty jejich meče vážily 20 kilo i víc a oni se tím oháněli a eště na sobě tahali všechno brnění...
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Sport

Příspěvekod Melville » 23. duben 2011, 18:46

Ale no tak, Ellhohire, dvacet kilo? Když si vezmu, že vážily maximálně třikrát víc, než to, čím šermují dněšní železáři (šermíři se železem, pozn. red.), tak se přes deset kilogramů nedostanu... Ale to brnění naproti tomu vážilo dost, nehledě na zbroj pro koně.
Страх - это иллюзия...
- Тëмный Протосский Тамплиер

These violent delights have violent ends...
Uživatelský avatar
Melville
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Shadowfell Swamp
Příspěvky: 1763
Blog: Zobrazit blog (8)
Registrován: 19. únor 2008, 16:44

Re: Sport

Příspěvekod weregild » 23. duben 2011, 19:48

Mel: Za to muzou ti borci, co provadi po hradech a maj tam vystavenou zbroj z mnohem pozdejsi doby (myslim ze takovy "rozkvet" techto imitaci byl baroko )Tyhle veci slouzily pouze jako dekorace, takze na vaze nezalezelo..Jinak tusim, ze nejvetsi dolozenej mec mel asi 6kg a byl to obourucak.Zbroj vazi kolem 20kg
Život je boj..
Neustoupíme!Nevzdáme se!!
"Jaký smysl má zemřít pro věc, která je již ztracena?"
"A jaký smysl má žít bez věci, pro kterou stojí zato zemřít?.." D.A.Gemmel
"Tak dobrá..Čas vytasit plamen Anoru.. užij si ohňostroj" - Noah Antwiler/Gandalf
Uživatelský avatar
weregild
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Mirošov
Příspěvky: 723
Registrován: 25. duben 2009, 16:09

Re: Sport

Příspěvekod Rogner » 23. duben 2011, 20:31

Ono meč jako takový, by měl být lehký, pevný a pružný, protože je to řeznošečná zbraň, kterou sice lze použít i jako zbraň s drtivými účinky, ale od toho byly sekyry, palcáty, řemdichy apod.Pokud byl meč moc těžký, znamenalo to jenom nevýhodu, ale nepochybně tenkrát vládli velkou silou.Oproti dnešním lidem byli docela malí, nejvyšší výška pro střední Evropu, byla tuším snad 175cm, tolik měl prý Karel IV.Ale i tak byli velmi fyzicky zdatní a museli vydržet bojovat třeba celý den, což je téměř pro nás dneska nemyslitelné, navíc dnešní doba nám ulehčuje plno práce a proto jsme dnes spohodlněli, tenkrát byli lidé uzpůsobeni tvrdým podmínkám, které panovaly a ono i mezi šlechtou.Jinak můj jedenapůlruční meč od pana Lebdušky váží 2,5Kg a to jsou i lehčí meče, je pružný, pevný tím i rychlý o což jde.Obouruční meče byli v pozdějším středověku užívány pěšáky, ale nikdy jsem s takovým mečem nebojoval, tak ho nemohu hodnotit, ale už ta jedenapůle je do obou rukou.K těm zbrojím. ano 20Kg skutečně někdy snad i možná lehce více, bude-li řeč o plně plátových zbrojích plus kroužková zbroj, ta moje váží zhruba 12Kg.A kdybych si měl domyslet ještě plechy, tak to přes těch 20Kg vydá.Jinak taková kuriozitka, když jsem byl v Drážďanech v Galerii Zwinger, v té jejich zbrojnici, jsem viděl některé sbírky, knížete, který tam žil a sbíral různé podivnosti, jedna z takových podivností je snad téměř 2m dlouhý meč, který by vydal ne na vě ruce, ale aspoň na 6 xD, ale v boji by asi byl k ničemu vzhledem neobratnosti a váze.
Uživatelský avatar
Rogner
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Liberec
Příspěvky: 85
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 16. duben 2011, 15:36

Re: Sport

Příspěvekod weregild » 23. duben 2011, 21:54

Rogner: Nebyl to katovsky mec? ty byly celkem extremy oproti ostatnim
Život je boj..
Neustoupíme!Nevzdáme se!!
"Jaký smysl má zemřít pro věc, která je již ztracena?"
"A jaký smysl má žít bez věci, pro kterou stojí zato zemřít?.." D.A.Gemmel
"Tak dobrá..Čas vytasit plamen Anoru.. užij si ohňostroj" - Noah Antwiler/Gandalf
Uživatelský avatar
weregild
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Mirošov
Příspěvky: 723
Registrován: 25. duben 2009, 16:09

Re: Sport

Příspěvekod Dragunov » 24. duben 2011, 14:55

o.p.a.t.: No školní volejejbal...jako volejbal na VŠ už většinou není obyčejná "česká plácaná" :D Ale nej sport co jsem zatím na VŠ hrál je badminton :-)
weregild: popravčí meč, to by poznal ty nemaj špičku a ještě někdy na ni mají díry na závažíčka :D Buď to byl nějakej soubojovej speciál, meč landsknechta a nebo opravdu jen nějaká dobová kuriozita. Já četl o meči co měl skoro 7 kilo a to už bylo notně velké obouručné prase. Záleží ale taky hodně na vyvážení a způsobu úchopu. V devítce na základce my jednoručkák v jedné ruce připadal těžkej, zatímco obouruční prase při německým úchopu bylo uplně v klidu.
Celkově má sice váha na sílu úderu vliv, ale spíš je fakt důležitější materiál,tvar, rozložení váhy a technika.

A cose týče koní tak to tkay nebyli žádní dostihoví šviháci...spíš těžká hovada podobná dnešním tažným koním. A i ty se po čase odlehčily...takovej anglickej Shire by neměl ani dnes s plně oplátovaným rytířem myslím problém. Ikdyž bohatší panové měli koní víc...na dopravu a pak speciálního vycvičenýho do bitvy. Ovšem byl to docela drahej špás.
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Sport

Příspěvekod o.p.a.t » 24. duben 2011, 20:51

Sleduje tu někdo dění ve fotbalové Slavii?

Dembelé vyřazen z kádru ( zpráva zde ) za tento rozhovor.
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Sport

Příspěvekod Atice » 24. duben 2011, 21:01

Hm...to je pakárna. To jen dokazuje, jak špatně na tom český fotbal je. :-(
Uživatelský avatar
Atice
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Bydliště: Nottingham (UK)
Příspěvky: 530
Registrován: 28. březen 2011, 22:29

Re: Sport

Příspěvekod Dragunov » 24. duben 2011, 21:56

Tak nechápu jak někoho může vůbec lidi bavit na tu českou ligu koukat, nedej bože přijít...Aji ten nároďák stojí za prd...
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Sport

Příspěvekod Ellrohir » 25. duben 2011, 9:30

náhodou na zabití času dobrý...rozhodně mě to baví víc než třeba házená :P
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Sport

Příspěvekod Alwarin » 25. duben 2011, 11:52

Dragunov píše:Tak jasně, že je hezký se zapotit! Ale sport se snad neměří fyzickou námahou. :!:


Já říkám, že při a po sportu musíš být zpocenej, unavenej a musí tě bolet svaly. Já třeba když dojedu závod a nepodlamujou se mě kolena že musím aspoň 10 minut ležet jak mrtvola, tak vím, že jsem se flákal :lol:

Dragunov píše:Alwarin: Já se zase směju cyklistům, že jsou to bukvice :D To si nevybereš:D Krom toho na silnicích mezi nima potkáš dost ****** naštěstí pro všechny je cyklostezek čím dál víc.


No co ti na to mám říct :) . V riflích a bavlněným triku se na kole jezdí blbě :? . Ale když pak sleduješ závod juniorek a žen tak ty obtáhlý dresy mají něco do sebe, věř mi :lol: . Jinak s tebou souhlasím, silničáři jsou idioti, taky bych je nejradši srazil když jedu autem. Není nad to vyjet si zařádit do lesa.


Jinak co říkáte na Czech Hockey Games? A vůbec na hokejovej nároďák co se nám formuje před MS 2011?
Uživatelský avatar
Alwarin
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Kuřim
Příspěvky: 242
Registrován: 31. leden 2011, 14:15

Re: Sport

Příspěvekod o.p.a.t » 25. duben 2011, 12:10

Zápas s Ruskem byl awesome. Včerejší jsem neviděl. Myslím, že šance tu je, a není malá. Ale nechme se překvapit.
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Sport

Příspěvekod Alwarin » 25. duben 2011, 12:13

Jo Rusko jsme dobře zničili. Ze včerejšího zápasu jsem viděl jen první třetinu ale hráli jsme skvěle. Ještě až přijede Eliáš a snad i Prospal tak to bude supr. A ještě jsou ve hře Plekanec, Hamrlík, Špaček, Kaberle a Krejčí. Pokud by někdo z nich přijel tak by to byla další velká posila. Jsem zvědavej jak si poradíme s Kanadou...
Uživatelský avatar
Alwarin
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Kuřim
Příspěvky: 242
Registrován: 31. leden 2011, 14:15

Re: Sport

Příspěvekod Beast » 25. duben 2011, 16:19

S Kanadou si poradite jednoducho, ti kym sa spametaju ze na sirokom ihrisku sa hra inak ako na uzkom, tak budu prehravat aspon o 2-3 goly... Preto su teamy ako Kanada a USA schopne prehrat na MS v uvode aj s Nemcami, Svajciarmi apod...
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Beast
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 63
Registrován: 3. srpen 2010, 0:02

Re: Sport

Příspěvekod Rogner » 25. duben 2011, 17:15

weregild píše:Rogner: Nebyl to katovsky mec? ty byly celkem extremy oproti ostatnim


To nevím, ale souhlasím s tím, že popravčí meče neměli hrot, neb tam nebyl potřeba a byla to pořádná pádla, jeden jsem kdysy viděl na hradě kost.To sekalo samo :mrgreen: , ale docela jsem se podivil nad jednou událostí z našich dějin.Když král Václav II. syn již tenkrát zemřeléh Přemysla Otakara II. (zradou Záviše z Falknštejna), pořádal křtiny, pozval na ně právě i onoho zrádce se svou matkou(Závišovou chotí), a zradu nechal Záviše spoutat a popravit, tak jak se popravovali ti největší zločinci, prý jen zaostřeným prknem, jak dlouho musel kat asi sekat... xD, než mu tu jeho zrádcovskou hlavu utnul xD.
Uživatelský avatar
Rogner
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Liberec
Příspěvky: 85
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 16. duben 2011, 15:36

PředchozíDalší

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník