Deskové a jiné společenské hry

Diskuse o všem možném, co se jinam nehodí.

Moderátor: Moderátoři

Re: Deskové a jiné společenské hry

Příspěvekod Gotrek » 3. leden 2014, 14:33

To je ono pověstné "Co ví/umí/dělá hráč vs. Co ví/umí/dělá postava" :lol: Velká část hráčů automaticky sklouzává do munchkinovského stylu hraní, kdy se snaží obejít pravidla, nebo cíleně znásilňují příběh, aby se jim hodil do krámu... Tam ale hodně dělá i zkušenost PJ/DM... Ale kdo si někdy zkusil zahrát třeba krollího zloděje s nízkou obratností a charismatem, kterýmu věčně padají blbý procenta a tak všechno musí řešit silou, pochopí, že kouzlo hry není vůbec v číslech a "VÝHŘE", ale v nespočtu možností, jak se dají postavy zahrát ;-)
škaredá plešatějící opice

Obrázek

mvlti kvlti humanism

Skrytý obsah
Ganja makes me feel so nice
gives me the balance I need in my life
I said its the herbs, its the brainfood & education
against babylon and their dangerous medication

shes back in me life i cant wait no longer
full year we nah smoke so the I feel stronger
man a ganja soldier, weed song composer
singing song against the feds and police all over
them fly in helicopter, move in bulldozer
mr law enforcer your systems torture
out of babylon we come fi make a departure
take a bus, me take a plane, me take a ganja charter

ZUZANKOOOOO
Uživatelský avatar
Gotrek
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brnisko -> Líšeň (Hády / Velká Klajdovka)
Příspěvky: 1949
Registrován: 27. březen 2010, 17:02

Re: Deskové a jiné společenské hry

Příspěvekod dronda » 16. prosinec 2019, 13:11

Pokud se chcete dozvědět něco o deskovkách, doporučuji sledovat Oskara, je z něj jůtůber.

https://www.youtube.com/channel/UCKGRaN ... sfJ8Q6nAOg

Případně podcast o deskovkách běží i na games.cz (https://www.youtube.com/channel/UCS6nbO ... 3_5BzwVVUA). Já to nemám čas sledovat, protože třeba díl, kde se objevuje právě i Oskar, má přes 5 hodin.

V poslední době jsem hrál Zima mrtvých, Arkham Horror, Scythe, Lords Of Waterdeep, Pandemic, Mice and Mystics, Zeměplocha: Ankh-Morpork. A protože jsem předtím hrál deskovky jenom minimálně, tak mě bavily všechny vypsané. Některé jsou jednoduché a svižnější (Pandemic), některé komplexnější a delší, hlavně když hrajete ve skupině samých "zelenáčů" (Arkham Horror).
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Deskové a jiné společenské hry

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 16. prosinec 2019, 15:58

Já se do deskovek taky seriózněji pustil před necelým rokem, tak přispěju se svojí troškou do mlýna:

Pandemic mě bavil moc. Hrozně rád bych se pustil do tý Legacy verze (~10 partií propojených příběhem, předávajících si úspěchy a neúspěchy z předchozích hraní), ale asi na to neseženu lidi... Trochu podobná hra založená na kooperaci se jmenuje Záchranáři; taky vřele doporučuju. Je tam moc hezky vymyšlenej systém šířícího se požáru budovy.

Za celej ten rok je ale jednoznačně moje nejoblíbenější hra Mars: Terraformace. Extrémně zábavný soutěžení o to, která z korporací dosáhne nejvyššího skóre při přeměně Marsu na obyvatelnou planetu za pomoci nejrůznějších více či méně extrémních prostředků - od kultivace lišejníků za účelem zvýšení produkce kyslíku po svržení měsíce Deimos (poznámka na kartě: "Ten měsíc byl stejně k ničemu") za účelem zvýšení teploty :)
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Deskové a jiné společenské hry

Příspěvekod silmarill » 17. prosinec 2019, 22:11

dronda píše:Já to nemám čas sledovat, protože třeba díl, kde se objevuje právě i Oskar, má přes 5 hodin.


päť hodín :shock: :roll: tak to mi pripomenulo toto

Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1374
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Deskové a jiné společenské hry

Příspěvekod Kilfeather » 12. leden 2023, 18:18

Takže přidám příspěvek o mojí dnešní znalosti o dvou deskových hrách a jimi jsou dvě deskové hry a ta první Jak vyhrát volby a ta druhá balada.

Jak vyhrát volby znám od dětství a hru balada znám dvě měsíce.
Kilfeather
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 11
Registrován: 25. leden 2021, 16:12

Předchozí

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron