Fóbie

pavouci, hadi, myši...

Diskuse o všem možném, co se jinam nehodí.

Moderátor: Moderátoři

Re: Fóbie

Příspěvekod Lesíček » 23. září 2012, 14:13

Tak nějakej strach z těch přestupů na jinou školu má téměř každej. O problém se jedná až tehdy, pokud to doprovází nějakej fyzickej projev, kterej člověka výrazně omezí. Například silnej třes, zvracení, atp.. Jinak obavy má snad kromě výrazných extrovertů každej :)

Haldir: Tak teda ta první část je fakt skvělej sci-fi výplod.
Ano, velmi rád zde přivítám mého Íránského přítele se kterým budu moci debatovat o mém nejoblíbenějším projektu Vinterriket a velmi rádi se podíváme i přímo za Christophem do Švýcarska. Velmi rád podebatuji se vzdělaným arabem o tom jaký je život u nich a já ho zase provedu mou rodnou zemí. Rozhodně si s takovými lidmi popovídám raději než s xenofobem. O zločincích, teroristech a agresorech se nebavím. Narozdíl od xenofoba si dokážu vážit a podpořit slušného člověka ať už je to muslim, žid, cikán, atd.. Zrovna se chystám i za doktorem z dalekého východu, jenž u nás žije a působí zde v jedné nemocnici. Podle zkušeností lidí je to naprosto nevídaný profík ve svém oboru a já za ním pojedu přes půl republiky. Jsem velmi rád, že je zde takový člověk a podpořím každého dalšího jako je on. Věřím, že ve spolupráci s takovými cizinci se dokážeme zbavit i agresorů a násilníků a bude možné zcela přirozeně vytvořit hodnotnou, pestrou a tolerantní společnost. Chápu že pro Tebe jako xenofoba je to hotová noční můra.. Tak klidně ať je, mě je to fuk. Já si za svými ideály stojím.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Fóbie

Příspěvekod silmarill » 23. září 2012, 14:17

myslím že podozrievavosť voči cudzincom a neznámym veciam je vlastnosť, ktorá je ľudskému druhu prirodzená a v minulosti bola určite dôležitá pre prežitie. takže xenofóbia do určitého stupňa je normálna spôsobom "svoj druh/rasu/rod poznám a dôverujem mu, cudzincom však nie". iné kafe je už xenofóbia typu "tomu farebnému roztlčiem hlavu basebalkou len preto, že je farebný".
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1374
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Fóbie

Příspěvekod Haldir » 23. září 2012, 14:23

Netvrdím, že nejsou mezi cizinci slušní lidé, rozhodně jich není méně méně než mezi námi. Problémem je, že nejvíce aktivní bývají ti s nekalými úmysly. Navíc multikulturalismus skutečně nefunguje, to už je dneska celekem jasné...ale darmo se rozčilovat. Se zabedněností se nic nadělat nedá.
Díky xenofobii našich předků tu teď vůbec jako etnikum jsme.
Doufám, že ti ty ideály dlouho vydrží. Až na pražském hradě zavlaje vlajka s půlměsícem, tak tě velmi rychle přejdou, to mi věř.

silmarill: dobrý, tak ještě jsou lidi co to chápou. Jenom připomínka: to druhý nemá s xenofobií nic společného. To je nacismus.
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Fóbie

Příspěvekod Hestia » 23. září 2012, 14:28

Tak pokud u člověka funguje pud sebezáchovy a obezřetnosti,tak je to dostečná ochrana proti nebezpečí. Alespoň tomu,že když přijde mimozemšťan,tak uteču. Já to neberu jako xenofobii,ale čistočistý pud. Jinak souhlasím s tím co říká silmarill.
lesíček: Jistě, každý prožívá určité obavy při změnách. A jak říkáš omezující jsou fyzické projevy,což omdlívání( občas i to zvracení) je. A nic příjemného to nebylo.Těch pohmožděnin a odřenin co jsem vždycky měla,otřes mozku. Ono,když to přišlo,tak jsem sebou seklatam, kde jsem byla,takže třeba na tramvajové zastávce....No a nikdo mi nepomohl..ležela jsem tam, dokud jsem se neprobrala...ještě,že to už mám za sebou...:) Naštěstí z těch dob už mi zůstal "jen" ten třes
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Fóbie

Příspěvekod Job » 23. září 2012, 14:29

Tak.. mám novou fóbii.. z dlouhých postů :lol:
Cokoli dá ti osud, to snášej, a zvítězíš nad ním (QUIDQUID ERIT, SUPERANDA OMNIS FORTUNA FERENDO EST) - Vergilius
Skrytý obsah
Šmírovat je neslušné !!
Uživatelský avatar
Job
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Pašovice (u Uherského Brodu)
Příspěvky: 444
Registrován: 18. leden 2011, 19:06

Re: Fóbie

Příspěvekod Lesíček » 23. září 2012, 14:41

Haldir: Rozhodně jsem otevřen pro debatu, kdy by bylo možné se dohodnout na určitém fungování slušných lidí v jedné společnosti. Jednou žijeme na jedné planetě, tak bysme tu spolu taky měli nějak vyjít. Aspoň s těmi, co o to stojí.
Xenofobie by se ve mě probudila jen v případě, že by mi někdo nutil jeho kulturu, jinak mi uřízne hlavu. U slušného cizince se fakt nebojím, že by mi něco násilím nutil. A pokud se ve společnosti objeví agresivní zjev, tak si s ním má poradit zodpovědný státní orgán placený z daní lidí vč. slušných přistěhovalců, kteří také rozhodně nestojí o teroristy a že takových je dost. Představ si, že i v takovém Íráku je spousta rodin, který by rádi tu válku už měli za sebou a žili ve společnosti bez násilí.
Jistojistě že neskočím každému cizinici do náruče hned jak se tu objeví. Nejdříve se s novým člověkem přece pomalu seznamujeme. Pokud ale trpím chorobným strachem před každým cizincem, tak to je prostě diagnóza a je to minimálně na psychologa.
To, že jsem před cizím člověkem opatrnej, není xenofobie.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Fóbie

Příspěvekod Mess » 23. září 2012, 17:09

Hestia píše: Když se lidem vyhýbám a straním,tak si můžu vše dělat,jak chci. Nikdo mě nesleduje a nepodrobuje nějakému soudu. Nemusím se přizpůsobovat tomu co po mně druzí chtějí. Zjiš´tuji,že když se s lidmi nestýkám,tak se cítím volnější. Prostě, když člověk musí žít v něčem s čím se neztotožňuje,tak se tomu začne vyhýbat. :)


Toto tvrdenie je tak blízko k pravde ako sa len dá.
Akési vysvetlenie prečo sa ja bojím hmyzu a pavúkov(pre mňa je to jeden čert) je že keď sa toho v detstve bojíš, tvoje emócie sa stávajú dospievaním silnejšie a preto aj možno nezmyselný strach zosilnie na fóbiu ovplyvňujúcu život, ja mám strach aj z malého hmyzu múch a inej hávede, že mi nakladú vajíčka do tela a preto nechcem ani aby sa ma dotkli. Pavúky sú zas vmojej hlave všetky smrteľne jedovaté.
Now would you kindy read my signature ? "Man chooses, slave obeys."Andrew Ryan
Underoath - Illuminator
Awake to the sound of emptiness.
Obrázek

Alone in a room that is filled with the darkest of light.
I was told there was nothing beyond here.
How do I know what side I'm on?
Breathe!
A captive with nothing but the thoughts increasing,
Obrázek

Worsening I dont belong here
But I cant find my exit.
Uživatelský avatar
Mess
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Handlová
Příspěvky: 999
Registrován: 30. srpen 2011, 12:26
Aktivní v kapele: SadMess

Re: Fóbie

Příspěvekod Lesíček » 23. září 2012, 17:49

Jedovatejch pavouků bylo dříve určitě mnohem více a možná byly i rozšířenější. Myslím, že v pravěku to bylo pro lidi velmi nebezpečné zvíře, stějně jako hadi. K tomu si přidejme, že nikdy nevíme kdy, kam a jak ten pavouk vystartuje/zaútočí, takže jedovatej pavouk je pro člověka extrémně nebezpečnej. K takovému tvoru jsme museli přirozeně chovat velkej respekt, takže u lidí je fóbie z pavouků celkem přirozená záležitost, máme to už v hlavě zakódovaný :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Fóbie

Příspěvekod šošon » 23. září 2012, 18:58

Zřejmě mám velké štěstí,nemám fobii,ani alergii,nemám strach krom tzv:zdravý strach.
Je lepší zemřít na nohou,než žít na kolenou !
7.8.2012....Zuzankoooo!
Uživatelský avatar
šošon
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 50
Bydliště: Liberec
Příspěvky: 824
Registrován: 3. leden 2012, 0:38

Re: Fóbie

Příspěvekod Hestia » 23. září 2012, 19:01

šošon: A já zrovna dnes přemýšlela,jestli vůbec existuje člověk,který žádnou fobii nemá. Tak ti gratuluji :palec: :lol:
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Fóbie

Příspěvekod mIZZYchal » 23. září 2012, 20:12

Se bojím vystřízlivění.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 58
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Fóbie

Příspěvekod Mess » 23. září 2012, 20:17

Aj prázdneho poháru :lol: :twisted:
Now would you kindy read my signature ? "Man chooses, slave obeys."Andrew Ryan
Underoath - Illuminator
Awake to the sound of emptiness.
Obrázek

Alone in a room that is filled with the darkest of light.
I was told there was nothing beyond here.
How do I know what side I'm on?
Breathe!
A captive with nothing but the thoughts increasing,
Obrázek

Worsening I dont belong here
But I cant find my exit.
Uživatelský avatar
Mess
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Handlová
Příspěvky: 999
Registrován: 30. srpen 2011, 12:26
Aktivní v kapele: SadMess

Re: Fóbie

Příspěvekod Haldir » 23. září 2012, 20:58

Lesíček: No podívej, snad i můžu říct že chápu tvoje pohnutky, ovšem ten "zodpovědný státní orgán nefunguje" to zaprvé, zadruhé - nefunguje záměrně. Když člověk nepřejímá pouze informace servírované massmédii a hledá si i jinde, tak velmi záhy pochopí, že těm zodpovědným státním orgánům - spíše superstátním (EU) - nejde vůbec o naše dobro, ale o zlikvidování soudobé Evropské kultury jejím totálním rozkladem a rozmělněním. Dochází k cílenému toku desítek milionů severoafrických muslimů atp. (Asi si teď myslíš, že jsem paranoidní psychopat, ale věz, že tomu tak není)
Je smutné, že je někde válka, ale jenom proto, že dnes máme letadla, tak je naší povinností těm lidem poskytnout asil? My máme svých starostí až až to mi věř.
Já osobně jsem pro prakticky úplný zákaz imigrace z vně Evropy. Ačkoliv je nepochybně mnoho cizinců, kteří to s námi zamýší dobře a jsou slušní, je mezi nimi mnoho těch, kteří jsou pravým opakem. Jakkákoliv segregace imigrantů je silně náročná. Proto by bylo skutečně nejjednodušší a nejjistější imigraci zakázat.
Začíná to být už offtopic, kdyžtak napiš SZ.
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Fóbie

Příspěvekod Gotrek » 24. září 2012, 12:51

šošon píše:Zřejmě mám velké štěstí,nemám fobii,ani alergii,nemám strach krom tzv:zdravý strach.

to jsme na tom velice podobně :-)
i když poslední dobou zjišťuju, že mám strach ze vztahů 8-) nebo takhle, jakýkoliv styk s hezkýma slečnama :evil:
škaredá plešatějící opice

Obrázek

mvlti kvlti humanism

Skrytý obsah
Ganja makes me feel so nice
gives me the balance I need in my life
I said its the herbs, its the brainfood & education
against babylon and their dangerous medication

shes back in me life i cant wait no longer
full year we nah smoke so the I feel stronger
man a ganja soldier, weed song composer
singing song against the feds and police all over
them fly in helicopter, move in bulldozer
mr law enforcer your systems torture
out of babylon we come fi make a departure
take a bus, me take a plane, me take a ganja charter

ZUZANKOOOOO
Uživatelský avatar
Gotrek
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brnisko -> Líšeň (Hády / Velká Klajdovka)
Příspěvky: 1949
Registrován: 27. březen 2010, 17:02

Re: Fóbie

Příspěvekod Nikinka » 18. říjen 2012, 12:34

Hmm fobie, to je téma... mám fobii z pavouků, bleee :? Jen co si náhle všimnu nějakýho blízko mě, tak s hrůzou v očích zdrhám... Což o tom, normálně v baráku se tolik nevyskytujou, ale když někde stanujete, chcete večer vlízt do stanu a všude samý pavouci, na zipu, na plachtě, na vnitřní ložnici.... já ten stan málem zbořila :| A to nebyly ani nějak velký.
Uživatelský avatar
Nikinka
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 37
Bydliště: Příbram
Příspěvky: 150
Registrován: 17. říjen 2012, 21:21

Předchozí

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků