Tabák a jeho konzumace

Diskuse o všem možném, co se jinam nehodí.

Moderátor: Moderátoři

Jak formou tabák konzumujete? (primárně)

Nijak, jsem nekuřák, nešňupu, nežvýkám.
67
50%
Cigarety - kupované
23
17%
Cigarety - balím si sám
8
6%
Doutníky
2
2%
Cigarillo (doutníček)
3
2%
Dýmka vodní
20
15%
Dýmka klasická
4
3%
Žvýkací
0
Žádná hlasování
Šňupací
5
4%
Jinou...
1
1%
 
Celkem hlasů : 133

Re: Emocny spamovy kutik

Příspěvekod Lesíček » 1. prosinec 2012, 15:37

Dragunov
Chutná, to já vím a o to více mi přijde zvrácenější, že lidem chutná tak škodlivá věc, jakou cigareta převážně je.
Možná pochopím vojáky, když kouřili během války. Často to byla jejich jediná radost a možnost si trochu vorazit, ale v 21. století v relativně vyspělé Evropě to už nepochopím. Lidi se na jedný frontě ženou za zdravým životním stylem a na druhý straně do sebe serou takový toxický sračky. Ale tak někdo ty statistky o úmrtnosti vyplnit musí (V České republice umírá každoročně celkem kolem 100 tis. osob. Z toho zhruba pětina, 23 tis., na nemoci způsobené kouřením.). 23 tisíc lidí je jako jedno průměrné město v ČR, který do roka vymře díky cigaretám.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Emocny spamovy kutik

Příspěvekod mIZZYchal » 1. prosinec 2012, 15:50

No, tak hlavně cigarety krom toho, že jsou hnusné, smrdí a ničí zdraví, tak obsahují nikotin (pokud to někteří nevíme). No a nikotin až na to, že je vysoce návyková látka, tak působí hlavně pozitivně. Vlastně krom toho, že je návykový, tak má nikotin pouze pozitivní účinky. Můžeš si jím sice předávkovat, ale to by ses musel sakra hodně snažit. Hodně lidem, kteří mají nízký krevní tlak kouřit hodně pomáhá, protože se po požití nikotinu zvýší tlak, zrychlí tep srdce a podobně.
Neříkám, že kouřit je dobré a měli by všichni. Jak sem psal, sám nekouřím, protože to nepotřebuju a osobně mi to moc nepřináší (stejně tak jako pití kafe třeba, které taky nepiju a osobně to považuji za zbytečné, i když vím, že haldě lidí to pomáhá fungovat v práci a podobně). Ovšem jsou lidé, kteří i přes zdravotní škodlivost cigaret mají z kouření dostatečný plus pro fungování organismu, aby měli důvod kouřit. Je na každém, aby si srovnal plusy a mínusy kouření. Já na tom nevidím nic tak hrozného.
Jako jo, jsou pak děcka, kteří kouří jenom protože chtějí být kůl a žel je takových lidí hodně. Pak třeba kouření 10ti cigaret na koncertě, během půlhodinového setu kapely je taky zbytečnost a blbost. Ale jak jsem psal, jsou lidé, kterým to opravdu i pomáhá, sám znám takové. Nehledě na případy lidí, kteří to mají jako jisté antipsychotikum, místo prášků.
Samozřejmě, ideálnější než kouřit normální cigára je používat inhalátory čistého nikotinu, nebo třeba dneska moderní elektrický cigára, které jsou fakt zdraví prospěšnější.

(btw. není tu nějakej topik o kouření, ať tu nežvatláme zase v tomhle topiku, kde nás zdrbe nějaký moderátor, kterému se to nelíbí)
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 58
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Emocny spamovy kutik

Příspěvekod Lesíček » 1. prosinec 2012, 16:13

Já nevím jestli je kvůli nízkému tlaku dobrý si na druhé straně ničit cévní systém a dýchací cesty. To je fakt jak z bláta do louže.. A kolik lidí kouří kvůli nízkému tlaku? 1% ze všech kuřáků? Možná i méně.
Ale tak mně to může být jedno, ať si kuřáci to svoje zdraví dobrovolně ničí. Jen jsem nedokázal nikdy pochopit, proč jsou tak blbí.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Emocny spamovy kutik

Příspěvekod mIZZYchal » 1. prosinec 2012, 16:39

Tyvole, sem ti důvod, proč třeba lidi kouří napsal. Jako neříkám, že všichni kouří s nějakým důvodem, ale ten důvod je. Myslíš, že kdyby to bylo fakt úplně nahovno a jediný účel kouření bylo být cool a ničit si zdraví, tak že by kouřilo tak velké procento populace?
Se mi fakt líbí ty výkřiky typu, všichni kdo kouří jsou blbí, protože si ničí zdraví. Mi právě připadají blbí lidé, kteří tohle furt hlásí a je jim jedno, že k tomu dost lidí má důvod. Proč lidi chlastaj, když to taky ničí lidský organismus? To jsou taky určitě všichni, co pijí úplně blbí.
Fakt se mi nelíbí postoj lidí, kteří jenom nadávají na kouření, mají ho zafixovaný v hlavně jako škodlivý hnus a nejsou schopni akceptovat jistou pozitivní stránku.
No a že to ničí zdraví, to je věc už každého, zda si ho bude dobrovolně ničit a nebo ne. Já na to mít prachy a citit, že kouření i mi dává více, než jen pár minutový moták hlavy, tak klidně kouřím a to zdravotní riziko překousnu. Stejně mě může zajet třeba auto. Zatím mi ale ten chlast vystačí.
Jo a taky se mi líbí to, jak lidi, kterým to může být jedno tak řeší, že někdo kouří :D Pokud to někdo nerve děckám a podobně, tak je to fakt jedno. Prodává se to od 18ti, kdy už má člověk právo se rozhodnout, zda to pro něj má smysl a nebo ne. Kouřit na veřejných místech se už dost zakazuje. Když někomu vadí kouř v hospodě, tak ať jde do nekuřácké a hotovo.
Takže opět, netvrdím, že je to super věc, nenavádím lidi k tomu aby kouřili, sám nekouřím, ale na tom, že někdo kouří nevidím nic špatného.
A ty provokativní krabičky stejně více šokují nekuřáky, než kuřáky.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 58
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Emocny spamovy kutik

Příspěvekod Lesíček » 1. prosinec 2012, 17:15

To co si mi napsal Ty, můžu klidně napsat i já Tobě a bude to začarovanej kruh. Nedokážeš akceptovat můj postoj, protože je v rozporu s tím Tvým? Je mi to fuk.. Kvůli tomu tady kritizuješ Ty mě a sám to děláš, tak nevím kdo by si tu měl poklepat na čelo. Vždycky existuje spousta možných nástrojů jak zlepšit určité zdravotní problémy a cigarety plný dehtu jsou tou horší možností. Ale kvůli pohodlnosti lidi zvolí právě cigarety.

To víš no, i když se snažím starat se akorát sám o sebe, tak asi budu pořád ten podělanej dobrák, kterej by lidem rád pomohl, proto to tu tak dementně řeším, protože jsem naivní p***s. Stačí? Ale ono mě to určitě někdy přestane bavit a vyseru se na to.
Já nikomu nic nezakazuji, spíše se pozastavuji nad tím, proč to lidi dělaj. Mínusy naprosto převažují a to mi nikdo nevyvrátí.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Emocny spamovy kutik

Příspěvekod Andrew_Deer » 1. prosinec 2012, 17:56

Lesíček píše:...tak nevím kdo by si tu měl poklepat na čelo.


Klep klep... Stejně to nikam nevede, ne?
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: Emocny spamovy kutik

Příspěvekod Lesíček » 1. prosinec 2012, 18:11

Nevede, tady určitě ne.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Emocny spamovy kutik

Příspěvekod Prdovous » 1. prosinec 2012, 19:14

Nevim. O škodlivým vlivu cigaret na lidský zdraví by se dalo polemizovat. Znám případy lidí, jejichž organismus je po mnohaletým kouření v tom nejlepším pořádku stejně jako lidi, který kouřej sotva pár let a mají zdraví uplně zesraný a jsou na těžký odvykačce, poněvač jim to fakt škodí. Tolik asi můj skrovný příspěvek o pochybách nad všemi těmi studiemi o tom, jakej je to spolehlivej zabiják a ku*** zdraví - oba jmenovaný případy bych tipoval tak 50:50.
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

Re: Emocny spamovy kutik

Příspěvekod Cheas » 1. prosinec 2012, 19:59

A to není vše...mému tátovi dokonce doktor řekl, že kdyby přestal kouřit, tak mu to už spíš uškodí, než pomůže. :D

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: Emocny spamovy kutik

Příspěvekod Prdovous » 1. prosinec 2012, 20:09

@Cheas: No... dokonce :D

Ještě bych možná doplnil, že žváro jsem měl za život v hubě dvakrát a jednou jsem kvůli němu měl rozhovory se záchodovou mísou a nemám potřebu to zkoušet znovu, poněvač mi to prostě nedává absolutně vůbec nic a jestli jsem nějakej kuřák, tak nanejvejš leda pasivní.
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

Re: Emocny spamovy kutik

Příspěvekod The_Nameless » 1. prosinec 2012, 20:22

Prdovous píše:...a jednou jsem kvůli němu měl rozhovory se záchodovou mísou...

To přináší vzpomínky ^^ :tlesk:
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: Emocny spamovy kutik

Příspěvekod Dag » 1. prosinec 2012, 20:52

Prdovous, to sem tak měl taky. Zkusil sem, a můžu říct, že je to hnus... Ale kdo chce, ať si kouří, názor na ničení zdraví mám asi takový, že je to jako chlast. Někoho to zabije dřív, někoho pozděj, ale stejně to škodí. Jen když mi to nikdo necpe, ale v hospodě si nestěžuju, jsem tam dobrovolně.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Emocny spamovy kutik

Příspěvekod o.p.a.t » 1. prosinec 2012, 21:05

Já si příležitostně cigaretu dám.. občas na nějaké akci či v hospodě.. výjimečně jsem cigaretu použil jako chvilkové uvolnění od stresu, ale na to využívám spíše poslech hudby.:-)
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Emocny spamovy kutik

Příspěvekod santiny » 1. prosinec 2012, 21:31

Tyhle krabičky by mě teda neodradily, ale je fakt, že bych si nato asi koupil nějakou jinou, nejlíp kovovou, aby něco vydržela a nosil to radši v tom. Ale efekt na kouření lidí bude skoro nulovej. Sice ti to může udělat velkej průser, ale znám dost lidí co kouří a i ty, co sou nemocní, tak nikdy nevypadají tak, jako ti na těch fotkách, což sou extrémy..
A eště pro Lesíčka - ze zkušenosti vím, že dost lidí si třeba o přestávce de zapálit kvůli lidem. Sice to zní asi blbě, ale ono je fakt o něčem jiným, když stojíš s cígem a kecáš s ostatníma než mluvit "jen tak". Není to sice důvod proč začít, ale pro některý je to jedna z věcí, proč nepřestávat a já sám sem takle poznal pár zajímavých lidí..
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Emocny spamovy kutik

Příspěvekod Hestia » 1. prosinec 2012, 22:17

No panečku,to je zase věc tady....
A neodpustím si svůj názor :lol: Kouření je svinstvo, u kterého ŽÁDNÝ pozitivní vliv neexistuje. Lidi nikdy nezačnou kouřit z toho důvodu,že jim to má pomoct,ale proto,že je to moderní nebo lépe zapadnou mezi určitou sortu lidí. Všechna pro jsou jen a pouze výmluvy a omluvy pro jejich vlastní svědomí. Každý totiž někde uvnitř ví,že nedělá dobře,že to do sebe pere.
Kouřit jsem zkusila,nikdy mi to nechutnalo a přijde mi to jako naprosto zbytečná věc. Stejný názor mám o alkoholu...
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Emocny spamovy kutik

Příspěvekod santiny » 1. prosinec 2012, 22:24

No mohl bych nesouhlasit, ale asi to nebude mít cenu :D
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Emocny spamovy kutik

Příspěvekod o.p.a.t » 1. prosinec 2012, 22:25

Hestia píše:...ale proto,že je to moderní nebo lépe zapadnou mezi určitou sortu lidí


Tak s tím si dovolím hodně nesouhlasit.
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Emocny spamovy kutik

Příspěvekod Lesíček » 1. prosinec 2012, 22:29

No tak alkohol může být v rozumným množství i prospěšnej.
Neříkám, že cigarety nemají žádnej pozitivní účinek, samozřejmě, že mají, ale zápory to naprosto přebijou. A to, že pětinu úmrtí maj na svědomí kuřáci asi o něčem svědčí. A taky mě dost sere, když jdu po ulici a někdo si přede mnou zapálí a já pak musím čichat ten smrad. Nejen, že nedobrovolně musím vdechovat ty sračky, ještě navíc musím zrychlit, abych se dostal před dotyčného nebo musím zvolit úplně jinou trasu, takže to je dost značné omezení a já jako občan nemám žádné páky, nemůžu s tím nic udělat.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Emocny spamovy kutik

Příspěvekod Hestia » 1. prosinec 2012, 22:57

Respektuji názor každého,takže nesouhlasit samozřejmě můžete. Já si za svým názorem stojím a Vy si mějte ten svůj. ;)
Já,když se zamyslím nad tím,kdy začali kouřit mí kamarádi,tak 99% mi řekne,že to bylo z frajeřiny na základce,střední a pár výjimek později. Bývá to tak běžné a nejčastější. Protože chtějí oslnit určitý okruh spolužáků,kamarádů se kterými v ten čas tráví nejvíc chvil a připadají si jako rebelové...(to je ta sorta,kterou jsem měla na mysli...málokdy člověk začne kouřit bez nějakého vnějšího impulsu).
Taky mi spousta lidí,řekne,že by chtěli skončit,ale že nemají vůli.Někteří to schovají za alibismus "mně to prostě chutná". Jako upřímně řečeno,mně je naprosto šumák ,jestli lidé okolo mě kouří nebo ne. Jde jen o to,že málokterý kuřák dokáže být natolik upřímný,aby to dokázal nazvat pravým jménem a důvod proč kouří pojmenoval tím,čím to ve skutečnosti je....závislost. :)
Vadí mi to,že mě kouřem obtěžují,nedávají mi možnost volby,jestli ten smrad chci čuchat nebo ne. Jak napsal Lesíček.
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Emocny spamovy kutik

Příspěvekod Dragunov » 1. prosinec 2012, 23:48

Upozorňuji po několikáté - topic tu je, jmenuje se Tabák a jeho konzumace (a hádejte kdo je jeho autor :D) pokud to někdo z modů přesune proč ne.

Ad smrad - v místnostech to beru, na koncertech to beru, ale venku - no way. Co zavrhuji je kouření při jídle, to jako ne.
Pozitivum kouření - je uklidnění a zlepšení paměti - proto ti medici, vojáci a inteligentní lidé. Problém cigarety je holt ten, že jde kouřit rychle a bez jakekoli "složitosti" a je to vynález ruských vojáků, jak nečekaně. Což má za následek vznik závislosti.
Proto apeluji na kouření doutníků a dýmek, jelikož ty mají i výrazný pozitivní psychický efekt. Elektronika a vaporizery jsou docela dobré, ale pořád je to náhražka. Dobrý doutník nebo dýmkový tabák je ekvivalentem kvalitního vína či koňaku! Takže chápete, že nás plošné zdražování tabáku poněkud štve.

Zkuste se na kuřáky dívat třeba jako na výrazné přispěvatele do státní kasy... :) Kdybyste jen věděli co čucháte za smrady které jsou třikrát tak jedovatější než ten kouř... :D
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

PředchozíDalší

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků