(Mini/malé)PIVO(vary)

Žádné Géčka a jiné šméčka!

Diskuse o všem možném, co se jinam nehodí.

Moderátor: Moderátoři

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Hooya » 15. prosinec 2014, 17:34

O víkendu jsem zaplul na Killed By Brno, takže jsem to vzal i s nějakou tou ochutnávkou, když už jde člověk na bigbít, že jo.

Pár mých poznatků:

Těsně před otvíračkou Ochutnávkové pivnice jsem skočil do vedlejšího Nekonečna na košt Doubravníka dvanáctky, která měla být na čepu. Bohužel mi obsluha vysvětlila, že ji od včerejška na čepu nemají, akorát ji z tabule zapomněli smazat. Nevadí, dávám malou Dobruškou jedenáctku z Rampušáku, na žízeň docela dobrý, jinak nic extra.

V OP pak následují Uhlí a bonbony z Beskydského pivovárku, kteří svůj boom asi už mají za sebou. Cítil jsem tam nějaké spálenisko (asi imitace toho uhlí) a jiné nedobroty, třetinka stačila bohatě. Pak šel na řadu Kvasar ze Sentic, který měl v sobě nějakou pachuť, takže platí totéž co u předchozího vzorku. Grošák z Vojkovic pak byl standardním polotmavým ležákem, ničím nenadchl ani neurazil. Fakír od Permonu by byla skvělá double IPA, pakliže by její chuť neznepříjemňovala všudypřítomná lihová linka. Na odchod jsme si dali 24°Imperial stout Sarah od Clocku, který se ukázal jako nejlepší, byť postřádal říz a větší chmelové koule.

Následovala epizodka Na Božence, kde jsem ochutnal jejich vyhlášenou "špínu" od Poutníka. Supr ležák, kterému není co vytknout. Pokud ho člověk pije v jaksepatří ošetřením (což v Brně není problém), nic z průmyslového pivovaru jej nepředčí. Poutníkem se pokračovalo (samozřejmě v horší kvalitě, nejenom díky kelímkové smršti) na Yachtu, kde se akce konala, ale krom toho si od jistých zdrojů člověk mohl obstarat Extra IPA od Matušků a musím říci, že jsou v Broumech zase při síle. Pokračovalo a vlastně i končilo se veselým tlachání s domovarníky a samozřejmě ochutnávkou, která byla výživná (mrzí mě, že jsem své výtvory nechal doma). Imperial stout z Lešije, IPA a Kwak klon z Obrovaru, toť naprosto skvostné výtvory, které předčily vše, co jsem v ten den požil (a přísahám, že to nebylo už mírně veselým stavem :) ). Supr akce i ten divoký hardcore punk jsem si nakonec svébytně užil.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod santiny » 19. prosinec 2014, 15:23

Neznáte pivo Vratislav? Sme to měli v jedné hospodě a horší pivo sem snad neměl. Chuť skoro žádná a bylo to skoro bez bublin. Je teda možný, že to bylo blbě natočený, ale všechny ostatní piva tam byly v pohodě, takže si to nemyslím..
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod The_Nameless » 19. prosinec 2014, 15:41

Známe. Kdysi vlajkový produkt libereckého pivovaru (dnes Konrad), později se značky chopil Staráč a od té doby nestojí za řeč. Proto taky upadla v zapomnění.
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Ježura » 19. prosinec 2014, 16:31

Hlásím, že kdyby měl někdo cestu skrz Malešice, nechť se tam zastaví v místním mikropivovaru. Prodej zahraničních lahváčů, deset píp s postupně obměňovaným sortimentem a pak několik vlastních piv. Ochutnal jsem Malešický Originál N°2 (12° ležák plzeňského typu), kterej nebyl nijak zázračnej (trošku moc lihovej podkres), nicméně pít se to dalo, a pak Malešickou 15° APA, která byla naopak výborná a fakt jsem si na ní pochutnal.

Jinak prostředí hezký, nabídka jídla zajímavá a nijak přehnaně naceněná, obsluha milá. Zkrátka mi to po první návštěvě připadá jako parádní a ve všech směrech kulturní hospoda pro pivního labužníka :)

http://www.malesickymikropivovar.cz/

EDIT: Důrazně doporučuju rezervaci aspoň den předem, mívaj dost narváno.
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod ov42 » 17. leden 2015, 12:24

http://www.tyden.cz/rubriky/relax/apeti ... Lo38EZ0yUk
Gambrinus, Gambrinus, my pijeme Gambrinus!!!
:) :D :lol: ;) :P :hi: :palec: :fing:
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Kain » 17. leden 2015, 13:06

tenhle odkaz by se hodil spíše do sekce "Jenom vtipy".

Jinak samozřejmě gratulujeme :heart:
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Smrt v červnu » 17. leden 2015, 16:45

Kdyby dvanáctka, tak si řeknu, že skutečně stála za to... a byl bych ochotný tomu i věřit. Ale desítka? Vždyť horší než desítka gambáč je snad už jenom Staráč...

Tedy dle mého skromného názoru, samozřejmě.
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Milovník Slepic » 17. leden 2015, 17:36

Jedenáctka je taky pitelná. Desítíka je stejně pitelná jako u nás na Kozlovně Kozel, obojí se nedá pít.
Uživatelský avatar
Milovník Slepic
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1
Registrován: 8. leden 2015, 20:46

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod The_Nameless » 17. leden 2015, 22:37

Jedenáctka nefiltr je jediné géčko, které jsem ochoten vzít na milost, jinak je to hegeš.
A vůbec, jaký smysl mají takovéhle soutěže v zemi, kde je pivním odborníkem v podstatě každej? :lol:
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Smrt v červnu » 18. leden 2015, 10:30

The_Nameless píše:A vůbec, jaký smysl mají takovéhle soutěže v zemi, kde je pivním odborníkem v podstatě každej? :lol:


Jo, tohle si říkám taky. Osobně nedám dopustit na piva, ktere všeobecně podléhají velkopanskému hejtu (Krakonoš, Tambor), jsou to piva silná, poctivá, mnohdy i humusální, ale jsou to alespoň to tím slovem od Pé můžeme nazvat. To je opravdu asi o kraji a mravu. Ještě mám rád bavorské ležáky - opět, dost zdejších s nimi má problém, takže si podobnou otázku kladu dost často.
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Garion » 19. leden 2015, 13:41

Tady asi nejde říct něco objektivního, a nejen proto, že v Čechách je znalcem piva každej druhej. Takže můj pohled: Když jdu v Bavorsku nebo v sousedním Rakousku (Linecko) do hospody na pivo, mívám problém najít ten druh piva, který by mně chutnal. To mám už dlouhodobě (aby mě někdo nechytil za slovo, že poslední dobou moc pivo nepiju). Někde mi natočí první a dobrý, někdy narazím na pitelný pivo až třeba na pátej půlitr. Což bejvá zábavný a zároveň votravný, protože si pak piva už moc neužiju :-)

Co se týče géčka a jeho Original desítky, tak když už se někdy dostanu k lahvové desítce, tak G je taková jistota, že mi to bude celkem chutnat. V hospodě se přiznám, že jsem desítku už dlouho nepil. Když už si to pivo někdy dám, tak ležák.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Hooya » 19. leden 2015, 18:20

Proč mají nepitelná piva tolik ocenění? ;)

Krom toho, stačí se mrknout na nominace a je jasné, odkud vítr vane.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod matotu » 19. leden 2015, 18:40

I kdyby ty soutěže nebyly manipulovaný, tak je to jedno. Jestli pivo chutná panu X, neznamená to, že bude chutnat mě. To je subjektivní.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1640
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Hooya » 19. leden 2015, 18:47

Ty soutěže se ani netýkají chutí (tu postrádá většina nahlášených piv). Hodnotí se hlavně vady, pachutě, čistota a jelikož je Géčko znásilněné k smrti rychlokvašením z CKT, ředení sodou pomocí HGB, filtrací a pasterací a nemá v sobě vůbec nic, co se výše uvedených věcí týče a je typicky eurobeerovsky uhlazené, tak vyhrálo.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod ov42 » 19. leden 2015, 19:51

Hooya píše:Proč mají nepitelná piva tolik ocenění? ;)

Krom toho, stačí se mrknout na nominace a je jasné, odkud vítr vane.



Za vším hledán podvod, svinstvo lest, úskok, zrada.
Inu "Podle sebe soudím tebe".
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Hooya » 19. leden 2015, 21:43

Jen tím naznačuji, jakou má váhu nějaký Pivex. Bernard má takových vítězství jen za rok několik stovek. Nechci ani vědět, kolik jich posbíral díky svému zvrhlému pojetí o Ale. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Dragunov » 21. leden 2015, 20:04

Já bych ty soutěže tak neshazoval... můj oblíbený Pernštejn má pár Pivních pečetí a Piv roku a je to rozhodně míle daleko od nějakýho Gambrinusu, nedej bože Staropramenu.
Já nějaký ten ALE musím ochutnat, ale dost mi na tom vadí ten hype okolo...to je nějaká hipsterská záležitost ne? Anglie není zrovna zem, kam by člověk jezdil za gastronomií. (její zlepšení zapříčinili až Indové :D) Jako dobrý super IPA vole chmel ze Zélandu a podobný vychytávky, kdzž všichni víme, že nejlepší chmel je ten náš. :)
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Ježura » 21. leden 2015, 20:32

Drag: Aly s typickejma českejma ležákama fakt nejde srovnávat - je to něco úplně jinýho. A věř mi, že jakkoli jsem se považoval za pivního vlastence a na českej ležák jsem nedal dopustit, tak teprve aly mi otevřely dveře do skutečný pivní gastronomie. Samozřejmě záleží na tom, co je to zač, ale tak je to se vším...

Ad nejlepší chmel - z mýho ještě pořád relativně laickýho pohledu jsou špatný chmely a dobrý chmely, přičemž u těch dobrejch se každej z nich hodí na něco jinýho a jejich prostřednictvím se dá poměrně zásadně čarovat s chutěma, což je při dodržení zásad kvality jedině žádoucí. Jinými slovy neexistuje nejlepší chmel stejně tak jako neexistuje nejlepší hudební žánr 8-)
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Dragunov » 21. leden 2015, 21:09

Ježura: No já to jako nemyslel zase nějak zle, ale věřím, že jde rozhodně uvařit vynikající pivo, který je českým ležákem. Chápu, že se u nás dlouho předlouho pilo jen to jedno pivo a že není na škodu okusit něco nového.

No on chmel je dost zajímavá rostlina...má poměrně charakteristické požadavky na půdu. Je jich samozřejmě vícero, ale ty Žatecké jsou na tom sakra dobře. Je pak docela komické, když z něho moc piv u nás není. Jednoduše proto, že je drahej. Takže pak nakonec mají i ty zahraniční piva, naši ingredienci. :)
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Hooya » 21. leden 2015, 23:41

Dragunov píše:Jako dobrý super IPA vole chmel ze Zélandu a podobný vychytávky, kdzž všichni víme, že nejlepší chmel je ten náš. :)

Podobně jako nechvalně známé zakořeněné pravidlo o tom, že rozhodně máme nejlepší pivo na světě, tak mi nahání hrůzu přesvědčení o tom, že máme nejlepší chmel na světě. :) Jasně, červeňák je super chmel, charakteristický pro ležák plzeňského typu, který si pořízují pivovary i pro další styly v jiných státech široko daleko, je naprosto výjimečný svou jemností. Vlastně neznám chmel, který by měl tak málo alfa hořkých kyselin. O jeho nepřekonatelnosti se však dá mluvit pouze do doby, než člověk přichichne ke chmelům typu: Amarillo, Centenniel, Citra, Mosaic nebo k mé největší srdcárně Galaxy. Nechci nijak shazovat náš nejlepší chmel, ale tohle je srovnání Superb vs. Rolls-Royce. :)

A nejen kvalitativně, ale i cenově. Další osypku mám z červeňáku, který je prý nejdražší chmel na trhu. Pokud jde pouze o české portfolio, tak ano - premiant, agnus či sládek jsou levnější, ale ve srovnání se světem je ŽPČ za pakatel. Doma jsem až na premiant a agnus nepoužil levnější chmel. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

PředchozíDalší

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků